Přehled virtuálních operátorů a jejich nabídek

V našem článku o stále populárnějších virtuálních operátorech se pokusíme některé z nich co nejlépe vystihnout, uvést jeho výhody i nevýhody a samozřejmě trochu nastínit ceny. Na základě těchto informací si můžete porovnat, který z operátorů nejlépe splňuje vaše požadavky. Protože se změnou operátora si většinou chceme přenést i telefonní číslo, povíme si něco i o tomto problému.

Lama mobile

Čím víc, tím levněji. Tímto heslem se řídí Lama mobile velmi silně. Za 150 provolaných minut zaplatíte 439 Kč, ale když provoláte minut třeba 360, tak vás to stojí jen 360 Kč. Tedy alespoň v rámci základního balíčku "Férová Lama". Lama ovšem nabízí spoustu balíčků pro různé zákazníky, proto je dobré si její nabídku projít přímo na jejích stránkách. Zajímavý balíček je například připraven pro "Lamí rodinku".

Cena volání

Cena SMS

Hlavní výhoda

Hlavní nevýhoda

2,90 - 1 Kč

1,50 Kč

Snižování ceny volání podle počtu provolaných minut

Vysoká základní cena volání

Verdikt: Zajímavý virtuální operátor, jehož nabídku je ale potřeba podrobně projít. Velmi zvláštní je také rozdíl v ceně volání. Extrémní situace může nastat, pokud máte provoláno 350/351 minut, protože v prvním případě zaplatíte 700 Kč a v tom druhém pouze 351 Kč.

Web: https://novadigitv.cz/lama-mobile/

Gorila mobil

Sympatický virtuál od O2 cílí hlavně na uživatele dat. Kromě ceníku v následující tabulce totiž nabízí balíčky. Za 200 Kč tak získáte 0,5 GB dat a volání po druhé minutě zdarma. Následně si můžete datový balíček až 3x obnovit ve stejné výši, ovšem vždy za polovinu předchozí ceny. Dalších, 0,5 GB tak pořídíte za 100 Kč, dalších už jen za 50 Kč a nakonec další půlgigabajt dostanete pouze za 25 Kč.

Cena volání

Cena SMS

Hlavní výhoda

Hlavní nevýhoda

2,50 Kč

1,50 Kč

Snižující se ceny dobíjení datových balíčků

Nehodí se pro často volající uživatele

Verdikt: Užitečný operátor pro každého, kdo chce levně získat hodně dat, ale zároveň mít volnost v tom, že je použít (a zaplatit) nemusí. Hodí se také pro ty, kdo nevolají často, ale zato jsou jejich hovory velmi dlouhé.

Web: http://www.gorilamobil.cz/uvod

SAZKAmobil

Tento virtuální operátor funguje pod sítí Vodafonu. Nabízí velmi dobré ceny volání, které ovšem podmiňuje alespoň 300korunovým měsíčním dobitím kreditu.

Cena volání

Cena SMS

Hlavní výhoda

Hlavní nevýhoda

1,50 Kč

1,30 Kč

Nízká cena volání při dobití kreditu alespoň 300 Kč měsíčně

Nevýhodné ceny při dobití menším než 300 Kč

Verdikt: Hezká cena volání, pro kterou ale musíte měsíčně doplňovat kredit alespoň o 300 Kč, je doplněna ne moc dobrými cenami internetových balíčků. Zajímavá je loterie, která je součástí SAZKAmobil, která vás ale stojí měsíčně dalších 20 Kč.

Web: http://www.sazkamobil.cz/

Mobil.cz

Jde o virtuálního operátora, který patří přímo T-Mobilu, pod jehož sítí funguje. Hlavní propagaci obstarává vydavatelství MAFRA, pod kterou patří i portál mobil.cz, který dal této značce jméno.

Vše začíná koupení simkarty za 200 Kč (v trafikách, nebo zdarma poštou), která obsahuje i 200Kč kredit a internet na měsíc zdarma (v ceně). Poté máte za každé dobití 200 Kč a více celých 200 MB FUP na následujících 30 dní zdarma. Volání stojí 2,50 Kč a SMSka 1,50 Kč. Tato předplacenka je tedy určena hlavně lidem, kteří využívají internet hlavně na prohlížení webových stránek a nějaké ty messengery, kteří využití 200Kč kredit měsíčně a za internet už dál neplatí nic.

Aktualizace: Mobil.cz uvedl novou službu "Rychlý giga", kdy za 300 Kč (tentokrát už opravdu 300 Kč stojí, nestačí jen dobít) dostanete 1 GB FUP na 30 dnů, po kterých dostanete dalších 200 MB na dalších 30 dnů, teoreticky tak lze dosáhnout až 90 dnů rychlého internetu za 300Kč dobití kreditu (ale už bez možnosti oněch 300 Kč utratit za volání a SMS).

