The Elder Scrolls Online: kultovní hra na hrdiny jako MMORPG

Když byla poprvé ohlášená online verze populární akční fantasy RPG The Elder Scrolls (TESO), tak mnozí fanoušci začali pochybovat, jestli je to vůbec možné a jak to ovlivní kvalitu hry. Optimismus do žil jim nevlila ani informace, že o vývoj TESO se nestará Bethesda Game Studios, která měla na starosti předchozí povedené díly série, ale Zenimax Online. Studio, které vzniklo v roce 2007. A přesně v tomto roce začal vývoj TES Online. No, pochybovat o kvalitách tohoto týmu sice můžeme, ale rozhodně bychom je neměli odepisovat předčasně.

Nový trailer a pozvánka k betaverzi

Pokud bude TESO alespoň zčásti podobná nedávno vydanému traileru, tak se máme opravdu na co těšit. Ten je hutnou atmosférou a adrenalinovou akcí přímo nabitý. Když se navíc na konci traileru zobrazí výzva k přihlášení k betaverzi, naše vzrušení se ještě více umocnilo. Ano, konečně jsme se dočkali hratelné betaverze TESO. Má to ovšem jeden nemalý háček. Jedná se o uzavřené betatestování, takže studio si z přihlášených samo vybere, koho pozve k hraní. Po vyplnění poněkud zdlouhavého formuláře, tak můžete i vy doufat, že budete mezi šťastnými.

Trocha (ne)oblíbeného dějepisu

The Elder Scrolls Online tedy navazuje na singleplyerové tituly ze série TES. Těch už vyšlo pět (plus mnoho dalších přídavků) a TESO se bude odehrávat zhruba tisíc let před Skyrimem, což je zatím poslední díl série. Pro připomenutí si můžeme znázornit, jak šel čas s TES:

1994: The Elder Scrolls: Arena

1996: The Elder Scrolls II: Daggerfall

2002: The Elder Scrolls III: Morrowind

2006: The Elder Scrolls IV:Oblivion

2011: The Elder Scrolls V: Skyrim

PvE na rozjezd a potom epické PvP

Zápletka se odehrává v dobře známém světě Tamriel. Ten se ocitá bez vládce a tři frakce se rozhodly, že by chtěly opanovat tuto zemi. Hráč si tedy vybere frakci, kterou bude zastupovat. Hned na začátku vaší postavě ukradne duši zlý princ Malog Pal. Čím jsme si to zasloužili, zatím nevíme, každopádně musíte získat svou duši zpět. Toho by měl hráč docílit do 50. úrovně a podle autorů po zdolání této úrovně začne nová porce zábavy. Zpřístupní se totiž PvP systém a na ten se moc těšíme. Tvůrci vyladili engine, takže by měl být schopen zvládnout epické bitvy mezi stovkami online hráčů zároveň. Dokonce oznámili, že spustí megaserver, který by měl shromažďovat všechny TESO hráče. Vskutku odvážné a jsme velmi zvědavý, jak to bude v praxi fungovat. Takže podle všeho bude hra do 50. úrovně PvE a poté se změní na PvP a začne opravdová masivní multiplayerová onlinenovka.

Hraje se líp, než vypadá

Země jako taková, by měla dovolit hráčům naprostou volnost v pohybu. I když podle dostupných obrázků a prezentací není úplně v TES stylu, ale více se podobá klasickým MMORPG v čele s WoW. To se naštěstí nebude týkat bojového systému. Ten podle předpokladů nezůstane tak akční, jako v předchozích dílech, ale tvůrci se maximálně snaží, aby se mu, co nejvíce blížil. Během soubojů budete muset mířit, uskakovat, bránit se útokům a to všechno by mělo přispět k pěkně svižnému hraní hry.  Podle posledních informací navíc bude možné přepínat mezi pohledem první a třetí osoby, tak jak je to v novějších dílech TES.

Zatím to na revoluci nevypadá

Hra bude obsahovat klasické RPG prvky. Budete si moct zvolit jednu z devíti ras, které jsou dobře známé z předchozích dílů. Co se týče vývoje vaší postavy během hry, tak je informací velice málo. Podle slov tvůrců by měl mít hráč velkou svobodu v rozvíjení postavy takovým směrem, který si přeje. Zmiňovány jsou příklady jako „čaroděj s obouručákem“, nebo „healující zloděj“, což zní jako typický TES. Předměty i lokace by měly být věrné světu, kde se TESO odehrává, přičemž se konečně podíváme i do těch provincií, kam nás zatím singleplayrové díly nezavedly.

Necháme se překvapit

Datum vydání je stanoveno někdy ke konci tohoto roku, ale dá se očekávat, že se bude posouvat až na rok 2014. Hra má totiž stále mnoho otazníků. Více informací se snad dozvíme z betaverze, každopádně to vypadá, že vývoj TESO se blíží ke konci a hráči už pomalu začínají být nervózní. V mnohých aspektech hra vypadá jako další obyčejné MMORPG, ale stále tajně doufáme, že hra naplní potenciál, který má a bude se jednat o úspěšné pokračování této videoherní série.

Zaujal vás článek? Ohodnoťte ho!


Přidávat komentáre mohou pouze přihlášení užívatelé.

Doporučujeme

Nahoru