Mujsoubor.cz

Skype: Návod na obnovu hesla

Zapomenutí hesla je jedním z velmi častých problémů, se kterým se drtivá většina uživatelů PC a internetu hojně setkává na vlastní kůži. Obzvláště je to typické pro služby Skype, do kterého se jednou přihlásíte, a pak už několik měsíců, nebo i let nemusíte heslo zadávat, protože se přihlášení děje automaticky. Zapomenout je v takovém případě velmi snadné, což naštěstí platí i pro obnovení hesla.

Obnovení hesla v každé situaci

Logo SkypeProblému se zapomenutými hesly jsou si vědomi i v technické podpoře programu, proto existuje vždy způsob, jak se ke svému účtu dostat. Ať už si jen nepamatujete heslo, nebo už ani nemáte kontrolu nad emailovou adresou, na kterou je účet registrován, ke svému účtu cestu najdete, byť někdy až přes zákaznickou podporu Skypu.

Níže najdete tři různé stavy, do kterých se díky zapomenutí přihlašovacích údajů můžete dostat, respektive tři kombinace zapomenutých údajů. Každý z příkladů samozřejmě obsahuje i řešení dané situace s potřebnými informacemi a odkazy.

 

1) Zapomenuté heslo

Pokud jste jen zapomněli heslo a/nebo uživatelské jméno, postup je velmi jednoduchý. Můžete přejít na odkaz níže a tam zadáte svou emailovou adresu.

Zapomněl jsem heslo

Po kliknutí na Další vám bude odeslán email s odkazem, na který kliknete. V tomto odkazu si vyberete, pro jaké své uživatelské jméno chcete změnit heslo, máte-li jich víc. Poté si snadno vytvoříte nové heslo, které musí mít alespoň 6 znaků, z nichž alespoň jeden musí být písmeno a alespoň jedna číslice, viz obrázek.

Po tomto postupu už se můžete normálně do svého Skype účtu přihlásitnovým heslem.

 

2) Zapomenuté heslo i emailová adresa

K opravdovým potížím se dostáváme až teď, ale jak už jsme předesílali, nic není neřešitelné. Pokud zapomenete heslo i emailovou adresu, přejděte na tuto adresu. Zde po vás budou chtít vyplnit několik záludných otázek. Největší problém je pro mnoho uživatelů to, že jsou v angličtině, ale všimněte si v patičce stránky volby jazyka, kde z English můžete přepnout třeba na Němčinu, Polštinu a Ruštinu (Čeština zatím bohužel chybí). Čím více přesných informací v tomto formuláři odešlete, tím snáze ověří Skype vaši identitu a pomůže vám s nastavením nové emailové adresy (můžete si ale nechat pouze připomenout tu starou) pro váš Skype účet, se kterou už si pak podle prvního návodu snadno vytvoříte i nové heslo.

 

3) Zapomenuté heslo i email s předchozím nákupem služeb

Jestliže jste opět ve stavu, kdy neznáte ani přístupové heslo, ani s ním svázaný email, ale nakoupili jste v nedávné době některou ze Skype služeb (kredit), máte z poloviny vyhráno. Zde je  totiž postup úplně stejný, pouze s tím rozdílem, že dokážete zadat více informací o provedeném nákupu služby, díky čemuž bude ověření vaší totožnosti o to snadnější. I odkaz na formulář je stejný.

Smazání Skype účtu

Účet nesmažete

Pokud chcete smazat svůj Skype účet, budete mít, podobně jako třeba u Facebooku, smůlu. Prostě ho musíte přestat používat. Nebojte se však, na jednu emailovou adresu můžete mít registrováno i více Skype jmen.

 

Návrat ke starší verzi Skypu

Na této adrese si můžete snadno stáhnout některou ze starších verzí, která se vám líbí. Nezapomeňte také, že se vám Skype bude snažit vnutit aktualizaci, kterou musíte zakázat, chcete-li se ze starší verze těšit déle, než několik vteřin. Před instalací starší verze samozřejmě odinstalujte novější Skype.

Autor: Jakub Dočkal  |   Publikováno: 9.9.2013   |   Zobrazeno: 56285x

Značky

Podobné články

Diskuse

Elena Wagnerová
Elena Wagnerová

nechtěně se mi zaktualizovala nová verze skype, kde se ztratily původní kontakty.Mohu je nějakým způsobem získat, nebo jak se vrátit do té starší verze ?Je to horor !! ale děkuji.