Jako bonus se do FUP nepočítají weby rodiny idnes, což je třeba mobil.cz, nebo óčko.tv a jizdnirady.cz.

Cena volání

Cena SMS

Hlavní výhoda

Hlavní nevýhoda

2,20

1,50

Internet 30 dnů po dobití zdarma

Dražší datový balíček

Verdikt: Pokud vám z nějakého důvodu nestačí pravidelně jedno 200Kč dobití měsíčně, pravděpodobně se poohlédněte jinde. Líbí-li se vám však levná kombinace 200MB internetu s 200Kč kreditem na měsíc, je to ta pravá volba pro vás.

Web: www.mobil.cz

Kaktus

Kaktus má hezkou webovou stránku. To je ostatně to nejlepší, co o něm můžeme říct. Jde o další brand, který používá sám T-Mobile, ale na rozdíl od Mobil.cz nenabízí nic, z čeho bychom se měli nějak radovat. Kromě základních sazeb, které vidíte v tabulce, nenabízí nic výjimečného. Pouze 9 balíčků, ve kterých jsou buď volné minuty, volné smsky, nebo megabajty, ovšem ani ty nejsou nikterak zvlášť výhodné. Mimo datové balíčky stojí 1 MB celou korunu.                   

Cena volání

Cena SMS

Hlavní výhoda

Hlavní nevýhoda

2,90 Kč

1,50 Kč

Účtování po vteřině, Internet na Facebook zdarma

Nepřesvědčivá nabídka

Verdikt: Nezajímavý virtuální operátor patřící přímo T-Mobilu.

Web: www.mujkaktus.cz

BleskMobil

BleskMobil je jako Mobil.cz v tmavěmodrém, tedy pod operátorem O2. Jeho výhodou je fakt, že přišel jako první a zaujal nízkou cenou volání, která je však od té doby spíše standardem. Bohužel ztrácí v oblasti internetu, pro který si rozhodně BleskMobil nepořizujte. Ačkoliv je několik webových stránek zdarma, za plnohodnotný internet zaplatíte 100 Kč a s ním získáte FUP limit pouze 100 MB na 30 dnů.

Cena volání

Cena SMS

Hlavní výhoda

Hlavní nevýhoda

2,50

1,50

Internet zdarma na portálech Blesku

Nevýhodný internet

Verdikt: V době uvedení šlo o zajímavého virtuálního operátora, který však z dnešního pohledu nenabízí nic zvláštního, nebo extra výhodného.

Web: www.bleskmobil.cz

Telestica

Telestica funguje pod velkým virtuálním operátorem GTS Czech, který jede na sítích T-Mobilu. Nejde o předplacenky, ale o klasické paušální služby, které nabízejí poměrně levné volání a zajímavý způsob odměňování zákazníků za přivedení nových oveček do sítě Telestica.

Paušál 100

Paušál 200

Paušál 300

50 volných minut za 100 Kč

150 volných minut za 200 Kč

250 volných minut za 300 Kč

 

Cena volání

Cena SMS

Hlavní výhoda

Hlavní nevýhoda

0,50*-1,50 Kč

0,50*-1,50 Kč

3měsíční paušál zdarma za přivedení nového klienta

Přenos čísla za 300 Kč

*do vlastní sítě

Verdikt: Operátor vhodný hlavně pro ty, kdo hodně provolají. Za 300 Kč měsíčně máte volání za 1,20 Kč/minutu v rámci tarifu a za maximálně 1,50 nad rámec tarifu.

Web: www.telestica.cz

Centropol

Centropol se vydal jinou cestou a místo výhodné nabídky se rozhodl vsadit na to, co mu jde nejlépe, tedy přímý prodej a lákání na bonusy, které v dlouhodobém hledisku nejsou žádná velká výhra. Nabízí tak třeba první 3 měsíce pouze za korunu. Jinak jsou tarify na úrovni (a pod úrovní) těch od klasických operátorů.

Verdikt: Nabídky určené pouze pro klienty, kteří se nechají „ukecat“, viz web a přehled tarifů.

Web: www.centropoltelecom.cz

Tesco Mobile

Tesco Mobile patří mezi nejlepší české virtuální operátory, tedy alespoň v případě, že používáte i věrnostní kartu Tesca, Clubcard. Na jednu Clubcard může být registrováno až 10 SIMkaret a výhoda takového propojení je jasná – dvojnásobek kreditu při dobíjení. Při dobíjení přímo v Tescu navíc dostanete i dvojnásobek Clubcard bodů, respektive dostanete body i za tento bonusový kredit. Ten sice nelze použít na prémiové služby a má platnost pouze 30 dnů, ale čerpá se přednostně, takže s tím problém není.

