Jak nainstalovat Skype do PC

Skype je program, díky kterému se můžete snadno spojit se svými blízkými. Zdarma Vám totiž dokáže zprostředkovat audio i video kontakt s kýmkoliv na celém světě, kdo má tento program také nainstalován. A právě instalaci tohoto programu se nyní budeme věnovat.

Nemůžete se přihlásit do svého Skypu? Přečtěte si náš návod na obnovu hesla.

První krok, který je nutno učinit ještě před samotnou instalací, je samozřejmě stáhnutí programu a jeho uložení do Vašeho počítače. Skype si můžete stejně jako celou řadu dalších programů stáhnout zdarma na našem serveru, odkaz na jeho stažení naleznete pod tímto článkem.

Po stáhnutí klikněte rovnou na instalační ikonu Skype. Po povolení spuštění programu na svém počítači se zobrazí malé instalační okno. V tom se bude odehrávat samotná instalace programu a případné odstranění jeho předchozích verzí. Není třeba na nic klikat ani nic potvrzovat. Instalace se po několika minutách sama dokončí, okno se zavře a Vám se na ploše objeví modrá ikonka Skype.

Samotné spuštění programu pak provedete právě poklikáním na tuto ikonu. Po spuštění se otevře přihlašovací okno, kde vložíte své údaje, pokud jste již Skype dříve používali. Jestliže ještě účet u Skype založený nemáte, stačí vpravo kliknout na nápis „Vytvořit nový účet“.

 

Vytvoření nového účtu v programu Skype

Ihned po kliknutí Vám bez varování vyskočí okno Vašeho prohlížeče, kde můžete začít se založením účtu. Vyplnit je nutné Vaše jméno, příjmení a emailovou adresu. V profilových údajích je nutné vyplnit pouze Zemi a Jazyk. Tyto parametry jsou však automaticky nastaveny. Ostatní údaje můžete vyplnit také, nebo si budete moci doplnit později.

V další volbě zvolte z roletkového menu, jak budete Skype využívat. Pravděpodobně tedy zvolíte, že pro soukromé účely. Poté si stačí zvolit přezdívku, pod kterou budete vystupovat. Pokud bude Vámi zvolená přezdívka obsazena Skype Vás na to upozorní a nabídne jiné varianty Vašeho jména. Dále je třeba vyplnit Vaše přihlašovací heslo a ověřovací kód. Stisknutím tlačítka „Souhlasím – pokračovat“ se Vám účet automaticky vytvoří.

Na následující obrazovce Vám program ještě nabídne dobytí kreditu pro případ volání na mobily či pevné linky. Pokud však program budete užívat pouze s lidmi, kteří ho také mají, kredit nabíjet nemusíte a můžete pokračovat na poslední obrazovku s potvrzením vytvoření Vašeho účtu.

Přihlášení přes Facebook

Do programu Skype se můžete přihlásit i přes svůj Facebook účet - jde o jednu ze tří variant, které se vám hned po spuštění přihlašovací obrazovky nabídnout.

První přihlášení

Pro přihlášení stačí spustit program a zadat přihlašovací jméno a heslo, které jste si zvolili při vytváření Vašeho účtu. Po přihlášení Vás Skype požádá o kontrolu Vašich audio a video zařízení a případného nastavení obrázku profilu. Oboje samozřejmě půjde nastavit i později, můžete tedy kliknout na závěrečné tlačítko „Začít se Skype“ a pustit se do hledání kontaktů a telefonování s Vašimi přáteli.

Zaujal vás článek? Ohodnoťte ho!


