Black Mesa (Black Mesa)
100 %

Legenda je zpátky! Half-Life vstal z mrtvých!

Název Black Mesa původně označoval tajné vládní zařízení, ve kterém byly ve hře Half-Life dělány pokusy s teleportací a vyvíjeli se zde vyspělé zbraňové systémy. Vše se však zvrtlo a otevřela se brána do světa Xen, ze kterého na Zemi začaly proudit davy šílených monster. Hra se stala ihned po vydání živou legendou a slavila neuvěřitelně obrovský úspěch. Jednak díky skvělému enginu, který umožnil tehdy nevídané herní možnosti a také díky skvělé grafice. Příběh byl neskutečnou kapitolou sám o sobě. Dlouhý, chytrý a napínavý příběh, který hráče zavedl na množství různých lokací, se stal vzorem či snem pro spoustu ostatních tvůrců a herních scénáristů.

Název zařízení byl vzat a použit jako název pro nové vydání této skvělé hry. Původně se měla jmenovat Half-Life: Source (díky tomu, že je postavena na dalším převratném enginu Source), ale hra nebyla dokončena. Na opuštěných základech však po osmi letech vyrostl gigant jménem Black Mesa.

 

Co je Black Mesa?

Black Mesa je kompletní předělávkou původní hry Half-Life. Vše bylo předěláno nebo kompletně nově vytvořeno, aby byl hráčům naservírován ještě lepší herní zážitek. Došlo tak ke kompletnímu redesignu prostředí, které se stalo prakticky nekonečným. Byla vylepšena umělá inteligence, nastaveny nové pohyby a chování postav a přepracovány dialogy. Zvuky byly vytvořeny kompletně nově spolu s namluvením postav. Zbraně až na výjimky vycházejí z původní verze, ale jsou samozřejmě opět vzhledově vylepšeny.

Celý projekt je nekomerční a jsou pod ním podepsáni pouze nadšenci. Verze je tudíž volně přístupná, bez možnosti byť dobrovolného příspěvku.

Zatím je dokončena hlavní část do teleportace na mimozemskou planetu Xen, ale i tak je tvůrci deklarováno alespoň osm hodin opravdu hutné a kvalitní zábavy. Zbytek bude dodán formou opravného balíku. Noví hráči si hru zamilují a ti staří budou nevěřícně sledovat již jízdu úvodním vláčkem a prohlížet si ty neskutečné detaily, kterými je hra vybavena. Souboj s tříhlavou saní je pak něco skutečně epického, co vám bez nadsázky vyrazí dech a ještě nadšeněji se budete cítit po kontaktu s Gargantuou. Tohle monstrózní stvoření děsilo hráče již v původní verzi…

 

Návod na instalaci hry

Hra je samostatně ke stažení a není pro její spuštění zapotřebí instalace původní hry (Half-Life), ani druhého dílu, který běží na potřebném Source enginu (Half-Life 2). Menší omezení je v podobě herního nástroje Steam, který je nutnou součásti vaší softwarové výbavy pro spuštění samotné hry. Steam si prosím stáhněte a nainstalujte.

Na Steamu je třeba si stáhnout a nainstalovat nástroj Source SDK Base 2007. Ten získáte tak, že kliknete na Knihovnu (Library) a zvolíte Nástroje (Tools). Otevře se velký výběr možných nástrojů – zvolte Source SDK Base 2007 a dvakrát na něj klikněte. Potvrďte instalaci a nechte ji dokončit (počítejte s tím, že stažení a instalace chvíli potrvá). Po dokončení aplikaci Steam zavřete. Nyní stáhněte všechny tři soubory umístěné v aplikaci Black Mesa v záložce verze (archiv .7z, spouštěcí soubor .exe a kontrolní součet .md5). Vše umístěte do složky C:\Program Files (x86)\Steam\SteamApps\sourcemods\BMS (složku BMS je třeba vytvořit). 

Přejmenujte stažený archiv na BlackMesa.7z Následně stačí spustit exe soubor a hra započne svou instalaci (opět počítejte s tím, že vše chvíli potrvá). Ke konci instalace spusťte službu Steam a potvrďte dokončení instalace a spuštění hry. Nyní bude Black Mesa umístěna mezi ostatními hrami na vašem účtu (Knihovna). Samotný archiv BlackMesa.7z můžete smazat pro ušetření místa.

