Minecraft - návod na výrobu zbraní

V minulém článku jsem vás seznámil s naprostými základy vyrábění věcí ve hře Minecraft. Dle počtu zobrazení si troufám říci, že je o články zájem, takže vám přináším další a opravdu tak rozjíždím slibovanou sérii článků o Minecraftu. Dnes se posuneme trošku dál a ukážeme si jak vyrábět zbraně a důležité předměty, které se vám budou hodit každý den v divočině i v bezpečí vašich domků.

 Jelikož už víte, jak vyrobit sekeru i krumpáč, neváhejte a dokud je světlo, těžte všechno, co se okolo vás vyskytuje. Počítejte s tím, že vše se opotřebovává, takže časem se vám nástroj rozpadne a musíte si vyrobit nový. Některé nástroje lze opravovat, ovšem nefunguje to tak, jak jsme zvyklí z ostatních her. V Minecraftu musíte vzít dva totožné nástroje, které jsou opotřebované (ideální je, když je jejich životnost znázorněna červenou barvou) a dát je dohromady pomocí vyráběcího stolu. Nezáleží na jejich umístění, ale vždy to musí být stejné nástroje a ze stejného materiálu (kamenný krumpáč pouze s kamenným krumpáčem). Výsledkem opravy dvou poškozených nástrojů je jeden, který má větší životnost. Ta vznikne sečtením životností obou opravovaných nástrojů a je navýšena o deset procent z maxima daného nástroje. Ve výsledku tedy ušetříte, ale ne mnoho.

Na začátku si natěžte dostatek uhlí (Charcoal/Coal), abyste si mohli navyrábět životně důležité pochodně. „Potvory“ se totiž objevují tam, kde je tma. Základně tedy na povrchu, když je noc, dále pak v jeskyních a hlavně v tmavých zákoutích vašeho příbytku. Pokud si jej tedy postavíte pod zemí, což je rozumné, ale dostatečně si jej neosvětlíte, dočkáte se zajímavých návštěv, které připraví o život jak vás, tak i váš příbytek (výbuch Creepera udělá pěknou paseku).

Pochodeň:

Na výrobu osvětlovací techniky budete potřebovat uhlí a tyčky. Uhlí dáte v craftovací tabulce nad tyčku (přímo nad sebou) a jako výsledek vám vznikne pochodeň (Torch), resp. čtyři pochodně. Ty je opět možné stackovat po 64 kusech. Dají se umístit na téměř libovolný předmět a to klasickým pravým kliknutím, když je máte nastaveny ve výběru. Louče nemají dobu hoření, takže pokud si jednou něco osvětlíte, zůstane to osvětleno.

Rada: Je dobré si takto osvětlovat i prozkoumané jeskyně, jelikož se vám tam zaručeně nic nezjeví a vy poznáte, že jste tam již byli. Zároveň vám takové jeskyně mohou poskytnout úkryt, pokud se na noc zapomenete venku.

A nyní se již pojďme podívat na slibované zbraně. Jsou sice zatím pouze dvě, ale tipuji, že do budoucna budou přidány další.

Meč:

Základní zbraní je meč (Sword). Meč je zbraň pro boj zblízka a poslouží vám dobře proti všem nepřátelům. Vyrobíte jej tak, že vložíte do vyráběcího stolu tyčku a nad ni dáte dvě stejné suroviny (desky, kámen, železo, zlato nebo diamanty). Čím lepší je surovina, tím hůř se shání, ale nástroj déle vydrží.

Luk:

Ovšem při boji proti některým typům „potvor“ je lepší mít bezkontaktní zbraň. Tento druh zbraní je v Minecraftu zastoupen lukem (Bow). Pro výrobu luku potřebujete mít tři tyčky a tři provázky (String). Provázky si musíte vydobýt bojem. Vypadávají totiž ze zabitých pavouků. Takže vzhůru do boje s mečem, ať si můžete pořídit i luk.  Jenže každý luk potřebuje šípy, jinak je celkem k ničemu. Šípy (Arrows) si vyrobíte složením tří věcí – úplně nahoru umístíte pazourek (Flint), který můžete objevit při těžbě štěrku (Gravel), pod něj vložíte tyčku a úplně naspod dáte pírko (Feather). Pírko získáte zabíjením slepic. Takto si opět vyrobíte čtyři šípy.

 
 

Zajímavost:

Pokud se vám podaří, aby kostlivec (Skeleton) při střelbě na vás zastřelil creepera, vypadne z něj CDčko s písničkou, kterou si potom můžete pouštět v gramofonu (Jukebox).

 

Další díl z Minecraft seriálu, tentokrát o ochraně postavy, najdete zde.

Zaujal vás článek? Ohodnoťte ho!


Průměrné hodnocení: 3.5
Hlasováno: 29 krát

Přidávat komentáre mohou pouze přihlášení užívatelé.
jirka 8235
jirka 8235

jak najdu/vyrobím glowstone

14.02.15 08:17 reagovat

Honza
Honza (administrátor)

Dobrý den, Glowstone se nachází v Netheru (Pekle). Tam je prakticky všude (tvoří něco jako korálové útesy v podvěsu netherracku) a jeho těžba je velmi prostá. Stačí použít ruku nebo krumpáč.

16.02.15 15:06 reagovat

big boss 236
big boss 236

jak často se vyskytuje zlato a jak najdu end portal

14.02.15 08:14 reagovat

Honza
Honza (administrátor)

Dobrý den, zlato (zlatá ruda) je poměrně vzácná surovina, která se nachází hluboko od zemí - přesněji řečeno ve spodních 32 vrstvách (tedy maximálně 32 bloků ode dna mapy). Těžit lze buď železným nebo diamantovým krumpáčem. End Portal se nachází v pevnostech, které jsou náhodně rozprostřeny různě po mapě. Jedná se o horizontálně umístěný portál, který visí nad bazénkem lávy a před ním stojí silverfish spawner. Portál pro aktivaci vyžaduje celkem 12 Eye of Ender (vzácná surovina). Často pak 1 - 3 Eye of Ender obsahuje, zbytek musí dodat hráč.

16.02.15 15:03 reagovat

CreativeCZ
CreativeCZ

Honzo řekni mi Jako Jak Najdu Enchant :D

01.08.13 09:55 reagovat

Honza
Honza (administrátor)

Dobrý den, pokud myslíte některý z enchantovaných předmětů, pak jej můžete koupit od vesničanů ve vesnici. Pokud se pak ptáte po návodu na výrobu Enchantment table, tak ten vyrobíte pomocí 4 kusů obsidiánu, dvou kusů diamantu a jedné knihy. Sestavení je následující - do vyráběcího stolu vložíte do spodní linie 3 ks obsidiánu, nad ně vložíte 2 diamanty a jeden obsidián, který bude umístěn vprostřed. Do horní linie pak vložíte knihu, kterou umístíte doprostřed.

01.08.13 13:00 reagovat

dan
dan

je možné těžit všechny suroviny ve všech verzích?

18.07.13 22:43 reagovat

Honza
Honza (administrátor)

Dobrý den, ne tak docela. Například mobilní verze jsou dost omezené a během vývoje hry navíc přibylo několik druhů surovin.

19.07.13 08:30 reagovat

adam  světlý
adam světlý

to je hra.

02.03.13 18:47 reagovat

Doporučujeme

Nahoru