Flashback (1992)
0 %

Jedna z nejlepších her francouzské produkce

Flashback je starší, ale stále oceňovaná hra francouzské produkce. Kombinuje dva do té doby separátní žánry 2D akční plošinovku a adventuru. A tato kombinace až na některé menší nedostatky dopadla na výbornou.

Hlavní hrdina hry Conrad B. Hart, zjistí nekalosti, které byly a jsou prováděny s lidskou DNA. Díky manipulaci s lidským „zdrojovým kódem“ se lidé stávají slepě poslušní, což je hlavní cíl mimozemských nepřátel. Mimozemšťané, kteří dokáží měnit svoji podobu, takto ovlivňují lidi, aby následně mohli zničit celou planetu Zemi. Díky schopnosti přeměny vlastní postavy jsou mimozemšťané umístěni na nejdůležitějších vládních postech, odkud řídí světové mocnosti.

Conrad pracoval jako agent tajné služby. Jakmile zjistil šílenou skutečnost o mimozemšťanech, vytvořil si zálohu vlastní paměti a začal situaci řešit. Jenže byl prakticky ihned zajat a paměť mu byla vymazána. Navíc byl uvržen do vězení.

Hra začíná útěkem z vězení, kdy se hráč dostává (víceméně havaruje) na Titan – šestý měsíc Saturnu. Ten již sice obsahuje dýchatelnou atmosféru, ale je pokryt divokou a nebezpečnou džunglí. Zde začíná jeho putování za vzpomínkami a záchranou celé planety.

Jedním z prvních hráčových úkolů je nalézt holokrychli, která uchovává kopii jeho vymazané paměti. V cestě mu však bude stát drsná džungle a množství ještě drsnějších nepřátel. Postupně se hráč musí probíjet přes nepřátele, získávat informace a cestovat na vzdálená místa. Nakonec musí zničit domovskou planetu mimozemšťanů a zachránit tak Zemi.

Hra obsahuje prvky klasické akční plošinovky, kdy hráč skáče, střílí a postupuje neustále vpřed. K tomu jsou však některá kola orientována jako adventura – hráč musí sbírat informace, mluvit s lidmi a nacházet důležité předměty. Vše dohromady tvoří hru jménem Flashback, která po právu náleží mezi opravdu kvalitní herní tituly.

Pro správný chod hry Flashback budete potřebovat aplikaci DOSBox, tu si můžete stáhnout zde

Hlavní funkce a vlastnosti

  • Zajímavá grafika
  • Skvělý a poutavý příběh
  • Kombinace adventury a akční plošinovky
  • Netradiční destinace

Informace o aplikaci

Licence: Zdarma
Autor: Delphine Soft. & US Gold
Velikost souboru: 3,30 MB
Operační systém: Win 95 /Win 98 /Win 2000 /Win XP /Win 7 /DOS
Verze: 1992
Počet stažení: 1120
Publikováno: 15.10.2012
Poslední aktualizace: 2012-10-15 10:50:20
Zařazeno v kategoriích: Hry a zábava | Adventury a RPG | Akční hry | Arkády | Staré hry | Plné hry | Staré plošinovky

Ohodnoťte aplikaci!


Přidávat komentáre mohou pouze přihlášení užívatelé.

Poradna aplikace - Flashback

Doporučujeme

Nahoru