Hlavní funkce a vlastnosti

  • Opravdu vydařené grafické zpracování
  • Skvělý příběh ještě mírně vylepšen
  • Výtečné ovládání
  • Vynikající soundtrack

Informace o aplikaci

Licence: Zdarma
Autor: Black Mesa Modification Team
Potřeba instalace: ano
Domovská stránka: http://www.blackmesasource.com
Velikost souboru: 3.298,10 M
Operační systém: Win XP /Win Vista /Win 7
Verze: Black Mesa
Počet stažení: 12212
Publikováno: 24.09.2012
Poslední aktualizace: 2012-09-24 15:55:35
Zařazeno v kategoriích: Hry a zábava | Akční hry | Plné hry | 3D hry | Steam hry

Ohodnoťte aplikaci!


Průměrné hodnocení: 5
Hlasováno: 8 krát

Přidávat komentáre mohou pouze přihlášení užívatelé.
Kadam95
Kadam95

Hru jsem stáhl i nainstaloval a hned po instalaci se sama spustila a fungovala uplně v pořádku, ale jakmile jsem hru zavřel tak jsem ji neměl znovu jak zapnout, na ploše se mi nevytvořila žádná ikona a ani na Steamu hru nemám. Zkoušel jsem se i dívat do souborů samotné hry, ale tam jsem nic nenašel

24.12.19 00:24 reagovat

kevin
kevin

Udělal jsem vše podle návodu přesně jak to tam máte ale ono pořád Could not find BlackMesa.7z -- did you download it?

17.12.17 15:56 reagovat

jirin
jirin

hele a nemuze bejt potiz v tom, ze se mi behem downloadu proces stahovani prerusuje, a ze tim padem archiv neni kompletni? hazi mi to stejnou chybu jak popisujou ostatni parani, totiz "BlackMesa.7z not downloaded. Did you download it?"

26.05.17 17:08 reagovat

Honza
Honza (administrátor)

Dobrý den, pokud stahujete přes Google Chrome, stačí kliknout na malou šipku u okénka stahování a zvolit Obnovit stahování: http://c2n.me/3LgULNO.png Úspěšně jsem tak celou BM dostahoval.

13.06.17 12:40 reagovat

volejnik
volejnik

Dobrý den, to samé jako všichni ostatní. NOT FOUND BlackMesa. Vyzkoušeno vše včetně re-instalace 7Zipu. Musí tam být někde ještě jeden zádrhel.Tolika lidem to hlasi stejný problem.

23.11.16 15:05 reagovat

Honza
Honza (administrátor)

Dobrý den, je možné, že s vydáním Early Access verze na Steamu, se autoři rozhodli, že již nadále nebudou podporovat původní verzi. Aktuálně je Black Messa na Steamu v akci za 8€ - doporučuji zakoupit a podpořit tak tvůrce v jejich práci:)

24.11.16 12:44 reagovat

Honza
Honza

Nejde mi nainstalovat... Mám archiv 7z (BlackMesa.7z) a instalační program opět nemůže najít tento archiv, ale všechno mám podle návodu udělané. Mám nainstalovaný nástroj Source SDK Base 2007, mám vše stažené a umístěné ve složce C:\Program Files (x86)\Steam\steamapps\sourcemods\BMS a stále nejde

05.07.16 19:34 reagovat

bella180
bella180

Ten návod na instalaci vůbec nefunguje... Zkoušela jsem to přesně podle návodu, složky pojmenované tak mají měli být a stejně mi to pořád ukazuje: Could not find BlackMesa.7z -- did you download it? Co s tím mám dělat ?????

16.05.15 16:07 reagovat

Honza
Honza (administrátor)

Dobrý den, návod funguje - přejmenovala jste archiv na BlackMesa.7z? Máte povolené zobrazování známých přípon? Pokud ne, tak při změně jména souboru stačí zadat BlackMesa a .7z se již nepřidává, jelikož si to systém uchovává sám.

20.05.15 11:15 reagovat

GameRowCZ
GameRowCZ

Dobrý den co mám délat když mi nefunguji textury pod vodou?(ponožím se a vidím pouze fijalovo černé čtverečky)

11.03.15 19:58 reagovat

Michal
Michal

Dobrý den nemůžu najít instalaci hry.Prosím pomůžete mi.

30.12.14 14:55 reagovat

Zdeněk
Zdeněk

Dobrý den, když spustím instalaci ukáže se mi toto. ( Could not find BlackMesa.7z-- did you download it?

