Barbarian (1987)
0 %

Bojujte jako mocný Barbar

Barbar byl ve všech příbězích a hrách vždy ztělesněním nebojácného hrdiny. Meč v ruce a kus kůže okolo pasu, tak byl barbar vždy zobrazován. Stejně tomu je i u hry Barbarian. Mocný hrdina putuje po nebezpečném světě plném monster a dalších bojovníků, aby osvobodil svého bratra.

Hra na svoji dobu disponuje výtečnou grafikou a velmi kvalitním intrem, ve kterém hlavní hrdina přesekává ocelový řetěz. Pozadu nezůstává ani ozvučení. Jako u jedné z prvních her se snažili tvůrci Barbariana přidat zvuky podobné slovům. Jelikož byl zvuk veden přes PC Speaker, jednalo se o výkřiky typu „Barbarian!“ a podobně.

Ovládání bylo řešeno netradičně přes kontextová menu. S joystickem se jednalo o velmi pohodlný způsob. Pokud jste se ale o podobný přístup snažili s myší, pohořeli jste. Jistou alternativou je ovládání pomocí klávesnice. V prvních kolech je třeba si na něj zvyknout a dostat jej pořádně pod kůži, aby mohlo být v dalších kolech aplikováno okamžitě a bez váhání.

Styl hry je ve své podstatě stejný jako u ostatních dungeon games. Hlavní hrdina musí překonávat překážky, přeskakovat pasti a propasti a bojovat s množstvím nepřátel. Ti jsou rozeseti různě po mapě. Nakonec jej čeká boj s hlavním padouchem, který je konečně pořádnou výzvou.

Hlavní funkce a vlastnosti

  • Ideálním ovladačem je joystick
  • Velmi podařená grafika
  • Zajímavě zpracované ozvučení hry

Informace o aplikaci

Licence: Zdarma
Autor: Psygnosis
Velikost souboru: 0,21 MB
Operační systém: Win 95 /Win 98 /Win 2000 /Win XP /Win 7 /DOS
Verze: 1987
Počet stažení: 847
Publikováno: 11.10.2012
Poslední aktualizace: 2012-10-11 10:00:00
Zařazeno v kategoriích: Hry a zábava | Arkády | Staré hry | Plné hry | Staré akční hry

Ohodnoťte aplikaci!


Přidávat komentáre mohou pouze přihlášení užívatelé.

Poradna aplikace - Barbarian

Doporučujeme

Nejčtenejší články

Pixwords nápověda 1. díl

858216 přečteno
Nahoru