19.06 15:42 reagovat

vaclav kohler
vaclav kohler

prosim kdy ukončíte mé trapeni se SKYPE. ,duchodce 88let

19.06 09:30 reagovat

Hubert Mikula
Hubert Mikula

je mne 79 let a dlouhou dobu jsem na Windows XP používal Skype.Pak mne přišel i mail,že Skype je staré a je třeba nahradit jej novým.Od té doby jsem sice nové Skype stáhl ale při rozbalení spadne s udanou chybou 106.Co stím?díky za radu

15.08 10:44 reagovat

Jaroslav
Jaroslav

Otevřel jsem SKYPE a zjistil jsem, že se mi z toho ztatily všechny Kontakty. Provedl jsem Obnovu systému od posledního datumu použití SKYPE a i tak se mi původní Kontakty neobjevily. Prosím o radu, jak se k původním Kontaktům dostat ? Je mi 85 roků a tak se už v tom nějak neorientuju. Díky za odpovědi.

02.09 09:21 reagovat

lenka
lenka

Dobrý den mám nainstalovaný skype,který jsem normálně používala,ale ted se mi neustále oběvuje brečící smajlík a nedaří se mi přihlásit na skype

14.08 10:44 reagovat

Jaroslava Martinkova
Jaroslava Martinkova

mam stejny problem jako vyse Lenka

18.02 10:35 reagovat

Karel
Karel

Mám skype a s drobnými obtížemi funguje ale když jej zavřu a pak jej chci znovu otevřít tak to nejde hlásí,že jsem již přihlášen ať se nejdřív odhlásím. Jak se tedy odhlásit a nebo aby se automaticky odhhlásil při zavření? Používám W 10. Děkuji

05.05 14:53 reagovat

Honza
Honza (administrátor)

Dobrý den,
pravděpodobně Vám Skype stále běží, takže nejenom, že jste přihlášen, ale reálně máte aplikaci spuštěnu. Skype totiž nestačí zavřít kliknutím na ikonku křížku, ale je třeba jej kompletně ukončit kliknutím pravým tlačítkem na ikonu v systémovém panelu - Ukončit program.

09.05 09:36 reagovat

ANNA
ANNA

Dobrý den ,, prosím o radu či pomoc ,nedopatřením jsem stáhla novou verzi skype ,,a poté mi nejde mikrofon ,,když jsem se pokusila navázat spojení se známými ,,já slyšela vše ale druhá strana mne neslyší ,,Co mohu dělat v tomto případě ,,Můžete mi prosím poradit ,,Pc je v pořádku ,,mikrofon který je zabudován v P.C také ale když zkouším ECHO zvuk se nevrací ,,Poradˇte prosím ,,Děkuji

28.03 09:32 reagovat

Táňa Richterová
Táňa Richterová

Omylem jsem se odhlásila. Nepamatuji si heslo. Nelze se přihlásit přes účet Microsoftu, ani přes Facebook. Pokud zadám odeslat zapomenuté hesla na reg. mail nic nepříjde. Co s tím? Děkuji

21.09 23:35 reagovat

Ludmila Hostinská
Ludmila Hostinská

Dobrý den.Prosím poraďte.Nemůžu se přihlásit na skype já ani dcera přesto že máme správné jméno i heslo.Prostě se nejde přihlásit a nic nám to tam nepíše.Děkuji za odpověď a radu.

21.09 14:29 reagovat

svatopluk mareček
svatopluk mareček

Dobry den poslal jsem 20x email abych obnovil nove heslo na skype ale nic mi neprislo na mou reg.adresu (emil.)tak proc maji tu tabulku porad tam kdyz nefunguje je uplne jinší než Vaše nahoře zakroužkovan.Diky spozdravem mareck

20.07 19:52 reagovat

Honza
Honza (administrátor)

Dobrý den,
může se stát, že má email zpoždění, případně, že spadne do složky Spam - zkontrolujte ji. Nemá smysl klikat na zaslání emailu 20x, raději se ujistěte, že jste zadal správnou adresu.

