Mujsoubor.cz

Přihlášení

zapomenuté heslo | nová registrace

Panzer General

94 %

Strategická tahová hra z vojenského prostředí

Panzer General je hra pro opravdové stratégy a herní nadšence. Jedná se totiž o historický skvost – tahovou vojenskou strategii, která mapuje události druhé světové války.

Hra nabízí hned několik možností. Tou první je start kampaně za Německo. Hráč se tak může dostat do kůže německého generála, který vybírá mezi několika destinacemi, na které zaútočí. Lze tak začít v Polsku 1939, Severní Africe 1941 nebo třeba bitvou o Charkov 1943.

Mimo kampaň je možné se zúčastnit samostatných bitev, které opět odráží skutečnou vojenskou historii. Své strategické schopnosti tak hráč může prokázat v bitvě u El Alamein, při vylodění v Normandii, v Ardenách, Moskvě, drsném Stalingradu nebo na největší tankové bitvě všech dob u Kursku.

Hra samotná má klasické tahové ovládání. Hráč má přidělen určitý počet jednotek. Ty jsou rozděleny do několika druhů a je možné je za získané finance dále rekrutovat. Každá z jednotek má určeny akce, které je schopna vykonat za jeden tah. Jakmile hráč vše připraví, může s jednotkou útočit, bránit nebo jí měnit pozici. Důležité je správné rozmístění jednotek a předvídání tahů nepřítele. Pokud totiž budou pěšáci posláni proti tankové divizi, mnoho z nich nezbyde.

Jak bylo zmíněno v úvodu, hra je určena pro stratégy a primárně procvičí vaše logické schopnosti. Nečekejte žádný grafický skvost – hlavní důraz je kladen na historickou přesnost a strategické vedení bitvy. Pokud vás však baví šachy, rádi si potrápíte mozek náročným uvažováním a jste fandové do historie, tato hra je pro vás jako stvořená.

Pro správný chod hry Panzer General budete potřebovat aplikaci DOSBox, tu si můžete stáhnout zde

Panzer GeneralPřehledRozmístění jednotek

Hlavní funkce a vlastnosti:

  • Důraz na historii
  • Věrné simulace bitev 2. sv. války
  • Tahové ovládání
 

Verze 1994 - 6,51 MB

Doporučujeme

Souhrnné informace

Licence: Zdarma
Potřeba instalace: ne
Velikost souboru: 6,51 MB
Operační systém: Windows 95/98/ME/NT/2000/XP/DOS/7 DOS-Box
Verze: 1994
Počet stažení: 3878
Publikováno: 16.9.2012
Poslední aktualizace: 16.9.2012
Zařazeno v kategoriích: Plné hry, Staré strategie, Strategie

Značky

Podobné programy

Diskuse

Žádosti o rady prosím směrujte do poradny.

Napsat vzkaz

Jméno:
Email:
Opište znaky opačně  d e a e c 0  :
 
Vzkaz:

Recenze

 
 
 
Panzer General

Panzer General

PřehledPanzer General

Přehled

Rozmístění jednotekPanzer General

Rozmístění jednotek

SoubojPanzer General

Souboj

 

Položit otázku

Jméno:
Opište znaky opačně  f 5 a c 1 9  :
 
Nadpis:
Text:
Souhlasím Tato webová stránka používá k analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s jejich použitím souhlasíte. (Další informace)