Výukové aplikace nejen pro děti

Multifunkční zařízení s velkým displejem je vždy pozvánkou pro hraní, práci i učení. Platí to pro televize, PC i tablety a smartphony. Edukační možnosti moderních přenosných zařízení jsou nepopiratelné a ne náhodou se začínají tablety prosazovat i přímo jako učební pomůcka ve školách. Dnes se podíváme na půltuctu aplikací, kterými si můžete svůj mobil proměnit ve vzdělávací nástroj.

WolframAlpha

Matematika, fyzika, chemie, medicína, materiály a odborné znalosti a fakta z mnoha dalších oborů a oblastí lidského zájmu vám WolframAlpha naservíruje kdykoliv a kdekoliv. Není jako wikipedie, poskytuje totiž zásadně pouze fakta. Nedá vám pojednání o Archimedovi na 10 stránek, ale ukáže vám vzoreček pro výpočet jeho zákonu a řekne vám, jak onen slavný Archimedův zákon (v angličtině) zní. Studnice znalostí, které jen čekají na to, až je budete potřebovat. Pokud však WolframAlpha chcete používat, budete si muset něco málo zaplatit.

Co vás naučí: Odborné znalosti z různých oborů od matematiky po chemii.

Duolingo

Výuka jazyků skrze Duolingo je pro česky mluvící uživatele docela výzvou. Na začátku si totiž vyberete, který jazyk znáte a který se chcete naučit, přičemž čeština nepřekvapivě chybí na obou stranách barikády. Pokud ale umíte obstojně anglicky, nebudete mít problém se prostřednictvím tohoto jazyka naučit ty další. Negativním efektem je, že vám to potrvá déle, ale zase si procvičujete dva cizí jazyky naráz.

Nejzajímavější ale je, jak Duolingo funguje. Využívá textové, obrazové i zvukové materiály a intenzivně zapojuje čím dál populárnější princip gamifikace („zhernění“). Studenta tedy mění ve hráče, který si odemyká nové lekce/levely a navíc ho motivuje achievementy a porovnává ho s přáteli, kteří se do učení cizích jazyků pustili s ním.

Co vás naučí: Cizí jazyky zábavnou formou.

Autoškola

Mobilní aplikace pro učení do autoškoly? Podle nás skvělý nápad. Ať už se učíte na závěrečné zkoušky, nebo si jen chcete pravidla osvěžit, Autoškola v mobilní verzi vás nezklame. Křižovatky jsou hezky a kvalitně nakreslené a pravidla odpovídají skutečnosti. V aplikaci máte dostupné testy, za poplatek i s komplexnější analýzou a možnostmi procvičovat konkrétní otázky.

Co vás naučí: Křižovatky a pravidla silničního provozu.

Screentime Ninja

Aplikace spojuje dva problémy a řeší je s nebývalou elegancí. Funguje poměrně jednoduše – když dáte dítěti mobil/tablet do ruky na hraní, tak Screentime Ninja po nastaveném čase zařízení zablokuje, dokud dítě nevyřeší jím vybranou matematickou úlohu. Pokud dítě uspěje, dostane tím další čas na hraní. Úroveň matematických úloh nastavuje rodič podle schopností dítěte, ale když se i tak nepovede úlohu vyřešit, Screentime Ninja dítěti ukáže, jak na to.

Co vás naučí: Netrávit tolik času u tabletu a/nebo matematiku.

Český jazyk – pravopis

Český pravopis, to je velká slabina spousty školáků a drtivé většiny dospělých. Člověk ho tak moc nepotřebuje a je zcela normální, že ho lidé neumějí. Pokud ale chcete, nebo potřebujete psanou češtinu ovládat, můžete si k tomu pomoci procvičováním pravopisu v téhle šikovné aplikaci. Nechybí teoretické zázemí, tematicky zaměřené lekce a každým školákem z hloubi srdce milované diktáty.

Co vás naučí: Aby jste psaly Česky zprávně.

Aldiko Book Reader

V knihách je ukrytá moudrost a nějaké ty znalosti v nich také najdeme, když budeme chtít, a to i v těch do elektronické podoby převedených. A nenajdete mnoho lepší ebook readerů pro smartphony a tablety, než je Aldiko. S ním vám každá elektronická kniha a tím i každá vědomost na světě bude říkat Pane.

Co vás naučí: Nic, ale dovolí vám pohodlně číst elektronické knihy, které vás už něco málo naučit mohou.

Zaujal vás článek? Ohodnoťte ho!


Přidávat komentáre mohou pouze přihlášení užívatelé.

Doporučujeme

Nahoru