Jak vytvořit video z fotografií?

Fotografie z oslav, dovolených a dalších slavnostních příležitostí dokáží skvěle zachytit dané chvíle. Pro prezentaci příbuzným a přátelům se však hodí mít vše pěkně pohromadě, ideálně ve formě videa. Jak takové video z fotografií vytvořit ukáže krok po kroku tento článek.

Jaký zvolit software?

Trhu pro úpravu fotografií/videí vévodí velmi komplexní, velké, drahé a poměrně složité programy typu Adobe Photoshop, Zoner Photo Studio, Sony Vegas Pro a další. Ovšem pro převod fotografií do videa jsou asi stejně vhodné jako pověstné dělo proti komárovi. Existuje totiž celá řada jednoduchých a uživatelsky velmi přívětivých programů, které se na tuto činnost specializují. Pokud tak hledáte inspiraci pro výběr programu, podívejte se po těchto: ProShow Gold, FastStone Image Viewer, Windows Movie Maker, případně IrfanView.

 

Návod na vytvoření videa z fotografií

Pro vytvoření videa jsem zvolil mezi uživateli velmi oblíbený program ProShow Gold. Moderní vzhled, přehledné prostředí, množství předem připravených stylů, maximální automatizace a mnohé další prvky z něj totiž dělají skvělého pomocníka. Uživateli tak stačí, pokud si připraví fotografie, hudební soubor a případně několik textů.

Program ProShow Gold dovoluje k vytváření videa přistupovat v několika různých úrovních zapojení. Záleží na uživateli, jak moc chce výsledek ovlivnit. Lze tak upravovat časy zobrazení jednotlivých fotografií, přechody mezi snímky, dopisovat popisky a mnoho dalšího. Stejně tak je ovšem možné pouze vložit soubory, zvolit některé z témat a spustit kompilování. Po náhledu pak stačí video vyrenderovat a uložit.

 

1. Založení nového projektu

Po kliknutí na první ikonku s nápisem New se uživatelům otevřou tři možnosti: Blank Show (vše si řeší uživatel), Wizard (uživatel pouze vybírá soubory) a Open Existing (pokračování v rozdělaném projektu).

Nový projekt

 

2. Vložení fotek

Po kliknutí na tlačítko Add se otevře klasický průzkumník, ve kterém uživatel vybere nejlepší fotografie. Poněkud zamrzí fakt, že nelze použít metodu drag & drop, která by vše mnohem zjednodušila.

Výběr fotografií

 

3. Úprava fotografií

Po vložení snímků se aktivuje několik tlačítek v horní části menu. Fotografie tak lze odebírat, prohazovat (lze už funkce drag&drop normálně funguje), náhodně uspořádat, doplnit textem apod.

Úprava fotek

 

4. Výběr hudby

Podobně jako u fotografií, i zde uživatel v klasickém Průzkumníku vybere požadovaný hudební doprovod. Editační funkce již však chybí.

Výběr hudby

 

5. Volba vhodného tématu

Téma, nebo také styl je tím nejdůležitějším, co fotografie mění na video. Program ProShow nabízí hned několik desítek různých stylů, které se hodí k nejrůznějším příležitostem. Každý ze stylů je navíc detailně popsán (vhodnost použití, náhledový obrázek, počet přechodů, počet stylů obrázků apod.).

Výběr tématu

 

6. Dokončování

Jedním z posledních kroků je doplnění názvu, výběr poměru stran apod.

Finish

 

7. Náhled

Uživateli je zobrazen náhled videa. Nejedná se o plnou a výslednou kvalitu, proto mohou být snímky neostré, případně přechody se mohou mírně škubat. Uživatel však zjistí, zda je s videem spokojen, či nikoli.

Příprava náhledu

 

8. Renderování a uložení videa

Po schválení je třeba video vyrenderovat a uložit. Uživateli se zobrazí tři základní možnosti – Save Your Show (uložení projektu do formátu .psh – nejedná se o samotné video), Publish Your Show (zde již dochází k uložení/publikaci videa, kterému pochopitelně předchází zmíněné renderování. Video lze uložit do klasického videosouboru, vypálit na B-D, DVD, publikovat na YouTube, Facebook, Vimeo apod.). Třetí možnost pak nabízí detailnější nahlédnutí do úprav a uživatelských možností. 

Renderování

Uložení videaPublikování videa

Zaujal vás článek? Ohodnoťte ho!


Průměrné hodnocení: 4.5
Hlasováno: 7 krát

Přidávat komentáre mohou pouze přihlášení užívatelé.
Tom Nový
Tom Nový

Nebo pokud se vám nechce tvořit si video pomoci programů, stačí so ho jednoduše objednat. Tvůrců takových videí je spoustu, stačí zadat dotaz do vyhledávače (např. fotovidea, videofotky, video z fotek, apod.).

17.05.18 12:59 reagovat

Doporučujeme

Nahoru