Skype: Návod na obnovu hesla

Zapomenutí hesla je jedním z velmi častých problémů, se kterým se drtivá většina uživatelů PC a internetu hojně setkává na vlastní kůži. Obzvláště je to typické pro služby Skype, do kterého se jednou přihlásíte, a pak už několik měsíců, nebo i let nemusíte heslo zadávat, protože se přihlášení děje automaticky. Zapomenout je v takovém případě velmi snadné, což naštěstí platí i pro obnovení hesla.

Obnovení hesla v každé situaci

Logo SkypeProblému se zapomenutými hesly jsou si vědomi i v technické podpoře programu, proto existuje vždy způsob, jak se ke svému účtu dostat. Ať už si jen nepamatujete heslo, nebo už ani nemáte kontrolu nad emailovou adresou, na kterou je účet registrován, ke svému účtu cestu najdete, byť někdy až přes zákaznickou podporu Skypu.

Níže najdete tři různé stavy, do kterých se díky zapomenutí přihlašovacích údajů můžete dostat, respektive tři kombinace zapomenutých údajů. Každý z příkladů samozřejmě obsahuje i řešení dané situace s potřebnými informacemi a odkazy.

 

1) Zapomenuté heslo

Pokud jste jen zapomněli heslo a/nebo uživatelské jméno, postup je velmi jednoduchý. Můžete přejít na odkaz níže a tam zadáte svou emailovou adresu.

Zapomněl jsem heslo

Po kliknutí na Další vám bude odeslán email s odkazem, na který kliknete. V tomto odkazu si vyberete, pro jaké své uživatelské jméno chcete změnit heslo, máte-li jich víc. Poté si snadno vytvoříte nové heslo, které musí mít alespoň 6 znaků, z nichž alespoň jeden musí být písmeno a alespoň jedna číslice, viz obrázek.

Po tomto postupu už se můžete normálně do svého Skype účtu přihlásitnovým heslem.

 

2) Zapomenuté heslo i emailová adresa

K opravdovým potížím se dostáváme až teď, ale jak už jsme předesílali, nic není neřešitelné. Pokud zapomenete heslo i emailovou adresu, přejděte na tuto adresu. Zde po vás budou chtít vyplnit několik záludných otázek. Největší problém je pro mnoho uživatelů to, že jsou v angličtině, ale všimněte si v patičce stránky volby jazyka, kde z English můžete přepnout třeba na Němčinu, Polštinu a Ruštinu (Čeština zatím bohužel chybí). Čím více přesných informací v tomto formuláři odešlete, tím snáze ověří Skype vaši identitu a pomůže vám s nastavením nové emailové adresy (můžete si ale nechat pouze připomenout tu starou) pro váš Skype účet, se kterou už si pak podle prvního návodu snadno vytvoříte i nové heslo.

 

3) Zapomenuté heslo i email s předchozím nákupem služeb

Jestliže jste opět ve stavu, kdy neznáte ani přístupové heslo, ani s ním svázaný email, ale nakoupili jste v nedávné době některou ze Skype služeb (kredit), máte z poloviny vyhráno. Zde je  totiž postup úplně stejný, pouze s tím rozdílem, že dokážete zadat více informací o provedeném nákupu služby, díky čemuž bude ověření vaší totožnosti o to snadnější. I odkaz na formulář je stejný.

Smazání Skype účtu

Účet nesmažete

Pokud chcete smazat svůj Skype účet, budete mít, podobně jako třeba u Facebooku, smůlu. Prostě ho musíte přestat používat. Nebojte se však, na jednu emailovou adresu můžete mít registrováno i více Skype jmen.

 

Návrat ke starší verzi Skypu

Na této adrese si můžete snadno stáhnout některou ze starších verzí, která se vám líbí. Nezapomeňte také, že se vám Skype bude snažit vnutit aktualizaci, kterou musíte zakázat, chcete-li se ze starší verze těšit déle, než několik vteřin. Před instalací starší verze samozřejmě odinstalujte novější Skype.

Zaujal vás článek? Ohodnoťte ho!


Průměrné hodnocení: 3.5
Hlasováno: 5 krát

Přidávat komentáre mohou pouze přihlášení užívatelé.
Elena Wagnerová
Elena Wagnerová

nechtěně se mi zaktualizovala nová verze skype, kde se ztratily původní kontakty.Mohu je nějakým způsobem získat, nebo jak se vrátit do té starší verze ?Je to horor !! ale děkuji.

19.06.18 15:42 reagovat

vaclav kohler
vaclav kohler

prosim kdy ukončíte mé trapeni se SKYPE. ,duchodce 88let

19.06.18 09:30 reagovat

Hubert Mikula
Hubert Mikula

je mne 79 let a dlouhou dobu jsem na Windows XP používal Skype.Pak mne přišel i mail,že Skype je staré a je třeba nahradit jej novým.Od té doby jsem sice nové Skype stáhl ale při rozbalení spadne s udanou chybou 106.Co stím?díky za radu

15.08.17 10:44 reagovat

Jaroslav
Jaroslav

Otevřel jsem SKYPE a zjistil jsem, že se mi z toho ztatily všechny Kontakty. Provedl jsem Obnovu systému od posledního datumu použití SKYPE a i tak se mi původní Kontakty neobjevily. Prosím o radu, jak se k původním Kontaktům dostat ? Je mi 85 roků a tak se už v tom nějak neorientuju. Díky za odpovědi.

02.09.16 09:21 reagovat

lenka
lenka

Dobrý den mám nainstalovaný skype,který jsem normálně používala,ale ted se mi neustále oběvuje brečící smajlík a nedaří se mi přihlásit na skype

14.08.16 10:44 reagovat

Jaroslava Martinkova
Jaroslava Martinkova

mam stejny problem jako vyse Lenka

18.02.17 10:35 reagovat

Podobné články

Další články

Nejčtenejší články

Doporučujeme

Nahoru