Age of Empires Online (1.0)
100 %

Moderní pokračování legendární strategické série

Age of Empires Online je volným pokračováním slavné série, které nás opět zavede do období antiky, tentokrát coby onlinovka v nevšedním komiksovém hávu. Navzdory obavám fanoušků se tato proměna velmi povedla. AoE Online je ke stažení a hraní zcela zdarma. Hráči si však mohou připlácet za bonusový obsah, jako jsou například nové civilizace nebo upgrady jednotek. Dva základní národy, Řekové a Egypťané jsou zdarma, za příplatek jsou poté k dispozici také Římané. Oznámeny jsou ovšem další civilizace jako například Peršané nebo Keltové, kteří budou do hry přidání v některém z budoucích patchů. Jednotlivé národy se od sebe liší pouze vzhledem budov a jednotek, herně jsou však naprosto totožné.

I když se to na první pohled nemusí zdát, je AoE online komplexní strategií, ve které hráč buduje a spravuje své hlavní město, plní questy, pořádá výpravy a obchoduje. Srdcem říše je právě hlavní město, které postupně roste a umožňuje vynalézat a stavět nové budovy, technologie a jednotky. Je také centrem diplomacie, a tedy místem, kde uzavíráte smlouvy s jinými hráči.

Questy získáváme od významných obyvatel našeho města a právě při jejich plnění se přepínáme do real-time režimu, který je typický pro starší díly série. Každé dobrodružství začínáme s několika málo budovami a jednotkami a naším cílem je porazit nepřítele nebo splnit další úkoly daného questu. Jelikož jde o online hru, tak není bohužel možno v průběhu plnění misí hru ukládat. I když nejsou jednotlivé questy příliš dlouhé a málokdy přesáhnou hodinu, může absence savů vadit, pokud potřebujeme odejít od PC nebo se neuváženým krokem připravíme o armádu.

Za splnění úkolu, zničení nepřítele či zbourání jeho budov získáváme body, za které pak v našem hlavním městě dosahujeme vyšších levelů, které nám odemykají nové budovy, jednotky, technologie a dobrodružství. Hlavní město postupně projde čtyři technologická období, a čím je vyspělejší, tím více surovin generuje. Dvě hlavní suroviny této hry jsou peníze a body říše. Za ně nakupujeme nové budovy a vybavení pro naše jednotky. Jednotky a budovy poté pořizujeme stejně jako v předchozích dílech za zlato, dřevo, kameny a jídlo, které těží naši pracanti. Technologií je opravdu spousta a takřka všechny jednotky a budovy lze několikrát vylepšit. Některé technologie je však potřeba aktivovat během dobrodružství tím, že zabereme speciální budovu. Pokud se nám podaří některou technologickou větev vylepšit na maximum, získá náš národ v dané oblasti speciální bonusy.

Po grafické ani herní stránce nelze Age of Empires Online moc co vytknout. Jedná se o příjemnou strategickou hru, která si jistě své hráče najde.

Hlavní funkce a vlastnosti

  • Hraní zdarma
  • Několik různých národů
  • Možnost dokoupit bonusový obsah
  • Různorodé questy
  • Budování hlavního města
  • Široká škála technologií
  • Mnoho jednotek a budov
  • Příjemná komixová stylizace

Informace o aplikaci

Licence: Zdarma
Autor: Gas Powered Games
Potřeba instalace: ano
Domovská stránka: http://ageofempiresonline.com/
Velikost souboru: 0,64 MB
Operační systém: Win XP /Win Vista /Win 7 /Win 8 /Win 10
Verze: 1.0
Počet stažení: 12007
Publikováno: 07.02.2012
Poslední aktualizace: 2012-02-07 13:00:35
Zařazeno v kategoriích: Strategie | Plné hry | MMO hry | Hry a zábava

Ohodnoťte aplikaci!


Průměrné hodnocení: 5
Hlasováno: 2 krát

Přidávat komentáre mohou pouze přihlášení užívatelé.

Poradna aplikace - Age of Empires Online

Doporučujeme

Nejčtenejší články

Nahoru