05.08.14 10:09 reagovat

Honza
Honza (administrátor)

Dobrý den, věnujte prosím svoji pozornost poslednímu odstavci popisku hry, který detailně popisuje návod k instalaci hry.

05.08.14 10:19 reagovat

Zdeněk
Zdeněk

Nevím si s tím rady mám zapnutý ten setup a pořád tam mám jen - Could not find BlackMesa.7z -- did you download it? A zkoušel jsem to podle návodu znovu stejný výsledek.

05.08.14 10:41 reagovat

Honza
Honza (administrátor)

Dobrý den, máte vše ve složce BMS? Přejmenoval jste archiv na BlackMesa.7z?

06.08.14 12:01 reagovat

Ondra
Ondra

Ahoj prosím o radu. Když zapnu blackmesa.setup, tak jaky soubor tam mam rozkliknout? Když klikam na tu vytvořenou složku v sourcemod BMS , ta kmě to nejde.

18.06.14 16:01 reagovat

Honza
Honza (administrátor)

Dobrý den, vše máte přesně popsáno v informacích o hře - na konci textu.

19.06.14 11:01 reagovat

Uživatel
Uživatel

cc, hele já to udělal přesně podle návod zkoušel sem i reinstalovat ale vždycky když pustim black mesa setup tk to uzačne s instalací ale po chvíli to napíše not found BlackMesa.7z i když sem ten archiv na BlackMesa.7z přejmenoval Dik za radu

02.05.14 21:55 reagovat

Honza
Honza (administrátor)

Dobrý den, vytvořil jste zmíněnou složku BMS? Vložil jste do ní všechny potřebné soubory? Máte vypnutý Steam?

05.05.14 11:01 reagovat

Petr
Petr

Je to k ničemu! Stáhl jsem si to, ale v celém souboru jsem nenašel jedinou spouštěcí ikonu. Stáhl jsem si i ten Source SDK base 2007, ale hru jsem nespustil ani s ním, ani bez něho a ani s ničím jiným! Po asi 2 hodinách marných pokusů přijít na to, jak Black Mesa spustit, jsem vše odinstaloval, naházel ho koše a vymazal. Škoda.

04.11.13 13:31 reagovat

Honza
Honza (administrátor)

Dobrý den, prosím, věnujte svoji pozornost závěrečné části popisku hry - najdete zde podrobný návod pro instalaci. Bohužel se nejedná o klasický a snadný postup, ale pomocí návodu jej stoprocentně zvládnete. Kdyby problém přetrval, neváhejte se na nás opět obrátit.

05.11.13 13:15 reagovat

Barney
Barney

Dobrý den , vše jsem udelal podle navodu ale ve chvili když spustim setup tak mi to pise chybu nelze nalez soubor BlackMesa7.z stahli jste jej? co s tím ?

16.12.13 12:29 reagovat

Honza
Honza (administrátor)

Dobrý den, vložil jste soubor do výše popsaného adresáře? Přejmenoval jste soubor na dané jméno?

16.12.13 18:11 reagovat

Richard
Richard

To je Half-Life 1 ? normalni alebo vylepšeny nejako tie misie .. ja som ho mal z cd ale tam som nemal taku grafiku ani nejake take raketomety na vrtulnik a bolo to to iste . ja som tam mal 1 misiu rozdelenu na viac časti ale ta misia pokračovala ale bola ta hra velmi kratka tak či to ma viac misii sa chcem opitat .

07.09.13 13:29 reagovat

Honza
Honza (administrátor)

Dobrý den, jedná se o zatím nekompletní předělání hry HL1 od nezávislých vývojářů - celý projekt je volně ke stažení a jak je v popisu hry psáno, můžete se těšit na nové grafické zpracování, rozšíření map a mnoho dalšího při zachování původního příběhu.

09.09.13 09:58 reagovat

Martin
Martin

Jaké jsou hw požadavky?

26.03.13 19:03 reagovat

Patrik
Patrik (administrátor)

Dobrý den, minimální hardwarové požadavky jsou: Operační systém: Windows XP, Vista, nebo 7. Procesor: Pentium 4 - 3.0 GHz, nebo AMD procesor. RAM: 1GB (1024 MB) Grafická karta: Shader Model 2.0, ATI 9600, NVidia 6600 nebo lepší. Zvuk: DirectX 8.1 kompatibilní. HDD: alespoň 8 GB.

