Test detekce virů – srpen 2015

Po několika měsících jsme tu s nejnovějšími údaji z testů AV-Comparatives, které se snaží odpovědět na otázku, které antivirové programy jsou nejlepší. Dnešní článek se věnuje testu detekce, který je prováděn na Windows 7 s aktualizovanými programy třetích stran (Flash, Java,…).

Jde o reálné výsledky, kterých lze dosáhnout, ovšem ani 100% zvládnutí hrozeb z testu neznamená, že antivir zachytí vždy vše – to nelze s určitostí tvrdit. Tento test také nebere v potaz falešné poplachy, vliv antiviru na výkon systému a podobné prvky, v nichž by měl dobrý antivir taktéž excelovat.

Test detekce: Kolik % útoků antiviry zastavily?

Metodika tohoto testu je snadná – počítač je vystavován škodlivým kódům a záleží na tom, s kolika z nich dokáže zatočit. Do toho vstupují pouze momenty, kdy antivir „neví“ a ptá se uživatele, jestli má daný soubor blokovat nebo nikoliv. Test částečně řeší i počet falešných poplachů, ale antiviry komplexněji nehodnotí, protože to přísluší až velkému pololetnímu testu, který vychází na konci a v polovině roku.

Nejlépe si vedl antivir AVIRA, který dosáhl 100% úspěšnosti s pouhým jedním falešným poplachem. Stejnou úspěšnost, ale dva falešné poplachy předvedl BitDefender a Panda. Ještě o jeden falešný poplach více měl taktéž stoprocentní Trend Micro antivirus. Na opačném konci tabulky, avšak s nulou falešných poplachů, je Lavasoft, který propustil 7,2 % hrozeb, což je zhruba na úrovni referenční ochrany, která je součástí OS Windows 7. Nejlepším antivirem s nulovým počtem falešných poplachů je Kaspersky, který propustil 0,2 % hrozeb. Český Avast hlásil falešný poplach pouze jednou a jeho úspěšnost 99,3 % je taktéž více než dobrá (jelikož se účastní testu ve své bezplatné verzi, což pro většinu ostatních neplatí).

Zdroj: AV-Comparatives

Zaujal vás článek? Ohodnoťte ho!


Přidávat komentáre mohou pouze přihlášení užívatelé.

Nejčtenejší články

Pixwords nápověda 1. díl

868388 přečteno

Doporučujeme

Nahoru