Nejlepší hry pro tablet a smartphone roku 2014

Nejlepší mobilní hry roku 2014? Různorodá směsice logických, strategických a akčních her, které by neměly ujít vaší pozornosti.

Defend Your Life!

První hrou našeho výběru je skvělá tower defense. Jdede o lákavou kombinaci TD principu s boji v lidském těle. Prostě hra, o které jste snili, když jste se v televizi dívali na Byl jednou jeden život, který tvoří přiznanou inspiraci tvůrců hry z českého studia Alda Games. V roce 2014 vyšla hra na Windows Phone a velmi brzy vyjde i na obě dominantní platformy, iOS a Android. Vizuální kvalita, poctivá hratelnost a postupně narůstající obtížnost dělá z téhle hry must-have záležitost.

Hearthstone: Heroes of Warcraft

Najít hru od studia Blizzard, která se neřadí mezi legendy, není nic jednoduchého. Posledním přírůstkem v rodině prvotřídních a hlavně nesmírné populárních titulů je z tohoto pohledu Hearthstone, karetní hra postavená na světech ostatních blizzardích her. V roce 2014 hra vyšla na obě hlavní mobilní platformy, iOS a Android, kde se jí nesmírně daří. Má dostatečnou hloubku pro dlouhodobé hraní, ale zároveň stačí pár minut na odehrání jednoho karetního zápasu, takže si ji můžete zahrát na cestě do práce/školy, v posteli před spaním, nebo kdykoliv máte chvilku a chcete si zahrát něco opravdu zábavného.

2048

Nejjednodušší top hra minulého roku, 2048 bere princip níže uvedené originální hry Threes, zjednodušuje ho a dává ho všem zadarmo. Pokud se vám 2048 líbí, ale raději byste něco propracovanějšího a obtížnějšího, zkuste i Threes.

Threes

Originální titul, který je založený na skládání menších čísel do větších, v tomto případě jedniček a dvojek do trojek a pak vždy stejně (3+3, 6+6,…). Hra není tak primitivní jako její oblíbenější klon 2048, není taky zdarma, proto nikdy neudělala takovou díru do světa, ale to není důvod proč Threes zatratit. Naopak, pro náročnější hráče znamená daleko větší porci zábavy.

Kingdom Rush: Origins

Třetí díl kultovní TD ságy je prequelem k ostatním dílům. V Origins bojujete za elfy proti všemožné havěti. Noví hrdinové, nové schopnosti, nové věže, noví nepřátelé. Co víc od poctivé strategie chtít? Snad jen vizuál by to chtělo po těch letech vylepšit trochu drastičtěji, ale díky povedené stylizaci vás to asi trápit nebude.

Monument Valley

Logická hra s uhrančivým vizuálním zpracováním, Monument Valley jasně ukazuje, že mobilní hraní může mít umělecké ambice. V jádru spíše jednoduchá hra, která díky stylu grafiky chytne a nepustí.

World of Tanks: Blitz

Kromě Harthstonu se na tablety vydala i další megaúspěšná free-to-play pařba z PC. World of Tanks: Blitz nabízí zjednodušené tankové online boje, které sice nedosahují kvality World of Tanks, ale zas tak nezaostávají. Navíc na mobilech neexistuje smysluplná konkurence.

Hitman GO

Hitman nepatří mezi nejjednodušší hry a jeho převedení na mobilní zařízení nemohlo dopadnout dobře… Kdyby ovšem nedošlo k naprostému překopání celého herního systému, který se z 3rd person střílečky převlékl za logickou tahovku. Výsledkem je pohlcující logická hra s plešatým zabijákem v hlavní roli, která rozhodně nedělá sérii ostudu.

Castle Doombad

Dnes potřetí strategický tower defense žánr, tentokrát ovšem budete hrát za ty zlé. Vaším cílem je zabránit v průchodu věží arogantním rytířům, kteří vám chtějí uloupit legitimně unesenou princeznu. Stavíte tak pasti a vraždíte jednoho klaďáka za druhým. Díky originální hratelnosti Castle Doombad spolehlivě zabaví a díky povedené stylizaci i zaručeně pobaví.

Zaujal vás článek? Ohodnoťte ho!


Přidávat komentáre mohou pouze přihlášení užívatelé.

Doporučujeme

Nahoru