Nejlepší RPG hry na tablety a smartphony (1. díl)

Dnes rozšíříme náš zaběhnutý seriál o hrách pro tablety a smartphony jedním konkrétním směrem. A to tím, který je plný fantasy světů, děsivých monster i chrabrých hrdinů. Do světů, kde draci dávají dobrou noc a démoni vás pak straší nejen v nočních můrách, ale i po probuzení. Podíváme se na zoubek hrám na hrdiny, z nichž některé uspokojí chutě i těch nejnáročnějších RPG fanoušků.

Minecraft

Máte pravdu, že Minecraft není to typické RPGčko, ve kterém levelujete a podobně, ale díky svému otevřenému světu, perfektnímu craftingu a nekonečným možnostem nesmí v našem výběru chybět. Oproti PC verzi je Pocket Edition osekanou hrou, ale rozhodně se nedá říct, že by chybělo něco podstatného, tedy hlavně pro vyznavače survival módu. Pro kreativce bychom doporučovali spíše pohodlněji ovladatelnou a plnohodnotněji vybavenou PC verzi.

Heroes of Destiny

Po portu PC hry přichází čas na čistě mobilní produkci, kterou zastupuje akční RPG Heroes of Destiny. V něm ovládáte tým hrdinů, se kterými se pokusíte probojovat na konec každé z mnoha map. Získáváte nové hrdiny a lepší předměty, abyste si poradili i s těmi nejtvrdšími bossy. Hra se může pochlubit skvělou grafikou, která je díky své stylizaci vcelku nenáročná na hw telefonu/tabletu a přitom se na ni opravdu dobře kouká.

Brány Skeldalu

Portu Bran Skeldalu na mobilní zařízení jsme se na MujSoubor.cz hojně věnovali už v minulosti. Nejprve jeho financování, poté samotnému faktu, že vyšel. Jestliže si chcete zahrát poctivý dungeon, Brány Skeldalu jsou vaší první a skoro i jedinou volbou, myslíme samozřejmě na tabletu. Hra je zdarma a její převod na dotykáče se poměrně povedl. Hlavně tedy na tabletu byste neměli mít s ovládáním žádný závažný problém. Kreslená grafika původních Bran nezestárla ani o minutu, a tak nám nezbývá, než tenhle klenot mezi českými RPGčky do našeho výběru zařadit.

Slash of the Dragoon

Zástupce korejské RPG školy, Slash of the Dragoon vás staví do role Dragoona, který ovládá různá monstra a hrdiny a používá je k boji proti dalším monstrům. Pokud budete chtít toto RPG pokořit, budete muset strávit desítky hodin ponořeni do epických bitev, kde rozhoduje nejen složení vašeho týmu a vaše taktické schopnosti, ale také šikovnost. Útoky se zde totiž odpalují tahem po displeji, kdy musíte rozseknout krystaly, abyste uvolnili jejich moc. Ve SoD se potkalo poctivé RPG s Fruit Ninja a kombinace je to neuvěřitelně zábavná a chytlavá. Zábava na měsíce zaručena.

Star Wars: Knights of the Old Republic

Legendární RPG hra od studia Bioware ukázala herní Hvězdné války v nejlepším možném světle. Nelineární dobrodružství, ve kterém jste se mohli stát ušlechtilým rytířem Jedi, nebo se nechat svést temnou stranou síly. Příběh, postavy, výprava, tím vším exceluje „KOTOR“ i po mnoha letech, kdy hra poprvé spatřila světlo světa na počítači. SW: KOTOR jasně ukazuje, že doba, kdy na telefonech a tabletech uvidíme originální opravdu AAA (nejen) RPG hry je ještě poměrně daleko.

Baldur's Gate

A další pecka, podle mnohých dokonce nejlepší RPG všech dob, podle nás rozhodně nejlepší RPG na dotyková zařízení. BG se v této přepracované edici stává spolehlivým společníkem na cesty, kde vám nudu zkrátí o desítky až stovky hodin. Legendární D&D inkarnace nemůže zklamat.

Oceanhorn

Oceanhorn je neopakovatelným dobrodružstvím na vlnách i na souši. Budete v něm prozkoumávat rozlehlý svět plný překážek, nepřátel i zajímavých charakterů. Ačkoliv jde spíše o adventuru než RPG,  Oceanhornu nechybí podmanivost klasických her na hrdiny, což je na mobilních zařízeních jev zcela výjimečný. Díky kouzelné grafice se vám ani nebude chtít věřit, že hrajete „jen“ na svém telefonu, či tabletu.

Final Fantasy IV

Legendární série JRPG má kořeny v herním pravěku a jedním z opravdu letitých dílů je právě i čtyřka. Je tomu už více než 20 let, kdy jsme si ji mohli poprvé zahrát. Dnes tento klenot může znovuobjevit každý díky remaku pro telefony a tablety. Těšit se můžete na podmanivý příběh, sympatické i nenáviděné postavy, klasický tahový soubojový systém, spoustu RPG prvků a desítky hodin návykových soubojů s nepřáteli a epickými bossy. Ostatně FFIV neurazí ani svým grafickým zpracováním, byť už tu s námi nějaký ten pátek je.

Zaujal vás článek? Ohodnoťte ho!


Průměrné hodnocení: 5
Hlasováno: 3 krát

Přidávat komentáre mohou pouze přihlášení užívatelé.

Nejčtenejší články

Pixwords nápověda 1. díl

869556 přečteno

Pixwords nápověda 3. díl

227450 přečteno

Doporučujeme

Nahoru