Módy pro GTA 5 na PC

Asi nejvýraznějším přínosem PC verze GTA 5 oproti těm konzolovým je otevřenost platformy, která umožňuje vznik módů. A nutno říct, že modderská komunita je u série GTA extrémně aktivní a šikovná, životnost hry je díky šikovným vylepšením, úpravám a novému obsahu (hlavně modelům vozidel) značně prodloužena – ostatně právě módy dokážou z nevzhledného San Andreas udělat hru, kterou se nebudete stydět hrát ani na svém moderním herním počítači.

GTA 5 se ihned po svém vydání na PC stala terčem modderů, kteří velmi brzy dekódovali informace ve hře, což je první krok k tomu, aby bylo tyto informace možné upravovat a využívat, což je základ módování. Tato schopnost je vlastní programu OpenIV, který GTA 5 podporuje od verze 2.5.

OpenIV 2.5 stahujte ZDE

Dále už mělo vše hodně rychlý spád. Vznikaly první trainery, které při spuštění na pozadí hackovaly funkce hry, což znamenalo, že jste si mohli zapnout třeba nesmrtelnost a podobné klasické pitominky, kterých zpravidla dosáhnete i pomocí cheatů. Nejspíše první trainer se jmenuje po svém tvůrci LinGonovi.

Trainer LinGon stahujte ZDE

Od té doby už ale uběhlo moře času a trainery i jiné druhy módů nabraly na komplexnosti. Moddingu ale sluší i systematičnost, která se začala v případě GTA 5 realizovat s pomocí jednoho centrálního nástroje, Script Hooku V, který umožňuje používání pluginů ve formátu *.asi. A je to právě Skript Hook V, co potřebujete, pokud chcete drtivou většinu pluginů v současné době používat. Jde vlastně o spojení pluginů se samotnou hrou, což je velmi užitečné – pokud se totiž změní způsob, jakým hra nakládá se skripty (což se děje často v patchích), není zpravidla potřeba upravovat všechny módy, ale stačí upravit právě Skript Hook V, aby tyto módy fungovaly i pod novou verzí.

Script Hook V stahujte ZDE

A dál? V současné době vznikají hlavně ještě pluginy, které mění funkčnost hry, na nový obsah si musíme ještě počkat. Přesto už pár módů musíme vyzdvihnout. Vybrali jsme si pro vás jeden trainer, jednu grafickou úpravu a jednu super funkci.

Native trainer

Základní trainer, který využívá skriptů ze hry. Ty vám však dává plně k dispozici, takže se můžete teleportovat (třeba i do North Yanktonu, který je jinak mimo 2 pasáže ve hře nedostupný) a využívat další funkce, které nahrazují cheaty a dovolují různě experimentovat.

Native Trainer stahujte ZDE

Sharp Vibrant Realism 3

Jeden z nejhezčích grafických módů výrazným způsobem redukuje otravnou mlhu, která halí obraz všech next-genových verzí GTA 5, přidává na kontrastu a zlepšuje barevné podání a ostrost obrazu.

Sharp Vibrant Realism 3

Default Radio Station

Nastavení defaultního rádia v GTA 5 rozhodně chybí. Obzvláště pokud využíváte vlastní hudbu a nechcete se po každém nasednutí do auta otravovat s přelaďováním. Tenhle mód vám umožní vybrat si defaultní stanici!

Default Radio Station stahujte ZDE

Zaujal vás článek? Ohodnoťte ho!


Průměrné hodnocení: 4
Hlasováno: 6 krát

Značky

Přidávat komentáre mohou pouze přihlášení užívatelé.

Nejčtenejší články

Pixwords nápověda 2. díl

453496 přečteno

Doporučujeme

Nahoru