Battle Chess (1988)
70 %

Bojovné a akční šachy

Šachy jsou zábavou a sportem králů. To již slyšel asi každý. Tato společenská hra rozděluje publikum a herní komunitu na dva naprosto opačné tábory. Jedni jsou absolutními odpůrci hry a druzí tuto hru milují. Někteří ji chápou jako bezbřehou nudu a jiným se hodí souřadnice herního pole hlavou dlouho do noci. Jednoduše se jedná o náročnou hru, která neosloví každého. Ovšem pokud ji zabalíte do hávu jménem Battle Chess, tak si můžete být jistí, že se šachy začnou líbit každému.

Battle Chess se tváří jako obyčejná hra v šachy, kdy jsou místo bílých a černých figurek namodelované postavy v barvách modré a červené. Jenže to není hlavní rozdíl. Ten spočívá ve způsobu přesunu jednotlivých figur. Každá z nich se pohybuje naprosto úžasným a hlavně animovaným způsobem. Najednou je každý tah malou podívanou. A pokud dojde na vyhození figurky, tak se dokonce jedná o malý krátkometrážní film. Nejen, že má každá postava osobitý druh pohybu (který je vázán logicky k postavě), ale i specifický druh umění nebo boje, kterým zneškodní a ze hry vyřadí protivníkovu figurku. Nakonec vás ani nebude mrzet, že Vaše figura byla vyřazena, jelikož se budete těšit na zajímavou přehlídku síly a boje

Pro správný chod hry Battle Chess budete potřebovat aplikaci DOSBox, tu si můžete stáhnout zde.

Hlavní funkce a vlastnosti

  • Pohodlné ovládání
  • Nádherná a vtipná animace
  • Zábava po celou dobu hry

Informace o aplikaci

Licence: Zdarma
Autor: Interplay
Potřeba instalace: ano
Domovská stránka: http://www.interplay.com/games/battlechess.php
Velikost souboru: 0,50 MB
Operační systém: Win 95 /Win 98 /Win 2000 /Win XP /Win 7 /DOS
Verze: 1988
Počet stažení: 2695
Publikováno: 31.07.2012
Poslední aktualizace: 2012-07-31 11:57:50
Zařazeno v kategoriích: Hry a zábava | Logické hry | Staré hry | Plné hry | Staré logické hry

Ohodnoťte aplikaci!


Průměrné hodnocení: 3.5
Hlasováno: 1 krát

Přidávat komentáre mohou pouze přihlášení užívatelé.
zxretro

zxretro

23.11.2013

65 %

plusklasika pěkná animace možnost klasické 2D hry

plusnízká úroveň hry necitlivé nastavení levelů (sekunda sem tam vůbec nehraje roli) příliš strojová hra pasivní hra žádné šachové možnosti (např. okna s historií, SAVE hry)

Jsou to asi první klasické šachy na Amize/PC udělané v tomto stylu, ale přece jen mi na nich vžycky něco chybělo. Ano, pro zábavu ujdou, ale hra je i pro šachistu-začátečníka důležitější. Nastavení na 1 min porazím i já, dlouhé minuty navíc na přemýšlení nijak zvlášť hru nezkvalitňují. Špatnému dojmu přispívá i fakt, že Battle Chess jsou velmi pasivní, vlastně vůbec nic na vás nevymyslí a určité naučené triky můžete použít skoro v každé partii. Battle Chess neodhalí ani relativně složitější nástrahy.

Poradna aplikace - Battle Chess

Doporučujeme

Nejčtenejší články

Pixwords nápověda 1. díl

858206 přečteno

Pixwords nápověda 3. díl

222915 přečteno
Nahoru