Snapchat - ikony, efekty, návody

Snapchat začal podobně jako jiné velké projekty – v malém pokoji jednoho studenta. Za čtyři roky se rozrostl natolik, že patří mezi ikony na poli komunikace. Webový portál se řadí mezi 4300 nejnavštěvovanějších na světě a samotnou aplikaci si do svého telefonu/tabletu nainstalovalo několik set milionů uživatelů.

Samotný základ aplikace tvoří unikátní myšlenka, která zaujala již na počátku. Uživatelé si vzájemně zasílají obsah, který má omezenou dobu trvanlivosti. Jakmile je Snap otevřen, zůstane na obrazovce pouze 10 vteřin a následně zmizí. Uživatelé mají možnost tuto dobu ještě zkrátit nastavením časovače před odesláním. Příjemci však mohou tuto funkci obejít a Snap si jednoduše vyfotit (screenshot obrazovky, fotka dalším zařízením). U video Snapů není časovač k dispozici. Ten automaticky nahrazuje délka videa, která ale nemůže překročit původních 10 vteřin. Rozhodně tak doporučujeme mít na paměti, že jakmile cokoli pošlete, může se to později znovu objevit.

 • Snap se zobrazí maximálně 10 vteřin
 • Neotevřený Snap je ze serveru smazán po 30 dnech
 • Snap lze uložit pomocí screenshotu
 • Opakovaně lze přehrát jen Snapy z My Story (24 hodin)

Ikony na Snapchatu

Snapchat se od počátku věnoval tomu, aby měli uživatelé jasno, zda zpráva dorazila, zda byla přijata a zda si ji daný uživatel i zobrazil. Stejně tak dbala na to, aby mezi sebou měli uživatelé jasno v tom, kdy jsou, případně kdy byli online. K tomu slouží celá řada ikon a znaků.

Snapchat ikony

Snapchat efekty a filtry

Aplikace obsahuje celou řadu filtrů, nálepek, smajlíků a mnohého dalšího. Nejnovějším přírůstkem jsou tzv. Lenses (Obličejové efekty). Aplikace nejprve provede rozpoznání tvaru vašeho obličeje a následně na něj namapuje některý ze zvolených filtrů. Mezi nejznámější patří zvracení duhy, zvířecí obličej, rentgenové zobrazení, monstrum, stárnutí a k dispozici je ještě celá řada dalších.

 

Efekty

Tyto efekty se dokáží adaptovat v reálném čase, takže lze natočit i video Snap, kdy uživatel různě mění mimiku, otevírá ústa apod. Ostatně kupříkladu „zvracení duhy“ se spustí až tehdy, když uživatel otevře ústa. Naproti tomu filtry jsou na Snap aplikovány až po jeho vytvoření. Samozřejmostí je možnost kombinace obojího.

Snapchat efekty

Omezení: iPhone 4 a první iPad nejsou podporovány. Stejně tak efekty nevytvoříte na verzi Androidu starší než 4.3.

Návod na Snapchat efekty:

 • Nejprve zkontrolujte, že máte aplikaci aktualizovanou na nejnovější verzi.
 • Vyberte přední nebo zadní kameru (ikona se dvěma šipkami v pravém horním rohu) a klikněte klasicky doprostřed obrazovky.
 • Nastavte mobil tak, aby byl vidět celý váš obličej.   
 • Přiložte prst na obrazovku v oblasti obličeje a držte jej tak dlouho, dokud nedojde k jeho celkovému zmapování.
 • Přetáhněte prstem vpravo a vlevo, abyste vybrali požadovaný efekt.
 • Pokračujte dle instrukcí na obrazovce (otevřete pusu apod.).
 • Vytvořte klasický Snap, nebo nahrajte videosnap.
 • Sdílejte, posílejte a tvořte dál.

 

Filtry

Filtry se v mnohém liší od efektů a lze je aplikovat jen na předem vytvořené Snapy. Uživatelé mají na výběr opět celou řadu nejrůznějších filtrů – přidání aktuální rychlosti, času, teploty, smajlíku, popisku apod. V prvé řadě je však nutné samotné filtry zapnout. To provede tak, že na hlavní obrazovce kliknete na ikonku Snapchatu – dále na ozubené kolečko nastavení a sekce Další služby a Spravovat (Manage). Některé filtry pak potřebují povolení záznamu polohy, což je zapotřebí provést přímo v nastavení telefonu jako takového. Nyní již můžete vytvořit Snap s filtrem.

Snapchat filtry

Návod na Snapchat filtry:

 • Klikněte na velké bílé kolečko a vytvořte fotku. Pokud na něm podržíte prst, natočíte tak video (délka závisí na délce držení, maximálně však 10 vteřin).
 • U fotky lze nastavit maximální délka prohlížení tak, že kliknete na ikonu s číslem v levém spodním rohu.
 • U videa je možné vypnout zvuk kliknutím na ikonu, která se nachází opět v levém spodním rohu.
 • Po vytvoření fotky/videa lze jednoduše přidat filtry tak, že si je uživatelé vyberou jednoduchým posunutím vpravo nebo vlevo na hlavní obrazovce.
 • Filtry pouze pro video - Rewind, Faster Fast Forward, Fast Forward, Slow Motion 

Zaujal vás článek? Ohodnoťte ho!


Průměrné hodnocení: 2.5
Hlasováno: 18 krát

Přidávat komentáre mohou pouze přihlášení užívatelé.
Angelina
Angelina

Dobrý den, nevim jestli vam prisla moje zprava tak ji radsi napisu jeste jednou. Problem je takovy ze na snapchatu mam pouze dva efekty uz nejakych par tydnu a nevim jak na to, strasne mi to vadi tak jeatli byste mi mohlj nejak pomoct. Predem dekuji

17.02.19 21:16 reagovat

Natalia
Natalia

dobry den, jak se vypina zvuk fotoaparatu, za odpoved vopred ďakujem

02.01.19 11:06 reagovat

Veronika Jankůjová
Veronika Jankůjová

Jak vypnout zvuk při focení fotek? Děkuji za radu.

25.10.18 13:16 reagovat

Tereza Cebulová
Tereza Cebulová

Dobrý den, chtěla jsme se zeptat jak vypnout zvuk foťáku při natáčení/focení?:O

12.10.17 14:08 reagovat

Marie
Marie

Dobrý den, už jsi na to přišla, jak vypnout při natáčení/focení? Děkuji za odpověď

25.01.18 15:20 reagovat

monaka
monaka

dobrý den, chtěla bych se také zeptat jak vypnout zvuk při natáčení videa nebo focení fotky?

09.02.18 22:02 reagovat

Klára
Klára

Dobrý den, chtela jsem se zeptat, jak nabíhá score.. 1 odeslaný snap=1 bod? Udělují se body, i když mi někdo snap poslal a ja ho otevru?

18.06.17 08:00 reagovat

Doporučujeme

Nahoru