Programy pro zrychlení stahování

V dnešní době zrychlujícího internetu používáme internet stále častěji ke stahování i poměrně velkých souborů. Dnešní download managery se proces stahování snaží urychlit a také zpohodlnit. Integrují do sebe funkce pro maximální rychlost stahování i správu. Jaké jsou ty nejlepší a v čem mají navrch?

JDownloader

Velmi robustní program, který dokáže stahovat jak z běžných odkazů na stránkách, tak z download serverů jako je Rapidshare. Díky integrovanému OCR zvládá i rozpoznávání kontrolního textu v obrázcích, ale zde mu nemůžeme přiznat příliš vysokou úspěšnost i díky pokročilým Captcha obrázkům, které se v současné době užívají a pro automatické systémy představují velký oříšek.

JDownloader zvládá navazování přerušeného stahování, vícenásobné stahování i detailní nastavení maximálního počtu stahování i maximální rychlosti. Díky zaměření na stahovací servery si JDownloader poradí i s importem mnoha URL naráz. Podporuje i nastavení prémiových účtů pro jednotlivé služby, takže skrze něj můžete využívat stahovací servery naplno, máte-li k nim zakoupený nadstandardní účet.

Celý program běží na Java a díky tomu je snadné ho převést na jiné platformy, takže je JDownloader dostupný pro PC, Mac i Linux.

 • Licence: Freeware (Open-Source)
 • Nevýhody: velmi pomalý start, časté a zdlouhavé stahování aktualizací
 • Hlavní výhody: spolupráce s prémiovými účty stahovacích serverů, zvládá vše i něco navíc

Download Accelerator Plus

Šikovný akcelerátor stahování můžete využívat v bezplatné, nebo Premium verzi, která stojí 20 Euro, ale nepřináší žádné zásadní výhody, kvůli kterým by vás mělo mrzet, že raději zůstanete u té zdarma. Co nabízí? Zajímavou funkcí je Video Preview, která vám pustí stahovaný videosoubor takřka hned po začátku downloadu, abyste nestahovali zajíce v pytli.

Běžné funkce vlastní každému download manageru asi ani nemusíme zmiňovat, zdůrazníme jen ty nestandardní. Mezi nimi určitě vyniká File Shredder, který zničí vybrané soubory na vašem počítači takovým způsobem, že je už nikdy nepůjde zachránit – bohužel, tato funkce se vyskytuje jen u placené verze. Naopak zcela zdarma je modul Video to MP3, který ze zadané URL internetového videa vytáhne pouze zvuk a uloží ho do formátu MP3. Využíváte-li zároveň i iTunes, DAP dokáže stažený MP3 soubor automaticky přidat do jeho knihovny médií.

 • Licence: Freeware
 • Nevýhody: verze zdarma je ochuzená o některé funkce
 • Hlavní výhody: spousta nadstandardních funkcí (Video Preview,…), líbivý a přehledný design, zrychluje stahování souborů využíváním více mirrorů

Orbit Downloader

Populární download manager, který nejvíce oceníte díky jeho snadné integraci do Internet Exploreru i Firefoxu. Kromě stahování souborů, včetně těch ze služeb jako je RapidShare, zvládá i stahování videosouborů z YouTube a některých sociálních sítí. Hlavní předností při stahování je snadná správa většího množství souborů, která je vždy u stahování přes prohlížeče docela problematická.

Stahování videí usnadňujte tlačítko GetIt, které jednoduše přetáhnete na okno videa, které chcete získat, a program ho tímto způsobem bezpečně identifikuje a stáhne. Stále však lze stahovat běžně přes URL. Ve všech ostatních aspektech jde o běžný a výkonný download manager, který výrazným způsobem usnadňuje stahování souborů, videí i hudby.

 • Licence: Freeware
 • Nevýhody: grabování videa přes nástroj Grab Pro je poměrně nepoužitelné
 • Hlavní výhody: integrace do prohlížečů, stahování videí z YouTube, MySpace,…

Free Download Manager

Nejschopnější a nejsložitější download manager, který sice hodně dává, ale také potřebuje poměrně šikovného, nebo alespoň učenlivého uživatele. Pokud s ním budete mít trpělivost, odmění vás jednoduše tím, že stáhne vlastně cokoliv, co si zamanete. Program lze spustit i z flashdisku a stahování s ním je nadmíru stabilní a opravdu rychlé. Dokáže samozřejmě navazovat přerušené stahování a jednoduše vás nikdy nezklame.

Mezi pokročilé funkce patří například stahování flashových videí, přičemž si můžete vybrat, zda je má uložit ve formátu flv, nebo je raději převést do některého z tradičnějších videoformátů. Některé uživatele jistě potěší i podpora BiTorrentu, stahování celých HTML stránek i lokalizace do českého jazyka, kterou ale obsahují i ostatní představené download managery.

 • Licence: Freeware
 • Nevýhody: složitý interface, nutnost osvojit si ovládání
 • Výhody: stahování flash videí, BitTorrentů i celých webových stránek, univerzální download manager, kvalitní navazování přerušených stahování

Zaujal vás článek? Ohodnoťte ho!


Přidávat komentáre mohou pouze přihlášení užívatelé.

Podobné články

Další články

Nejčtenejší články

Pixwords nápověda 3. díl

227454 přečteno

Doporučujeme

Nahoru