Internetové balíčky jsou řekněme standardní. Tesco se za ně nemusí stydět, ale kvůli internetu si ho pravděpodobně nevyberete. Za 150 Kč máte 150 MB na 30 dnů, za 250 Kč už 400 MB a za 350 Kč celý gigabajt na 30 dnů.

Cena volání

Cena SMS

Hlavní výhoda

Hlavní nevýhoda

1,50*-2,90 Kč

1,50 Kč

Dvojnásobek kreditu při propojení s Clubcard

Bez Clubcard nezajímavá nabídka

*do vlastní sítě

Verdikt: Pro držitele Clubcard nabízí Tesco Mobile vynikající synergii v čele s bonusovým kreditem zdarma za každé dobití.

Web: www.tescomobile.cz

Relax Mobil

Jednoduchá nabídka jediného tarifu bez doplňkových služeb? Proč ne, když je výhodná. Relax Mobil má jediný tarif za 49,90 Kč měsíčně, za který nezískáte nic zadarmo, ale ceny jsou poměrně příznivé, viz tabulka (internet stojí 0,50 Kč za 1 MB, tedy například 100 Kč za 200 MB).

Cena volání

Cena SMS

Hlavní výhoda

Hlavní nevýhoda

1,50 Kč

1,50 Kč

Nízké ceny

Měsíční poplatek „za nic“

Verdikt: Zajímavé ceny volání a internetu jsou vykoupeny měsíčním poplatkem, proto si nejprve dobře spočítejte, kolik u Relax Mobil zaplatíte při své typické náročnosti na minuty, SMSky a data. Vyplatí se totiž hlavně při menší útratě, kde je oněch 50 Kč navíc docela znát.

Web: www.relaxmobil.cz

99mobile

Zajímavý operátor 99mobile jde podobnou cestou jako Relax Mobil, ale jeho nabídka je mnohem širší a určená i náročnějším zákazníkům. Nabízí například tarif za 249 Kč měsíčně, ve kterém dostanete 200 MB internetu, 100 volných minut a standardní ceny za další minuty a SMSky, které jsou u tohoto operátora stejně výhodné jako u Relax Mobil.

Cena volání

Cena SMS

Hlavní výhoda

Hlavní nevýhoda

0,49*-1,49 Kč

1,49

Nízké ceny

Přenos čísla za 300 Kč

*do vlastní sítě

Verdikt: Příjemné ceny volání a zajímavé tarify mohou oslovit zájemce o kombinaci datových a hlasových služeb.

Web: www.99mobile.cz

Ha-loo

Ha-loo je výrazným hráčem na poli VoIP komunikace (Voice over Internet Protocol) a k uskutečnění hovorů tedy používá zejména internet na 3G, LTE, nebo Wi-Fi. Díky tomu dokáže v ideální konstelaci nabídnout velmi výhodné ceny volání a to po celém světě.

Cena volání

Cena SMS

Hlavní výhoda

Hlavní nevýhoda

1*- 2Kč

1*-1,30 Kč

Nízké ceny

Výhodné hlavně přes VoIP

*do vlastní sítě

Verdikt: Zajímavá, leč pro většinu uživatelů stále trochu nesrozumitelná nabídka levného volání přes VoIP.

Web: mobil.ha-vel.eu

Mezi další virtuální operátory patří například Fayn, ViralMobil, Coocall, Air Telecom, DH Telecom a Netbox, jejichž nabídky můžete prostudovat, když vás žádná z výše zmíněných neosloví.

Převod čísla

Na převod čísla máte nárok, takže bez ohledu na to, k jakému operátorovi jdete, o svých 9 číslic nepřijdete. Někteří operátoři tuto službu zpoplatňují, zpravidla 300 Kč, jiní nikoliv. Postup je však vždy stejný:

  1. Zavoláte svému stávajícímu operátorovi
  2. Požádáte o vygenerování Čísla výpovědi opuštěného operátora (ČVOP)
  3. Informujete nového operátora (zákaznická linka, nebo internetová samoobsluha) o svém úmyslu a sdělíte mu ČVOP
  4. Převod bude proveden

Ne vždy je proces takto jednoduchý. Váš stávající operátor vás nenechá prchnout, jestliže máte nějaké neuhrazené závazky, nebo jste se mu třeba upsali na delší časové období. Také se vás pravděpodobně bude v kroku 2 snažit přesvědčit a to i nějakou tou neveřejnou nabídkou. Jestliže nejste pevně rozhodnuti svého operátora opustit, můžete požádat o vygenerování ČVOP a čekat, „co z toho kápne“. Když nic nekápne, tak můžete jít tam, kde vám nabídnou lepší podmínky.

Zaujal vás článek? Ohodnoťte ho!


Přidávat komentáre mohou pouze přihlášení užívatelé.
Killer17
Killer17

Ještě jsou další jako Lama Mobile,StarTel a další.....

01.03.14 15:54 reagovat

Doporučujeme

Nahoru