Tipy a triky pro World of Tanks 2: Hraj svoji roli

V dnešním článku se podíváme na to, jak hrát za jednotlivé druhy tanků. Návod není vhodný pouze pro úplné začátečníky, protože i veteráni často při hraní dělají hloupé chyby, kterých si ani nejsou vědomi. Článek navazuje na předchozí díl, ve kterém jsme rozebrali naprosté základy hry a taktiky a který si můžete přečíst ZDE.

Scoutování

Hrát za skauty ve World of Tanks je mnohdy krátká a nevděčná řehole. Někdy za to může opravdu nevděk týmu, někdy i chyby, které mnoho skautů dělá a opakuje. Teď se podíváme na základní taktiky, základní vybavení a také nějaké obecné tipy pro všechny skauty.

Rush

Jde o základní taktiku scoutů, díky které lze spatřit hodně tanků a získat medaili. I bleskový nálet na nepřátelskou základnu se ale musí umět, nechcete-li okamžitě zemřít. Nikdy nejezděte přímo, ale vždy bokem. Budete mnohem hůře k zasažení a to hlavně v momentě, kdy se potřebujete otočit. Pokud jedete přímo, do tohoto bodu se dostanete hluboko v území, které ovládají vaši nepřátelé, kdežto při jízdě bokem nemáte problém, protože než se musíte otočit, ujedete z dosahu.

Další tipy:

 • Zvolili jste si rush, nikdy nezastavujte, nebo vás nepřátelské tanky rozcupují.
 • Nejezděte úplně rovně, občas zmáčkněte i A a D, abyste ještě ztížili míření na svůj tank.
 • Neobtěžujte se střílením po nepřátelích.
 • Neměňte prudce směr – zpomalilo by vás to a nepřátelská artilerii by si na vás smlsla.
 • Dávejte pozor na cestu, ať nenarazíte na překážku, což by se rovnalo rychlému zničení.

Pozorování

Jde o přesný opak pro rush. Pokud chcete být pozorovatel, vyberte si vyvýšené místo, nebo křoví, ze kterého máte výhled na hlavní tahy. Jako pozorovatel musíte být trpěliví, skrytí a nesmí vám být líto, že si moc nezastřílíte a že nezískáte ani medaili za skautování. Přínos pro tým ale máte enormní a to se počítá.

Spotter

Spotter se plíží z úkrytů a spottuje nepřátelské tanky, aby ihned zase utekl za překážku. Takto odhalený tank už si pak (snad) podá artilerie. Hodit se vám bude kamufláž a binokuláry.

Jaký tank a vybavení?

Ačkoliv existuje zažité přesvědčení, že lehký tank=skaut, není tomu tak. Ne každý lehký tank je skaut a ne každý skaut je lehký tank. Mezi středními tanky je spousta rychlých typů, které bez problémů zvládnout rush i všechny ostatní taktiky. Z Tank Destroyerů jsou pak skvělí pozorovatelé díky jejich vysoké hodnotě stealth.

Skautujte podle potřeby

I když jdete do bitvy s tím, že budete skautovat, vždy se rozhodněte až podle situace na bojišti. Scoutů může být hodně, nebo máte málo artilerie, tudíž vaše scoutování nemusí být k ničemu. I když máte jen lehký tank, můžete ho využít i jinak, třeba jako ochranu základny a artilerie.

SPG (artilerie)

Nejmocnějšími nástroji ničení jsou ve World of Tanks bezpochyby SPG, arty, artilerie. Tyto mocné tanky dostřelí přes celou mapu (skoro) a díky speciálnímu míření je pro ně velmi snadné zasáhnout stojící, nebo předvídatelně a pomalu se pohybující cíl.

Artilerie je však zcela závislá na ostatních členech týmu a to ze dvou důvodů – potřebuje odhalovat pozice a pohyb nepřátel, kteří by jinak zůstali skrytí a také se na blízko sama dost dobře neochrání.

Vybavení

Jako nutnou součást vybavení považujte 100% vycvičenou posádku, jinak budete krajně neefektivní – už tak trvá nabití a míření dost dlouho i s profíky na svém místě. Hodit se vám bude i kamufláž, abyste zůstali skrytí. Ještě důležitější je Artillery Shell Rammer a Gun Laying Drive. Později připojte i Air Ventilator.

Jak bojovat

Bojování s artilerií je pro trpělivé a inteligentní hráče. Základem je dobře střílet. Co to znamená?

 • Střílejte na nejlépe na stojící nepřátele.
 • Střílejte až v momentě, kdy je váš zaměřovač nejmenší, tedy střela bude nejpřesnější.
 • Využívejte splash damage – když je nepřítel skrytý za překážkou, zkuste trefit co nejbližší místo

Také byste měli dodržovat některé zásady, které vás ochrání před nepřáteli, tedy v ideálním případě:

 • Schovávejte se daleko za frontou.
 • Při hrozícím nebezpečí okamžitě vezměte nohy na ramena.
 • Využívejte skály, keře, nebo budovy jako svůj úkryt.

Zaujal vás článek? Ohodnoťte ho!


Průměrné hodnocení: 4.5
Hlasováno: 1 krát

Přidávat komentáre mohou pouze přihlášení užívatelé.

Doporučujeme

Nahoru