Metro 2033 (1.0)
60 %

Kalashnikov, moskevské metro, tma a strach

Metro 2033 je herní zpracování velmi populární knihy, jejímž autorem je Dmitry Glukhovsky. V knize je popisován náročný postapokalyptický život obyvatel ruské metropole Moskvy, kteří se po jaderném útoku přesunuli do podzemních tunelů metra. Na povrchu totiž bylo nedýchatelné prostředí, ve kterém se navíc začali vyskytovat různí zmutovaní a smrtelně nebezpeční tvorové.

Hlavní hrdina celé hry je mladík Artyom, který dostane od známého svého opatrovníka – Huntera zprávu, kterou má doručit místnímu vedení, pokud se mu něco stane během výpravy. Hunter je voják a zvěd, který žije celý život v nebezpečí a navíc mu čelí pouze sám. Z mise se nevrátí a na Artyoma tedy čeká dlouhé putování.

Metro je rozděleno na několik okruhů a oblastí, které jsou vzájemně propojeny tunely. Každá Stanice představuje něco jako malou osadu, která je bráněna a ve které je možné přespat nebo koupit jídlo a vybavení. Platí se speciálním platidlem, které má cenu života – náboji do kalashnikova a jiných oblíbených zbraní.

Každá oblast je vedena jinou frakcíkomunisté, nacisté nebo třeba pěstitelé hub. Houby jsou totiž jednou z mála věcí, které lze při nedostatku světla pěstovat. Z nich se pak připravuje prakticky vše – od stravy po čaj.

Mimo nebezpečí, které představují samotní zástupci jednotlivých frakcí, čeká na hlavního hrdinu při procházení temným i tunely obrovské množství dalších problémů. Tím nejzákladnějším jsou krysy, ve velkém množství jsou nezastavitelné (vhodný je plamenomet, kterým je vybaven vstup do jedné ze Stanic). Pokud někde nejsou krysy, znamená to, že se v těch místech vyskytuje něco nebo někdo, kdo je vyhnal nebo sežral. Tak jako tak to velmi často znamená závažný problém.

Hra samotná je vybavena neskutečně krásným grafickým zpracováním, které je založené na DirectX 11. Hratelnost je přímo úchvatná a atmosféra je přesně tak temná a sklíčená, jako v původním knižním příběhu. Hráč si celou dobu musí hlídat náboje, nepropadat panice a nezešílet z temných prostor a děsivých monster.

Metro 2033 je velmi kvalitní a skvěle provedená hra, která vychází z poutavého a temného příběhu o postapokalyptickém žití v moskevském metru.

Hlavní funkce a vlastnosti

  • Vynikající grafické zpracování
  • Skvělá hratelnost
  • Úžasný knižní i herní příběh
  • Netradiční prostředí temného metra

Informace o aplikaci

Licence: Demo
Autor: 4A Games
Potřeba instalace: ano
Domovská stránka: http://www.enterthemetro.com/uk/
Velikost souboru: 3.161,79 M
Operační systém: Win XP /Win Vista /Win 7
Verze: 1.0
Počet stažení: 9876
Publikováno: 01.11.2012
Poslední aktualizace: 2012-11-01 10:08:52
Zařazeno v kategoriích: Hry a zábava | Akční hry | Dema her | 3D hry

Ohodnoťte aplikaci!


Průměrné hodnocení: 3
Hlasováno: 5 krát

Přidávat komentáre mohou pouze přihlášení užívatelé.
jakub

jakub
Nepříhlásený užívatel

03.06.2015

95 %

plusvýborná grafika hezký zbraně

plusnic

anonimní

anonimní
Nepříhlásený užívatel

30.04.2014

80 %

plus-výborná grafika -hodně možností -široký sortiment zbraní

plus-----

Poradna aplikace - Metro 2033

Nahoru