Chytré apky na lyže a snowboard

Lyžování v Alpách, v České republice, případně kdekoli jinde si už nelze představit bez mobilního telefonu. Chytré zařízení se může výběrem těch správných aplikací změnit v nedocenitelného pomocníka. Lyžaři si předem vyberou ty správné sjezdovky, zkontrolují počasí na další den nebo týden, případně si najdou nejvhodnější ubytování. To vše nejenom ve známých českých a alpských střediscích, ale vlastně kdekoli po Evropě. Přinášíme proto seznam 7 aplikací, které pomohou s porovnáním sjezdovek, navigací, bezpečností i s výběrem ubytování.

iSKI Czech/Slovakia

Série aplikací iSKI se vždy věnuje konkrétní zemi a uživatelé se tak před dovolenou/výletem mohou připravit. Pokud zůstávají v Česku, mohou si na svoje Android nebo iOS zařízení nainstalovat iSKI Czech a získají kompletní informační pokrytí o svazích a střediscích v České republice. Pro Slovensko pak stačí vybrat iSKI Slovakia a chytré telefony okamžitě získají přístup k webkamerám a informacím z lyžařských středisek.

iSKI CzechiSKI

Skiresort.info

Skiresort.info přináší informace stejnojmenného portálu s celosvětovým pokrytím. Díky pokrytí více než 5 000 zimních středisek se hodí jako univerzální zdroj informací zejména v zahraničí. Jako tradičně nechybí mapy svahů a tras, přístup k webkamerám a součástí jsou dokonce i testy vybavení.

Skiresort.infoSkiresort.info

Ski Info CZ/SK

Aplikace Ski Info CZ/SK jde cestou jednoduchosti a skvělého uživatelského dojmu. Základ tvoří tři záložky – Oblíbené, Střediska a Události. Uživatelé si mohou ukládat oblíbená střediska, prohlížet seznam dle lokace a podívat se i na akce, které se v daných místech plánují. Lyžování tak lze doplnit o zajímavé doprovodné programy pro děti apod. Potěší i velmi střídmé použití grafiky a obrázků. Textová podoba v mnohém šetří uživatelská data.

Ski InfoSki Info

Mammut Safety

Jak již název napovídá, aplikace Mammut Safety se točí okolo bezpečnosti. Určena je zejména pro dobrodruhy a milovníky přírody, kteří se mohou setkat s lavinami, vydávají se do neznačeného terénu apod. Součástí Mammut Safety je kompas, altimetr (výškoměr - využívá GPS + mapové podklady) a množství informací o lavinovém nebezpečí.

Mammut SafetyMammut Safety

Záchranka

Česká mobilní aplikace má univerzální použití, ale rozhodně se může hodit i kdekoli na cestách, případně na svahu. Záchranka obsahuje hned několik návodů pro poskytování první pomoci, případně dokáže určit, kde se nachází nejbližší nemocnice, AED (defibrilátor) apod. Nejdůležitější funkce ale spočívá v jednoduchém vytočení záchranné linky 155. Během spojování navíc odešle GPS souřadnice, takže integrovaný záchranný systém dokáže reagovat podstatně rychleji a přesněji.

ZáchrankaZáchranka

Aladin

Mobilní Aladin patří mezi špičku v předpovědi počasí. Uživatelé se tak nemusí spoléhat na strohé předpovědi klasických portálů, ale mohou sáhnout po detailních informacích, meteoradaru, plánovaném vývoji situace a mnohém dalším.

AladinAladin

Waze

Základem příjemného lyžování však stále zůstává doprava do daného střediska, případně ke konkrétnímu svahu. Bloudění, zácpy a jiné nepříjemnosti dokáží zážitek zkazit, případně zkrátit dobu na svahu. Navigace Waze využívá informací od dalších řidičů a dokáže trasu dynamicky měnit dle toho, jak se vyvíjí dopravní situace. Uživatelé tak mají zajištěno, že dojedou v nejkratším možném čase.

WazeWaze

Nasvah.cz

Představené mobilní aplikace patří mezi „povinnou“ výbavu každého lyžaře, snowboardisty a dalších milovníků zimních sportů. Před samotnou cestou by se však uživatelé měli podívat i na klasický webový portál, který se zimním zpravodajstvím zabývá do detailu. Nasvah.cz má pokryto nejenom obrovské množství zimních středisek po celém světě, ale uživatelům místa přibližuje videi, fotografiemi apod. Na stránkách navíc každý najde i seznam dostupných webkamer, které zabírají přímo sjezdovky.

Zaujal vás článek? Ohodnoťte ho!


Přidávat komentáre mohou pouze přihlášení užívatelé.

Doporučujeme

Nahoru