21.07 13:04 reagovat

Fries Ivan
Fries Ivan

Dobrý den. Mám starší PC s operačním systemem Windows XP. Nemohu se přihlásit regulerně. Kterou verzí Skype mi doporučíte. Děkuji za radu. Fries

05.07 09:00 reagovat

Dvořák Pavel
Dvořák Pavel

Dobrý den. Jsem již starší uživatel Skype a více věcí už nezvládám. Mám dvě adresy Skype a jednu bych chtěl zrušit. Jak to mám udělat. Prosím o radu pokud možno nějak jednoduše. Díky Pavel

14.05 16:09 reagovat

Honza
Honza (administrátor)

Dobrý den,
zrušení možné není. Jednoduše vybraný účet nepoužívejte.
Pokud jej chcete odstranit z nabídky při přihlašování, proveďte následující: stiskněte kombinaci kláves Win + R a do textového pole napište %appdata% a potvrďte Enterem. Otevře se okno a v něm najděte složku Skype. V ní pak vyhledejte složku se stejným jménem, jako má Váš nepoužívaný profil a tuto složku smažte (pokud si nejste jistý, pouze ji přejmenujte).

14.05 16:22 reagovat

Broucajz
Broucajz

Ve Windows7 do tří sekunde po spuštěmé Sklype se objeví hláška "Program Skype přestal pracovat" a Skype se zavře. Mám nový PC, dost paměti, nainstalována nejnovější verze Skype. Poraďte - děkuji

12.02 11:04 reagovat

marie
marie

Dobry den,da se na jednu e-mailovu adresu zaregistrovat dva skype?Muj syn na svuj notebook zarigostroval sobe a muj prestal fungovat.

07.02 16:04 reagovat

Honza
Honza (administrátor)

Dobrý den,
ano, na jeden email můžete registrovat hned několik účtů.

09.02 09:13 reagovat

Terezie Kenická
Terezie Kenická

Dobrý den už jsem nekolikrát vyolnila vše na obnovení skypu a stále píšete zkuste znovu, že se nezdařilo, nechápu proč to nejde a proč to stále musím psát do nekonečna už jsem dala i jiné jméno a heslo jak tam chěli a nic. prosím o pomoc.děkuji

01.02 10:20 reagovat

maris
maris

Dobrý den nemuzu vubec zmenit heslo na svůj skype. už jsem zkoušel nekolikrát obnovit heslo a stejne se pak nemužu přihlásit porad to pise zkontrolujte prihlasovací udaje. Tak nevím co s tím. Poradte dekuji

09.07 21:46 reagovat

georgekook
georgekook

ztratil jsem všechny kontakty na skype.Nechápu to. Jde s tím něco udělat.

21.01 12:54 reagovat

Honza
Honza (administrátor)

Dobrý den,
jedná se o nepříjemný problém, který by však nemělo být obtížné vyřešit. Ukončete Skype (podívejte se i do Správce úloh - Ctrl + Shift + Esc a ukončete v záložce procesy jakýkoli proces, který obsahuje název Skype).
Nyní stiskněte kombinaci kláves Win + R a zadejte do textového pole %appdata% a potvrďte Enterem. Najděte složku Skype a přejmenujte ji např. na SkypeOld. Nyní spusťte Skype.
Pokud bude vše v pořádku, můžete si historii konverzace, nastavení apod. obnovit pomocí složky SkypeOld.

22.01 10:22 reagovat

nuska
nuska

Syn (1rok) mi změnil jazyk na skypu na arabsky. Jak zpět na český? Děkuji.

10.01 12:37 reagovat

jirka
jirka

Při zvednutí sluchátka se ukončí hovor a napíše mi že mám problém s mikrofonem.Děkuji

29.12 18:06 reagovat

Soňa Kohoutová
Soňa Kohoutová

Zapomenuté heslo, už 4x mi to napsalo, že Vámi zaslaný odkaz neidentifikuje:-( Co s tím?

10.12 19:26 reagovat

sarka
sarka

dobrý mám taqký menči problem nejdem mi nejak skype spustit ze nejsem spravcem dekuji za pochoeni

12.10 19:24 reagovat

Honza
Honza (administrátor)

Dobrý den,
klikněte na ikonu pravým tlačítkem myši a zvolte Spustit jako správce.

14.10 10:55 reagovat

Žádosti o rady prosím směrujte do poradny.

Napsat vzkaz

Jméno:
Email:
Opište znaky opačně  e c 9 c 1 5  :
 
Vzkaz:

MůjSoubor - Přidat aplikaci - Kontakt - Nahoru - RSS - Zjisti svou IP adresu - Redakce

Souhlasím Používáme cookies, abychom mohli provozovat tuto internetovou stránku a zlepšit Vaši uživatelskou spokojenost. Budete-li pokračovat beze změny nastavení, předpokládáme, že souhlasíte s ukládáním souborů cookies z internetových stránek. (Více informací o použití cookies.)