Windows Movie Maker (16.4.3528.331)
80 %

Intuitivní nástroj pro úpravu videí

Program Windows Movie Maker patří mezi nejoblíbenější nástroje pro editaci videí. Svoji slávu získal hned ze dvou důvodů – tím prvotním byl fakt, že se jednalo o interní součást operačních systémů Microsoft Windows XP a Vista. Hlavním důvodem pro oblíbenost však byla a je jednoduchost, s jakou lze v programu videa upravovat. Oproti nástrojům jako Pinnacle Studio, případně Sony Vegas totiž Windows Movie Maker neobsahuje složité uživatelské prostředí a nadstandardní funkční výbavu. Ihned po startu programu tak lze velmi rychle otevřít projekt/vložit nové video, přidat hudební stopu, načasovat efekty a přechody a video opatřit textovým doprovodem. UI navíc v mnoha ohledech připomíná další z velkých stálic Microsoft Windows, kterou je slavné Malování.

Windows Movie Maker byl později začleněn do balíku služeb a nástrojů s označením Windows Essentials. Uživatelé si tak mohli mimo Windows Movie Maker nainstalovat i nástroje jako Mail, Writer, OneDrive a další.

Později Microsoft podporu WMM úplně stáhl a stejně tak zrušil i oficiální stahovací odkazy programu. Stále je však možné jej zdarma stáhnout a nainstalovat a to i na nejnovější operační systémy Microsoft Windows 10. Detailní návod k instalaci najdete v článku Jak nainstalovat Windows Movie Maker na Windows 10.

Hlavní funkce a vlastnosti

  • Snadná úprava videonahrávek
  • Pro 32bit i 64bit verze
  • Export do 480i, 720i, 720p a 1080p
  • Jednoduché uživatelské rozhraní
  • Efekty, přechody, vkládání textu
  • Import na YouTube, Facebook, Vimeo

Informace o aplikaci

Licence: Zdarma
Autor: Microsoft Corporation
Potřeba instalace: ano
Domovská stránka: http://microsoft.com
Velikost souboru: 140,27 MB
Operační systém: Win XP /Win Vista /Win 7 /Win 8 /Win 10
Verze: 16.4.3528.331
Počet stažení: 83138
Publikováno: 22.12.2011
Poslední aktualizace: 2017-08-10 17:30:42
Zařazeno v kategoriích: Úprava a střih videa | Video | Multimédia

Ohodnoťte aplikaci!


Průměrné hodnocení: 4
Hlasováno: 14 krát

Přidávat komentáre mohou pouze přihlášení užívatelé.
Kristýna
Kristýna

dobrý den, stáhla jsem si movie maker ale nejde mi tam dát druhá písnička. Tu první můžu jakkoliv stříhat a posouvat ale ta druhá se mi tam nedá. jak to mam udělat aby tam šla dát druhá písnička ????

21.03.17 19:58 reagovat

Radek
Radek

Ta první písnička musí skončit a až za ní můžeš vložit druhou. Musí k ní být ale obrazová stopa. Udělej si tedy na konci třeba dlouhou černou plochu (nebo i nějaký obrázek, který se bude dlouho zobrazovat) a za 1. písničku dej načíst 2. (DOMŮ -> NAČÍST HUDBU). Musíš na stopáži (za 1. písničkou) být to svislou "linkou" a pak ti to půjde načíst. Jestli ne, tak zavolej.

30.09.17 22:30 reagovat

Svatoslava Kohoutová
Svatoslava Kohoutová

Prosím o odpověď: mám v notebooku Windows 10 a potřebuji poradit jaký si mám stáhnout "video maker" děkuji

11.12.16 22:05 reagovat

Přispívat mohou pouze přihlášení uživatelé

Poradna aplikace - Windows Movie Maker

Přispívat mohou pouze přihlášení uživatelé
Do poradny

windows-movie-maker: Nesouladu obrazu a hudby

Mám zpracované celé video, vč. hudby, uložím je. Potud všechno OK. Když ho však přehrávám, hudební stopa je jiná, než při ukládání (zpravidla delší, takže mi hudební sekvence nesedí na video a celé je to "rozhašené). Kde dělám chybu?

vlpnkv 18.9.2017 Odpovědi (0) Odpovědět

windows-movie-maker: Jak rozdělit video?

Mám rodinného video na DVD. Chtěl bych ho rozdělit na casti dle toho, kterých účastníků se to týka a tyto části nahrát na samostatne DVD. Prosím, poraďte mi, který program mam použít. Dekuji

sejmon 13.12.2016 Odpovědi (1) Odpovědět

windows-movie-maker: Jak program znovu stáhnout a nainstalovat?

Ahojte měl jsem stýhnutý program Windowe Movie Maker na svojem počítači.Jednou se mě počítač zaviroval ale to nebylo kvůlli tomu programu ale bylo to kvůuli nějakému viru ale tento program s tím neměl nic společného aby jste si nemysleli že je to chyba toho programu.No jenomže ten vir byl tak silný že se mi cšechno z počítače smazalo.Když jsem nechal počítač odborně odvirovat tak bylo vše ok.Když jsem ale potřeboval velmi nutně tento program na jeden projekt tak jsem to zkusil znovu stáhnout z vaší stránky Mujsoubor tak se vůbec nechtěl program zpustit.Zkusil jsem to stáhnout znovu strašně mockrát ale pořád nic.Strašně nutně tento program potřebuju ale nejde to.PROSÍM POMOZTE MĚ spoléhám na vás prosíííím ... Děkuju

Jirka 24.8.2014 Odpovědi (5) Odpovědět

windows-movie-maker: "Program WMM prestal pracovat"

Dobrý deň, mám problém s tým, že keď vložím do projektu video v momente mi to vyhodí chybu napísanú v nadpise a to už som pár videí prave cez túto verziu spravil. Skúsil som preto novšiu verziu WMM z balíka Essentials 2012, kde už mi šlo aj editovať jednotlivé videá, ale akonáhle som chcel publikovať video do Pc vyhodilo mi tú istú chybu. Myslíte, že môže byť problém priamo vo Windowse?

Heathcliff 27.3.2013 Odpovědi (2) Odpovědět

windows-movie-maker: chyba 0x87160139

Dobrý den, prosila bych o radu. Mám rozpracované video s nekolika záběry. Střídavě mi nějaký záběr nefunguje a ukazuje mi to chybu 0x87160139, o několik málo vteřin, je záběr v pořádku, ale jiný opět vykazuje tuto chybu. Nelze video uložit jinak než v projektu. Děkuji

mrázková 18.1.2013 Odpovědi (2) Odpovědět
Zobrazit všechny otázky

Doporučujeme

Nahoru