Jak nainstalovat Skype do PC

Skype je program, díky kterému se můžete snadno spojit se svými blízkými. Zdarma Vám totiž dokáže zprostředkovat audio i video kontakt s kýmkoliv na celém světě, kdo má tento program také nainstalován. A právě instalaci tohoto programu se nyní budeme věnovat.

Nemůžete se přihlásit do svého Skypu? Přečtěte si náš návod na obnovu hesla.

První krok, který je nutno učinit ještě před samotnou instalací, je samozřejmě stáhnutí programu a jeho uložení do Vašeho počítače. Skype si můžete stejně jako celou řadu dalších programů stáhnout zdarma na našem serveru, odkaz na jeho stažení naleznete pod tímto článkem.

Po stáhnutí klikněte rovnou na instalační ikonu Skype. Po povolení spuštění programu na svém počítači se zobrazí malé instalační okno. V tom se bude odehrávat samotná instalace programu a případné odstranění jeho předchozích verzí. Není třeba na nic klikat ani nic potvrzovat. Instalace se po několika minutách sama dokončí, okno se zavře a Vám se na ploše objeví modrá ikonka Skype.

Samotné spuštění programu pak provedete právě poklikáním na tuto ikonu. Po spuštění se otevře přihlašovací okno, kde vložíte své údaje, pokud jste již Skype dříve používali. Jestliže ještě účet u Skype založený nemáte, stačí vpravo kliknout na nápis „Vytvořit nový účet“.

 

Vytvoření nového účtu v programu Skype

Ihned po kliknutí Vám bez varování vyskočí okno Vašeho prohlížeče, kde můžete začít se založením účtu. Vyplnit je nutné Vaše jméno, příjmení a emailovou adresu. V profilových údajích je nutné vyplnit pouze Zemi a Jazyk. Tyto parametry jsou však automaticky nastaveny. Ostatní údaje můžete vyplnit také, nebo si budete moci doplnit později.

V další volbě zvolte z roletkového menu, jak budete Skype využívat. Pravděpodobně tedy zvolíte, že pro soukromé účely. Poté si stačí zvolit přezdívku, pod kterou budete vystupovat. Pokud bude Vámi zvolená přezdívka obsazena Skype Vás na to upozorní a nabídne jiné varianty Vašeho jména. Dále je třeba vyplnit Vaše přihlašovací heslo a ověřovací kód. Stisknutím tlačítka „Souhlasím – pokračovat“ se Vám účet automaticky vytvoří.

Na následující obrazovce Vám program ještě nabídne dobytí kreditu pro případ volání na mobily či pevné linky. Pokud však program budete užívat pouze s lidmi, kteří ho také mají, kredit nabíjet nemusíte a můžete pokračovat na poslední obrazovku s potvrzením vytvoření Vašeho účtu.

Přihlášení přes Facebook

Do programu Skype se můžete přihlásit i přes svůj Facebook účet - jde o jednu ze tří variant, které se vám hned po spuštění přihlašovací obrazovky nabídnout.

První přihlášení

Pro přihlášení stačí spustit program a zadat přihlašovací jméno a heslo, které jste si zvolili při vytváření Vašeho účtu. Po přihlášení Vás Skype požádá o kontrolu Vašich audio a video zařízení a případného nastavení obrázku profilu. Oboje samozřejmě půjde nastavit i později, můžete tedy kliknout na závěrečné tlačítko „Začít se Skype“ a pustit se do hledání kontaktů a telefonování s Vašimi přáteli.

Zaujal vás článek? Ohodnoťte ho!


Průměrné hodnocení: 3.5
Hlasováno: 11 krát

Přidávat komentáre mohou pouze přihlášení užívatelé.
Marie
Marie

Dobrý den. Nelze mi spustit video. Stále mi to hlásí: Zkuste uzavřít program, který by mohl webcameru používat. Kde myslíte, že je problém? Děkuji

07.05.12 16:22 reagovat

Marek
Marek (administrátor)

Dobrý den, problém bude v tom, že máte otevřený program, který využívá Vaší webkameru. Může to být jen obyčejný správce webkamery. Doporučuji zavřít všechny zbytečné programy.

10.05.12 09:01 reagovat

jan7877
jan7877

prosim, jak nainstalovat 2 učty skype, na jednom počítači? předem děkuji za radu

06.05.12 07:44 reagovat

Marek
Marek (administrátor)

Dobrý den, pokud chcete používat u Skypu dva účty, tak není nutné nic instalovat. Stačí se pouze vždy přihlásit pod jedním nebo druhým. Pokud byste však chtěl využívat dva účty najednou, není to logicky možné.

07.05.12 08:37 reagovat

ivetta401
ivetta401

Dobry den.Chtela bych poradit jak dostat Skyp na plochu pocitace.Dekuji

06.04.12 17:45 reagovat

Marek
Marek (administrátor)

Dobrý den, ikona by měla být na ploše ihned po nainstalování. Pokud se tak nestalo, musíte najít ikonu v panelu start. Tam najít složku Skype, a na ikonu kliknout pravým tlačítkem. Pak dáte odeslat a na plochu (vytvořit zástupce).

06.04.12 18:26 reagovat

Josef
Josef

Dobrý večer nemohu se připojit něco mi to v počítači blokuje poraďte prosím děkuji josef

12.03.12 19:53 reagovat

Marek
Marek (administrátor)

Dobrý den, je dost možné že vaše připojení blokuje firewall nebo antivir, zkuste vypnout antivirovou ochranu a poté se připojte.

13.03.12 08:33 reagovat

katerina ;
katerina ;

chci si zalozit ucet

19.02.12 23:13 reagovat

ucet si muzete zalozit na strankach Skype

24.02.12 10:41 reagovat

Doporučujeme

Nahoru