27.03.13 09:29 reagovat

Daniel

Daniel
Nepříhlásený užívatel

25.10.2014

95 %

pluskvělá hra dobře se hraje.

plussuper hra.

nejlepší hra na světě.

JIRKA

JIRKA
Nepříhlásený užívatel

07.01.2014

95 %

plusHra má pěknou grafiku skvěle se hraje.Moc pěkna hra. :) :)

plusJeste ten Xen ale jinak skvělí :).

Fakt super az na Xen :D.

VOCTAK

VOCTAK
Nepříhlásený užívatel

27.12.2013

95 %

plusHUSTA HRA

plusHUSTA HRA

HUSTA HRA

Poradna aplikace - Black Mesa

Do poradny

black-mesa: nemůžu najít archiv

kde mám najít archiv který mám přejmenovat na BlackMesa.7z
děkuju za odpověď

Matěj 29.10.2017 Odpovědi (0) Odpovědět

black-mesa: Chyba při instalaci

Dobrý den.Mám stejný problém jako již několik uživatelů a to chybu při instalaci:could not find BlackMesa.7z -- did you download it ? Postupoval jsem přesně podle návodu,zkoučel jsem spustit setup jako správce a pořád to samé.Nevíte kde jsem udělal chybu.Dekuji

Martin 9.4.2016 Odpovědi (1) Odpovědět

black-mesa: soubor nenalezen

při samotné instalaci mi instalátor hlásí :could not find BlackMesa.7z -- did you download it ?
.I když jsem postupoval podle návodu a archiv 7z jsem prejmenoval na BlackMesa.7z a zkopíroval do daného adresáře.
co s tím ?

jakub 22.2.2016 Odpovědi (2) Odpovědět

black-mesa: kde je zástupce

nenašel jsem zástupce nevíte jak hr otevřít podruhé

Lukáš Kobylka 7.3.2015 Odpovědi (1) Odpovědět

black-mesa: záložka "verze"

Postupuji podle návodu. Stáhl jsem Steam a vše kolem něj jsem udělal.
Teď bych měl stáhnout všechny tři soubory umístěné v aplikaci Black Mesa v záložce verze (archiv .7z, spouštěcí soubor .exe a kontrolní součet .md5).
Vůbec nevím, kde mám tuto záložku "verze" najít.

Titan 14.12.2014 Odpovědi (1) Odpovědět

black-mesa: Problém se stažením

Dobrý den,
Mám takový problém, když stahuji první soubor, ten co má 3Gb, tak se mi to vždycky na 1sec zastaví a napíše to nějakou chybnou hlášku. Zkusil jsem změnit prohlížeč, ale bohužel beze změny. Prosím o radu, nebo vyřešení.
Děkuji

Fabiorek 8.9.2014 Odpovědi (1) Odpovědět

black-mesa: Chyba při instalaci

Zdravím, chtěl bych poradit s instalací hry. Postupoval jsem krok po kroku podle návodu, který uvádíte, pro stažení a instalaci. Při samotné instalaci hry, se mi proces zastaví a píše to tuto chybu:
Failed to extract files. 7-Zip returned error code: 2
Processing archive: BlackMesa.7z\steam.inf
Error:Can not open file as archive
Archives:29421
Archvie Errors:29410
Sub items Errors:7
Failed to extract files. 7-Zip returned error code:2
Prosím o radu co s tím. Postupoval jsem přesně podle pokynů

Pepa 29.7.2014 Odpovědi (1) Odpovědět

black-mesa: chyba adresy paměti

dobrý den.chtěl bych se zeptat co znamená chyba:instrukce na adrese 0x14b92edd odkazovala na adresu paměti 0x114f1454.S pamětí nelze provést operaci:read.prosím chci vědět co se to děje tu hru jsem si oblíbil.

marty 24.1.2014 Odpovědi (1) Odpovědět

black-mesa: Jak nainstalovat hru ?

stáhl jsem Black mesa a mám rar soubor plný složek ale nevím jak to mám spustit

Rei 3.1.2014 Odpovědi (1) Odpovědět

black-mesa: Jak instalovat hru?

Dobrý den,
prsím, jak mám nainstalovat hru Black Mesa? Zkouším to už dlouho a pořád mi to nejde... Díky moc za odpověď:-))

Johnny 5.11.2013 Odpovědi (2) Odpovědět
Zobrazit všechny otázky

Doporučujeme

Nahoru