Nejoblíbenější programy pro správu elektronické pošty

Zatímco některé, dříve offline služby, se přesouvají do webových prohlížečů, stále si mnoho uživatelů nedokáže představit správu své elektronické pošty, tedy ryze internetové služby, skrze tradiční programy fungující i bez připojení k internetu. Důvodů je mnoho, od jednoduché správy více účtů v jednotném rozhraní, až po rozšířené funkce, které kvalitní emailový klient má proti jednoduchému a nenáročnému webovému rozhraní.

Mozilla Thunderbird

Tento open-source klient je dostupný v češtině a lze ho napěchovat neomezeným množstvím funkcí díky volitelné instalaci doplňků. Samozřejmě si do něj můžete natahat více emailových účtů a Mozilla se soustředí i na kvalitní zabezpečení. Po vzoru internetového prohlížeče Firefox je i Thunderbird neustále vylepšován, aby šel s dobou a přinášel vše potřebné pro pohodlnou správu emailových účtů.

Windows Live Mail

Windows Live Mail je součástí Live služeb pro Windows, ale nemusíte se bát, že by zvládal pouze Live účty, jde o univerzální nástroj podobně jako Outlook. Implementace poštovních účtů je extrémně jednoduchá a při instalaci balíku Windows Essentials, kterého je Mail součástí, si nemusíte do PC natahat ani ostatní programy, můžete si vybrat jen Mail a oželet tak třeba Movie Maker, nebo Writer.

Gmail Offline

Gmail Offline je doplňkem pro Google Chrome, který zpřístupňuje konverzace z Gmailu i pro offline použití. Příklad použití? Jedete na cesty a máte s sebou notebook, ale už nikoliv internet. Použijete Gmail Offline a po cestě odpovíte na všechno, co potřebujete, a po připojení na internet se zprávy odešlou. V Gmail Offline si můžete poštu i setřídit, přidat štítky, hvězdičky a podobně, a po připojení k internetu se vám vše synchronizuje i na plnohodnotný gmail. Samozřejmě, použití tohoto doplňku se značně nedoporučuje na cizích a veřejných počítačích, protože data se ukládají přímo na místním disku a kdokoliv by se k nim mohl dostat.

eM Client

Převážně česká aplikace eM Client je jedním z nejšikovnějších klientů pro správu elektronické pošty vůbec. Zvládá import z různých zdrojů, ať už emailů, nebo kontaktů a mimo jiné podporuje i většinu protokolů pro instant messaging. Přímo z eM Client si tak pokecáte na ICQ, Facebooku i Gtalku. Nechybí ani propracovaný kalendář (opět synchronizovaný, třeba z Google Kalendářem), propojení se Skypem, RSS Widget a snadné nastavení pro třídění emailů do správných složek.

The Bat!

V bezplatné Home verzi si sice budete muset doinstalovat češtinu se slovníkem pro kontrolu pravopisu, ale to The Bat! nic na kvalitě neubírá. Skrze plugin se statečně popere i se spamem a nezklame vás, když hledáte komplexní a spolehlivý email klient, který není úplně nepodobný oblíbenému Outlooku.

Foxmail

Umíte čínsky? My taky ne, ale přesto se nám povedlo Foxmail nainstalovat. Trocha té rozsypané rýže se dá vždy nějak obejít. Emailový klient z této dálnovýchodní země zvládá vše, co byste si mohli přát. Obsahuje spamový filtr, vytváření šablon pro emaily a v přehledném uživatelském prostředí se neztratíte. Tedy potom, co z adresáře Foxmail-Languages smažete soubory s čínským jazykem, což je nejsnadnější způsob, jak Foxmail dostat do angličtiny.

Zaujal vás článek? Ohodnoťte ho!


Průměrné hodnocení: 5
Hlasováno: 1 krát

Přidávat komentáre mohou pouze přihlášení užívatelé.

Doporučujeme

Nahoru