Far Cry 5 (1.0)
70 %

Poctivá akční adventura od Ubisoftu o zastavení sektářského hnutí

Po předešlém a v pořadí čtvrtém díle série s názvem Far Cry Primal se vývojářský tým Ubisoftu rozhodl, že na další hru si dopřejí více času na přípravy a samotný vývoj. Výsledkem po dvouletém čekání je Far Cry 5 odehrávající se ve smyšlené oblasti Hope County v Montaně, kde se v posledním období rozrostl kult Eden 's Gate vedený fanatikem a samozvaným spasitelem Josephem Seed. Hráči se vžijí do postavy Rookieho, zástupce šerifa, který se na tento kult podívá blíž a vynasnaží se rozpoutat povstání za osvobození oblasti od fanatiků.

Seed na vedení oblasti není sám: pomáhají mu jeho sourozenci zastávající úkoly jako vojenský velitel, právník nebo pacifista schopen přesvědčovat lidi o správnosti hnutí. Hráči se tedy budou muset postarat o různé aspekty souboje, a to jako akční, tak i diplomatické a politické. Opět se mohou těšit na otevřený a propracovaný herní svět nabízející nespočet možností, jak vést řízení postav. Jak to již v Ubisoft titulech bývá, každá akce má vliv na osud postav. V tomto případě můžeme uvést příklad, kdy se po vyhnání kultu z určité oblasti vrátí do svých domovů původní obyvatelé, aby následně byly hráčům zavázáni a pomohli jim zničit diktátorský Seed.

Far Cry 5 má dosud největší arzenál zbraní, mechanismů a dopravních prostředků v celé sérii, přičemž si hráči mohou svoji postavu vytvořit od základů (což v předešlých dílech chybělo). Na výběr mají pak velké množství střelných zbraní, výbušnin a speciální místo tu mají chladné zbraně na blízko, kterým se věnovala zvýšená pozornost.

Hlavní mozek pátého dílu, Dan Hay, popsal Far Cry 5 jako mix předchozích dílů, ze kterých si hra půjčuje to nejlepší. To platí pro krocení zvířat (Far Cry Primal) nebo pro nábor obyvatele do hráčských služeb (Buddy systém z Far Cry 2 nebo Guns For Hire z Far Cry 4). Ať už zvířata nebo zverbovaná obyvatelé budou velmi nápomocní v boji proti seed a jeho služebníkům. Kampaň je navíc možné hrát samostatně nebo mohou hráči hrát dva a projít si hrou společně.

Nedílnou součástí navíc je i tvorba vlastních map pod názvem Far Cry 5 Arcade. Hra je již tradičně postavena na CryEngine, konkrétně na jeho upravené verzi Dunia Engine. Ten dovoluje hráčům rozvinout své choutky a ničit vše, na co narazí. Nepřátelských táborů je více než dost, stačí si ukázat prstem a vydat se vpřed. Navíc princip hry se oproti předchozím dílům příliš nezměnil, a hráči tak budou ničit, objevovat, osvobozovat, šplhat, létat (vrtulníky nebo letadla jsou samozřejmostí) a plnit mise jako na běžícím pásu. Menší trhlinky na kráse jsou všudypřítomné bugy, které by se ale měli postupně odstraňovat. Určitě ale nejde o chyby velké a znemožňující si hru užít tak, jak si zaslouží!

Minimální požadavky na PC:

CPU: Intel Core i5-2400 @ 3.1 GHz nebo AMD FX-6300 @ 3.5 GHz
RAM: 8 GB
GPU: NVIDIA GeForce GTX 670 nebo AMD R9 270
HDD: 40 GB volného místa
Další: DX 9.0c, Win 7 (64-bit)

Hlavní funkce a vlastnosti

  • Souboj se sektou
  • Otevřený svět
  • Největší množství zbraní v sérii
  • Možnost zkrotit si zvířata
  • Verbování obyvatel do hráčských služeb
  • Plnění různorodých misí
  • Složitější příběh jako v předešlých dílech
  • Létání s vrtulníkem i letadly
  • CryEngine
  • Vytváření vlastních mapek

Informace o aplikaci

Licence: Placená
Autor: Ubisoft
Potřeba instalace: ano
Domovská stránka: https://far-cry.ubisoft.com/game/en-gb/home/
Operační systém: Win XP /Win Vista /Win 7 /Win 8 /Win 10
Verze: 1.0
Počet stažení: 1761
Publikováno: 27.03.2018
Poslední aktualizace: 2018-03-27 21:33:55
Zařazeno v kategoriích: Steam hry | Multiplayerové hry | Adventury a RPG | 3D hry | Akční hry | Hry a zábava

Ohodnoťte aplikaci!


Průměrné hodnocení: 3.5
Hlasováno: 4 krát

Přidávat komentáre mohou pouze přihlášení užívatelé.
Přispívat mohou pouze přihlášení uživatelé

Poradna aplikace - Far Cry 5

Přispívat mohou pouze přihlášení uživatelé
Do poradny Zobrazit všechny otázky

Doporučujeme

Nahoru