Stronghold Crusader (Crusader)
70 %

Vynikající strategie s perfektní grafikou

Stronghold Crusader je jednou z opravdu oblíbených strategií. Přestože není nejmladším členem této herní rodiny, neustále jej hraje velké množství hráčů. Její princip, zpracování a zábavnost jednoduše nikdo v daném žánru pořádně nepřekonal, nebylo tedy za kým přecházet.

Hra se odehrává na středním východě během křižáckých válek. Oproti původnímu dílu tak došlo k významné změně lokací, které měly logicky vliv i na herní postavy a prostředí. K dispozici je množství nových jednotek i budov a došlo k velkému vylepšení herní grafiky. Jelikož je hra umístěna poblíž pouští, nebo do nich přímo zasahuje, farmy lze stavět pouze u oáz a vznikají tak velké boje o úrodnou půdu.

Pro hráče zvyklé na Age of Empires je ve hře několik odlišných principů. Jídlo jen tak nepřibývá. Je potřeba se o něj starat a jako všechno ostatní jej ukládat do skladů. Ty je potřeba zbudovat. Stejně tak je potřeba vyrábět nástroje a zbraně. Na vše jsou specializované budovy, kde jsou vyrobeny luky, meče apod. a ty jsou posléze dány vojákovi. Vojáky je pak třeba platit, stejně jako je tomu ve skutečnosti. Velká důležitost je přiřazována obyvatelům. Oni jsou tím nejdůležitějším. Je třeba se o ně starat, sledovat jejich náladu a hlavně jim zaopatřit dostatek jídla a piva. Občas je třeba pro děti postavit hřiště, na zkrášlení postavit kašnu apod. Požáry může uhasit požární hlídka, stačí postavit studnu. Stručně řešeno, hráč si musí zajistit spoustu důležitých věcí, které mu pak velmi usnadní celou hru.   

Samostatnou kapitolou je boj, obrana a dobývání. Pro různé účely se hodí mít nejrůznější vojáky. Pro dobytí hradeb a otevření brány je možné poslat speciální bojovníky s háky a lany, kteří nepozorovaně vniknou na hradby a způsobí tam neskutečnou pohromu.

Při obraně hradu je dobré nastražit pasti, vykopat příkop nebo jej ještě jinak zabezpečit. Na samotné hradby je pak dobré umístit co největší množství lučištníků a postavit jim tam koš s ohněm na zapalování šípů.

Stronghold Crusader je v mnoha směrech výtečná strategie, která nabízí obrovské množství možností a různých postupů.

Hlavní funkce a vlastnosti

  • Ekonomika
  • Starost o obyvatelstvo
  • Separátní výroba zbraní a nástrojů
  • Sklady s jídlem
  • Obrovské množství budov, jednotek a nástrojů

Informace o aplikaci

Licence: Demo
Autor: Firefly Studios
Potřeba instalace: ano
Domovská stránka: http://www.fireflyworlds.com
Velikost souboru: 92,36 MB
Operační systém: Win XP /Win Vista /Win 7
Verze: Crusader
Počet stažení: 11390
Publikováno: 09.10.2012
Poslední aktualizace: 2012-10-09 08:00:00
Zařazeno v kategoriích: Hry a zábava | Dema her | Strategie | 3D hry | Multiplayerové hry

Ohodnoťte aplikaci!


Průměrné hodnocení: 3.5
Hlasováno: 7 krát

Přidávat komentáre mohou pouze přihlášení užívatelé.
Přispívat mohou pouze přihlášení uživatelé
oda89

oda89
Nepříhlásený užívatel

30.05.2015

95 %

plusdobry

Poradna aplikace - Stronghold Crusader

Přispívat mohou pouze přihlášení uživatelé
Do poradny Zobrazit všechny otázky

Doporučujeme

Nahoru