Test antivirů – říjen 2013

Výběr dobrého antivirového programu neberte na lehkou váhu. Tomuto tématu se věnujeme na MůjSoubor dlouhodobě a z výsledků nezávislých testů je zřejmé, že rozdíly jsou opravdu markantní. Dnes přispíváme další troškou do mlýna s nejaktuálnějším testem detekce virů. Ten je opět od AV-Comparatives a přináší opět velmi zajímavé informace.

Dřívější test naleznete zde

Nejnovější výsledky jsou z testu, který se zabývá výhradně detekcí malwaru. Sice nejde o komplexní testování, ale od hledání virů přece antivir máme, proto jde o nejdůležitější dílčí test, který AV-Comparatives provádí.

*Antiviry označené hvězdičkou byly kvůli příliš vysokým falešným detekcím degradovány o jeden hodnotící stupeň, bez ohledu na jejich úspěchy při detekci skutečného malwaru.

Co tyto výsledky znamenají? Nejlepší jsou antivirové programy umístěné nahoře, naopak AhnLab a níže postavené už nezachytily na 10 % všech hrozeb. Všechny zeleně zvýrazněné antiviry zvládají detekci na 3 hvězdy podle hodnocení AV-Comparatives. Všechny žluté pak na hvězdy dvě, což je stále nadstandardní výsledek. Červené jsou pak ne zcela propadáky, ale už spíše obyčejné, nepříliš efektivní detekční nástroje. Výsledné hodnocení je však ještě jiné, protože všechny antiviry označené hvězdičkou by si pohoršily kvůli vysokému množství falešných detekcí.

Zaujal vás článek? Ohodnoťte ho!


Průměrné hodnocení: 5
Hlasováno: 1 krát

Přidávat komentáre mohou pouze přihlášení užívatelé.

Doporučujeme

Nahoru