Graveyard Keeper (1.030)
0 %

Středověká hrobárčina servírovaná na pixelovém podnose

Herní studio Lazy Bear Games se od svého vzniku specializuje na tvorbu her s pixelovou grafikou a od svého plánu nepopustili ani v nejnovějším titulu Graveyard Keeper. Ten sleduje příběh jednoho zamilovaného chlapíka v současnosti, který se ale pomocí magie přenese do období středověku, kde se z něj stane nezkušený hrobař. Vůbec neví, co se stalo, a tak mu nezbývá, jen se podvolit dané situaci, sesbírat zkušenosti, splnit, co se od něj čeká a možná... Možná se dostane zpět do 21. století.

Graveyard Keeper je příjemnou hrou s trošku náročnějším začátkem, protože si hráči musí všechno zjistit sami. V malé vesničce se věci točí převážně kolem kostela, který tak potřebuje neustále vylepšovat a zvelebovat. Pokud se budou na mše hrnout lidé, budou odpustky, zlaté dukáty budou jen tak přibývat a s tím poroste i byznys hrobaře. Že to nebylo jednoduché povolání hráči zjistí hned od začátku. Kromě starání se o těla mrtvých obyvatel vesničky je totiž třeba naučit se zpracovat kámen, těžit a opracovat dřevo, vařit, začít se zemědělstvmí, přiučit se stavbárčine, být předním šiřitelem víry a obchodovat.

Hra vyžaduje skloubení všech činností tak, aby byly plynulé a hrobařina vzkvétala. Jednotlivé úkony jsou navíc vždy pěkně postupně definovány, takže nejprve je třeba setnout strom, skácet ho, odnést do dílny a až potom se z něj mohou vyrobit předměty typu nábytek, kříže, střecha apod. Během hry se střídá den a noc a na práci je jen omezený čas. Každé ráno navíc přichází vždy nové tělo, které je třeba buď přímo pohřbít, nebo, a to je výhodnější, rozporcovat a využít každý jeden kus. Tato morbidní činnost se věnuje využití kůže na tvorbu opasků, vynětí orgánů a extrahování svalů na pozdější výrobu jídel nebo odebrání krve pro pozdější použití v dungeonech.

Dungeony jsou dalším příjemným zpestřením už tak časově náročného způsobu života, jakým hrobařina je. Hrobník je čas od času nucen vyrazit do temných prostor podzemních hrobek nebo opuštěných domů, aby pozabíjel pár démonů a ochránil usedlost. Nic ale není zadarmo, a tak i zde může najít cenné předměty na pozdější prodej na trhu. Mezi další denní činnosti patří například rybaření, craftění předmětů, sázení plodin nebo pálení kacířů na hranici. V nenápadné a nízkorozpočtové hře Graveyard Keeper se skrývá mnohem více, než je na první pohled zřejmé.

Minimální požadavky na PC:

CPU: Intel core i5, 1.5 GHz 
RAM: 4 GB
GPU: 1 Gb dedikovaná grafická karta
HDD: 1 GB volného místa
Další: DX 10, Win 7

Hlavní funkce a vlastnosti

  • Období středověku
  • Zaměřené na management
  • Každodenní craftenie předmětů
  • Mnoho povolání
  • Porcování a pohřbívání mrtvol
  • Náročnější hratelnost
  • Pixelová grafika
  • Dungeony

Informace o aplikaci

Licence: Placená
Autor: Lazy Bear Games
Potřeba instalace: ano
Domovská stránka: https://www.graveyardkeeper.com/
Operační systém: Win XP /Win Vista /Win 7 /Win 8 /Win 10
Verze: 1.030
Počet stažení: 1274
Publikováno: 08.09.2018
Poslední aktualizace: 2018-09-08 19:27:28
Zařazeno v kategoriích: Strategie | Steam hry | Akční hry | Adventury a RPG | Simulátory | Hry a zábava

Ohodnoťte aplikaci!


Přidávat komentáre mohou pouze přihlášení užívatelé.
Přispívat mohou pouze přihlášení uživatelé

Poradna aplikace - Graveyard Keeper

Přispívat mohou pouze přihlášení uživatelé
Do poradny Zobrazit všechny otázky

Doporučujeme

Nejčtenejší články

Pixwords nápověda 1. díl

868925 přečteno
Nahoru