Jak stáhnout a nainstalovat aplikaci Threads v České republice?

Nová sociální síť Threads je konečně k dispozici a jen za prvních pět dní si ji stáhlo více než sto milionů uživatelů. Stala se tak nejrychleji rostoucí sociální sítí vůbec. Stojí za ní společnost Meta, která má pod sebou Facebook, WhatsApp a Instagram. A je to právě Instagram, přes který se do Threads zaregistrujete a přihlásíte. Jiná možnost neexistuje. V článku si mimo jiné rozebereme i to, jak si Threads nainstalovat.

Co je sociální síť Threads?

Aplikace Threads je sociální síť zaměřená na psaní krátkých textů do 500 znaků. K textu lze přidávat odkazy, fotografie a videa do délky 5 minut. V podstatě můžeme mluvit o přímé konkurenci Twitteru, jakési alternativě, což se pochopitelně nelíbí jeho vlastníkovi Elonu Muskovi, který zvažuje žalobu.

Dokonce je velmi pravděpodobné, že na Threads pracovalo několik vývojářů, které Musk teprve nedávno z Twitteru vyhodil. Threads je přímo propojena s Instagramem, což má své výhody i nevýhody.

Jak propojit Threads s Instagramem?

Abyste mohli začít používat sociální síť Threads, musíte mít účet na Instagramu. Tyto dvě služby jsou navzájem propojeny a velkou výhodou je plynulost vytvoření účtu v aplikaci Threads – použijí se totiž veškeré informace z Instagramu včetně uživatelského jména, vašeho bia nebo sledujících. Import vám nabídne aplikace Threads automaticky při přihlašování. I díky tomu jde o nejrychleji rostoucí sociální síť, kterou si za prvních 5 dní od spuštění stáhlo více než 100 milionů uživatelů.

Nevýhodou je, že pokud se v budoucnu rozhodnete zrušit svůj účet na Threads, odstraní se i váš Instagramový účet, ze kterého jste se do Threads zaregistrovali. Doporučujeme proto vytvořit zcela nový účet na Instagramu, který použijete k registraci do Threads. Zároveň ale můžete Instagram aplikaci po registraci na Threads odinstalovat a účet zůstane přihlášen.

Je aplikace Threads dostupná v České a Slovenské republice?

Sociální síť Threads byla oficiálně spuštěna 5. července ve 100 zemích světa. Netýká se to ale žádné ze zemí EU, kde se připravuje zákon o digitálních trzích (DMA). Právě s Evropskou Unií a jejími regulacemi má Meta dlouhodobě problémy, proto je Threads v zemích EU aktuálně nedostupný. Pochopitelně to proto platí i pro Českou a Slovenskou republiku.

Existuje možnost, jak si aplikaci Threads vyzkoušet?

Ano a máte na výběr ze dvou možností. Buď si pohrajete s VPN připojením tak, abyste obchod Google Play a Apple Store "oklamali" a fiktivní si tak změnili vaši polohu a místo na jednu z podporovaných zemí světa, nebo sáhnete po APK souboru na Androidu. S instalací vám pomůže aplikace APKMirror Installer, který si již stáhnete také z obchodu Google Play.

Ve druhé možnosti ale upozorňujeme, že se nejedná o oficiální obchod na stahování aplikací pro Android, proto může být instalace riziková a je vždy na osobní zodpovědnosti každého uživatele.

Jak nainstalovat a začít používat Threads přes Google Play a App Store

V případě, že se v budoucnu Threads zpřístupní i pro země EU včetně České a Slovenské republiky přinášíme stručný návod, jak si aplikaci stáhnout a nainstalovat z oficiálních mobilních obchodů pro Android a iOS:

  • Přejděte do obchodu Google Play nebo Apple App Store a stáhněte si aplikaci Instagram Threads.
  • Spusťte aplikaci Threads.
  • Pokud jste již přihlášeni ke službě Instagram na stejném zařízení, měla by se zobrazit možnost přihlášení. Klepněte na možnost Přihlášení pomocí služby Instagram.
  • Chcete-li se přihlásit pomocí jiného účtu Instagram, můžete také klepnout na položku Přepnout účty.
  • Budete vyzváni, abyste vyplnili své Bio a přidali odkaz dle vlastního výběru. V tomto kroku si můžete také zvolit profilovou fotografii. Po vyplnění údajů stiskněte šipku Další.
  • Případně můžete ťuknout na tlačítko Importovat z Instagramu, aby byly vaše informace synchronizovány. Potom stiskněte tlačítko Pokračovat.
  • Vyberte, zda chcete Veřejný nebo Soukromý profil, a potom vyberte možnost Pokračovat.
  • Nyní si můžete vybrat, jestli chcete sledovat všechny stejné účty, které sledujete na Instagramu, nebo si vybrat, které chcete sledovat. Po dokončení výběru klepněte na šipku Další.
  • Klepněte na možnost Join Threads (Připojit se k Threads).
  • Povolte potřebná povolení.

Zaujal vás článek? Ohodnoťte ho!


Průměrné hodnocení: 5
Hlasováno: 1 krát

Přidávat komentáre mohou pouze přihlášení užívatelé.
Nahoru