Total War Saga: Thrones of Britannia (1.0)
0 %

Podrobte si Britské ostrovy v historické strategii

Herní studio Creative Assembly rozběhlo po fantasy hrách Warhammer novou etapu menších historických her zaměřených na kratší časový úsek, a prvním počinem je právě Total War Saga: Thrones of Britannia. Děj se odehrává v Británii kolem roku 878, kde vládne Alfréd Veliký a jako první se vypořádal s invazí vikingských nájezdů na pobřeží ostrovů.

Vy si můžete zvolit, zda budete hrát za Anglosase, galské kmeny, Wales nebo samozřejmě Vikingy. Každá frakce začíná na jiném území, což má okamžitý dopad na vývoj celé hry. Území podél pobřeží jsou neustále vystaveny útoku z moře, zatímco ve vnitrozemí zuří boj o zabezpečení hranic. Celkově je ve hře 10 hratelných frakcí a 5 kultur, kde nebude chybět například Mercia, Wessex, Midea, Circenn, Gwined nebo Northumbria. Z významných postav můžeme zmínit například Guthruma, krále Anarauta, Ceowulfa a samozřejmě krále Alfréda.

Už tradičně se musíte starat o své državy a obyvatele, kteří se vám budou ve hře častokrát bouřit. Je tedy třeba dbát na to, aby byl pořádek ve velkých městech, tak na venkově a v menších osadách. Ten zabezpečíte doplněním vojenské posádky nebo přidáním vhodného guvernéra do oblasti. Právě poddaní v malých vesničkách se starají o produkci surovin, které jsou ve hře velmi důležité. Total War Saga: Thrones of Britannia je přímo závislá na jídle, bez kterého se dál nepohnete. Závisí na něm obyvatelé včetně armády, která prošla ve hře výraznou obměnou týkající se náboru jednotek.

Tentokrát se totiž nevytvoří po skončení kola celá jednotka, ale jen část vojáků, kteří se budou postupně doplňovat po každém kole. Nový systém nesedne každému, ale dá se na něj docela rychle zvyknout. Co se týče rozmanitosti jednotek, tak každá z frakcí má základ v podstatě stejný, ale odlišnosti se najdou zejména v barvách a malých detailech. Kromě hlavních jednotek jsou k dispozici i speciální typy vojáků typické právě pro konkrétné panovníky a frakce.
Výzkum nových technologií a vhodná výstavba budov dokážou udělat divy.

Vylepšování jednotlivých prvků tak má vliv na vojáky, jakož i běžné obyvatele. Pár dobrými kroky si tak můžete zvýšit produkci, oddanost obyvatel nebo vylepšit vojáky tak, aby se během bojového stavu vyčerpaly méně než obvykle.

Velký důraz se ve hře klade na rodinné vztahy, které ani zdaleka nejsou tak jednoznačné, na jaké můžete být zvyklí z předešlých dílů Total War série. Stačí malá nepozornost, neshoda a jiné smýšlení mezi vládcem a poddanými a může dojít k odtržení vašeho věrného pobočníka. Ten si s sebou může vzít i celá města a oblasti, takže je třeba dbát na dobré vztahy uvnitř říše.

Diplomacie hraje rovněž významnou roli v posouvání se dopředu a oproti minulým dílům TW série, kde byla spíše přítěží a nebyla rozhodujícím faktorem, nyní nabídne možnosti výhodně uzavírat smlouvy, spojenectví a pod. Vy tak získáte konečně pocit, že jste něco dosáhli i jinak, než výboji. Výrazným mínusem je úplná absence špehů a jiných agentů, kteří k TW hrám jednoduše patřily odjakživa a v Thrones of Britannia nedostali adekvátní náhradu.

Souboje jsou zvládnuté výborně a až na pár počátečních bugů a chyb v ovládání si hru užijete i na bojišti. Nebudou chybět ani námořní bitvy, které ale trošku zaostávají za potenciálem, jaký mohli nabídnout. Mnoho nových prvků vás může na první pohled odradit, ale Total War Saga: Thrones of Britannia má určitě co nabídnout zejména fanouškům strategií zpracovaných podle historie.

Minimální požadavky na PC:

CPU: Intel Core 2 Duo 3.0Ghz
RAM: 5 GB
GPU: NVIDIA GTX 460 1GB nebo AMD Radeon HD 5770 1GB
HDD: 30 GB volného místa
Další: DX 11, Win 7

Hlavní funkce a vlastnosti

  • Bitva o Británii
  • 10 herních frakcí
  • 5 různých kultur
  • Známé historické postavy
  • Množství nových prvků v sérii
  • Historické názvy
  • Podrobně zpracované ostrovy
  • Vylepšená diplomacie
  • Absence špehů a agentů!

Informace o aplikaci

Licence: Placená
Autor: Creative Assembly
Potřeba instalace: ano
Domovská stránka: https://www.totalwar.com/
Operační systém: Win XP /Win Vista /Win 7 /Win 8 /Win 10
Verze: 1.0
Počet stažení: 1019
Publikováno: 11.05.2018
Poslední aktualizace: 2018-05-11 21:48:47
Zařazeno v kategoriích: Steam hry | Multiplayerové hry | 3D hry | Strategie | Hry a zábava

Ohodnoťte aplikaci!


Přidávat komentáre mohou pouze přihlášení užívatelé.
Přispívat mohou pouze přihlášení uživatelé

Poradna aplikace - Total War Saga: Thrones of Britannia

Přispívat mohou pouze přihlášení uživatelé
Do poradny Zobrazit všechny otázky

Doporučujeme

Nahoru