Průměrné hodnocení: 3.5
Hlasováno: 9 krát

Diskuze

Marcela Červenková
Marcela Červenková

Dobrý večer, prosím vás o pomoc při opravě našeho Skypu. Neustále nám vypadává obraz, nebo zvuk. Rádi bychom přivítali technika, který by nám u nás doma problém vyřešil. Moc děkuji, také za radu, kam se máme obrátit. Díky Červenkovi, Praha. tel:605985206

08.01.16 18:05 reagovat

Karolína
Karolína

Dobrý den, mám problém s přihlašováním. Když Skype nainstaluju, funguje, ale když chci přijít další den, píše mi to: "Omlouváme se, bohužel se nám nepodařilo připojit." Nevím co s tím. Připojení k internetu mám v pořádku, účet založený mám. Už jsem to dokonce několik odinstalovala a zase nainstalovala. Zvuk, mikrofon, kamera, to vše jede. Co dál?

19.12.15 11:55 reagovat

miroslav tříska
miroslav tříska

V poslední době mám tentýž problém. Po přihlášení se mi objeví zpráva " ...bohužel se spojení nepodařilo, opakujte..." , opakování není k ničemu - stále satejná hláška. Děkuji.M.Tříska

22.07.17 13:05 reagovat

michal
michal

Dobry den, existuje skype in na Linux? (Ubuntu 14.04) dekuji Michal

31.01.15 14:48 reagovat

Jirka
Jirka

Dobrý den, při přihlašování na Skype mi to nabídne názvy účtů, které se z mého PC na Skype přihlašují. Nechci to tak. Nechci aby si Skype pamatovalo všechny lidi, kteří se přihlašuj z mého PC. Nejlépe aby se tam zobrazovalo pouze prázdné pole pro název účtu a prázdné pole pro heslo. A aby ani na jiných počítačích, po mém přihlášení, nezůstaly žádné údaje. Nenašel jsem tuto možnost v nastavení soukromí, jak je možné toho dosáhnout? Přijde mi to jako poměrně základní možnost v nastavení soukromí uživatelů Skype. Děkuji, Jiří

22.09.14 14:30 reagovat

Honza
Honza (administrátor)

Dobrý den, záznam uživatelského jména z přihlašovací obrazovky smažete následovně: stiskněte kombinaci Win + R a zadejte %appdata%\Skype. Po potvrzení Enterem dojde k otevření složky, kterou Skype využívá k uložení veškerého nastavení. Lze v ní najít i složky jednotlivých uživatelů, kteří se na daném PC přihlásili - pokud je smažete, nebude se již jméno objevovat při přihlašování (zmizí i konverzace daných uživatelů). Aby se nezobrazovalo ani Vaše přihlašovací jméno, doporučuji při přihlašování nepoužívat možnost Automatického zapamatování přihlašovacích údajů a následného automatického přihlašení.

23.09.14 10:21 reagovat

Viera Plavcova
Viera Plavcova

Dobrý den, při přihlašování na Skype mi to nabídne názvy účtů, které se z mého PC na Skype přihlašují. Nechci to tak. Nechci aby si Skype pamatovalo všechny lidi, kteří se přihlašuj z mého PC. Nejlépe aby se tam zobrazovalo pouze prázdné pole pro název účtu a prázdné pole pro heslo. A aby ani na jiných počítačích, po mém přihlášení, nezůstaly žádné údaje. Nenašel jsem tuto možnost v nastavení soukromí, jak je možné toho dosáhnout? Přijde mi to jako poměrně základní možnost v nastavení soukromí uživatelů

15.10.16 14:07 reagovat

Karel Sixta
Karel Sixta

Prosím, poraďte starci jaký musí být minimální download či upload, aby fungoval Skype a e-mail? Děkuji mnohokrát za pomoc.

09.09.14 00:29 reagovat

Honza
Honza (administrátor)

Dobrý den, obě služby vyžadují prakticky ty nejminimálnější nároky - email rozhodně a Skype bude mírně náročnější. Ale obecně lze říci, že jakékoli aktuálně poskytované připojení k internetu jej zvládne (cca 0,5 Mbit).

09.09.14 10:48 reagovat

Doporučujeme

Nahoru