Tipy a triky pro World of Tanks 1: Naučte se bojovat

World of Tanks a vlastně celé sérii her od Wargaming.net se věnujeme poměrně dost často. Připomeňme teď jen článek o důležitých módech, se kterými se vám bude hrát o něco lépe. Teď se však vrátíme zpět, na úplný začátek, a pokusíme se vám ukázat základy, při jejichž dodržování vám hra přejde do krve mnohem snadněji a s menším počtem zbytečných úmrtí a chyb.

Využívejte úkryty a terén

Je to zcela jasné, ale touha rozjet se přímo na nepřátele a střílet kolem sebe je občas docela silná. Jestliže si chcete zahrát a být prospěšní sobě i svému týmu, tak tuhle touhu hodně rychle zažeňte a pohybujte se pokud možno v úkrytu. Uvědomte si, že když vykouknete zpoza překážky, vy můžete střílet libovolně, ale váš nepřítel z vás vidí pouze kousek, který bude mnohem hůře zasahovat.

Ideálním úkrytem jsou domy, které dobře ochrání i před nepřátelskou artilerií, ale i velké kameny a hustší porosty. Stejně tak se dá době využít vyvýšeného místa. Další důležitou technikou, kterou byste si měli co nejdříve zažít, je zalézání do krytu hned po střele. Tankům chvíli trvá, než přebijí, takže minimalizujte čas, kdy jste jen neškodným terčem.

Mezi střelbou se pohybujte

Střelba ze stacionární pozice je výhodnější. Snáze se míří a vaše střelba bude mít menší rozptyl. Mnoho tankistů ale už doplatilo na to, že se po střelbě znovu nerozjeli a zůstali stát. Jak moc snadný terč pak jste, to už si domyslíte snadno sami. I když si myslíte, že zrovna teď na vás nikdo nemíří, uvědomte si, že nepřítel má artilerii, kterou nepotěší nic tolik, jako nepohybující se cíl, který sestřelí na půlku mapy s naprostou lehkostí.

Snažte se útočit z boku a naučte se proti této taktice bránit

Napadání nepřátelský tanků z boku je dobrý nápad, který vám zajistí nejedno vítězství. Ideální je situace, kdy máte i přesilu – to se pak nepřátelský tank dostane do kleští, ze kterých není úniku. Podobnou taktiku však můžete použít, i když je to jeden na jednoho. Kružte kolem nepřátelského tanku a „zamotejte mu hlavu“.

Stejně tak je důležité se naučit bránit se proti takovým útokům. Když je to jeden na jednoho, můžete se kroužení bránit tím, že začnete couvat a necháte si nepřítele v zorném úhlu, kdy ani jeden nezíská kritickou výhodu.

Tracking se vyplatí

Nevíte, o co jde? Jednoduše místo do těla tanku střílíte do pásů a tank tak znehybníte. V mnoha případech se to vyplatí, zejména když víte, že byste nedokázali tank sami zničit. Znehybněný nepřítel pak nepředstavuje žádnou hrozbu a zničit ho může třeba vaše artilerie.

V množství je síla

Ačkoliv v mnohatunovém monstru máme často pocit, že nás nic nemůže zastavit, i ve World of Tanks platí, že síla je hlavně v kvalitní týmové hře. Jděte na ruku artilerii a vylákávejte nepřátele z krytů, skrývejte se za těžkými tanky a podporujte je „zpovzdálí“, nebo dobře plňte jakoukoliv roli, která vám v týmu přísluší. Nesnažte se to hrát na férovku, prostě nepřátelům nedejte šanci.

Manuální míření je lepší, ale ne vždy

World of Tanks dovoluje mířit manuálně i automaticky. Zdá se vám to divné? Není. S automatickým mířením totiž střílíte vždy na prostředek tanku a bez ohledu na jeho pohyb. Nebere tedy v úvahu předsazení střely, které je ve většině případů zcela nutné. Automatické míření se hodí jen v momentě, kdy máte příliš práce s ovládání jízdy tanku a třeba nevidíte dost dobře na nepřátelský tank, který se navíc moc nehýbe.

Jak prorazit nepřátelský pancíř

Ve World of Tanks se poměrně dobře pracuje s pancířem, který je realisticky zpracovaný. Nezáleží tak pouze na tloušťce a typu, ale také na úhlu, pod kterým do tanku střela narazí. Devadesát stupňů znamená, že střela narazí na nejmenší možnou tloušťku pancíře. Když ale narazí pod úhlem 45 stupňů, musí projít mnohem větším množstvím pancíře, než nadělá skutečnou škodu.

Pozor také dávejte, kam míříte. Většina tanků má nejsilnější pancíř vpředu a nejslabší na kulometných věžích a na vrchu tanku. Neplatí to však vždy, proto dobře prostudujte tank, se kterým chcete hrát i tanky, na které nejčastěji narážíte v boji.

Máte jiné triky a tipy, které vám fungují? Podělte se s námi a dalšími hráči v diskuzi pod článkem a pomožte tak začátečníkům se rychleji rozkoukat!

Zaujal vás článek? Ohodnoťte ho!


Průměrné hodnocení: 4
Hlasováno: 11 krát

Přidávat komentáre mohou pouze přihlášení užívatelé.

Nejčtenejší články

Doporučujeme

Nahoru