Aktualita: Koně cválají do Minecraftu ve verzi 1.6

Před pár dny konečně vyšel očekávaný patch na Minecraft, který hru posunul do verze 1.6.1. Přináší mnoho nového. Nové bloky, ale hlavně zvířata – koně a jim podobné čtyřnohé nosiče, které si můžete osedlat a také jim dopřát zbroj, aby je zombíci jen tak nespapali. Pojďme se podívat teď na jednotlivé změny podrobněji. Na závěr se ještě můžete pokochat názorným videem.

Koně, muly, uzdy, sedla a zbroje

Koně jsou novinkou v Minecraftu. Jsou velmi vzácní, jde o end-game item, který nenajdete jen tak. Vyplatí se s nimi vůbec otravovat? Jednoznačně ano – po jejich zkrocení (stačí na něj klikat pravým tlačítkem dostatečně dlouho, dokud vás nepřestane shazovat) představují ideální způsob dopravy, protože jsou zatraceně rychlí. Můžete jim i opatřit zbroj, kterou vyrobíte tak, že na crafting table položíte blok dřeva (doprostřed) a kolem dokola dáte materiál pro tvorbu zbroje, kromě levého horního a levého prostředního políčka, která zůstanou prázdná.

Koni musíte před jízdou opatřit samozřejmě i sedlo, což nebude snadné, protože se nedá vyrobit, ale pouze najít v dungeonech, nebo koupit. Uzda se pak používá k přivázání koně k plotu, aby vám neutekl.

Mula se taktéž hodí, protože ji můžete opatřit truhlou – dostanete tak věrný dopravní prostředek s pořádným kufrem (15 políček).

Koberce

S koberci si můžete vylepšit podlahu svého domu. Jejich výroba je primitivní – stačí dát 2 kusy vlny vedle sebe a craftit. Vypadnou vám 3 koberce, samozřejmě stejné barvy, jakou měla vlna.

Jíl

Nově můžete vypalovat jíl. Vypálení získáte cennou surovinu, protože ji můžete obarvit jakýmkoliv barvivem, čímž získáte blok stejné barvy, což se opět hodí jako dekorace.

Blok uhlí

Uhlí, neustále potřebná surovina, které je sice hodně, ale její spotřeba je taktéž extrémní. Tenhle patch udělá radost každému hráči survival módu, protože z 9 kusů uhlí se dá teď vyrobit blok uhlí. Ten se chová jako 9 kusů uhlí a lze ho rovnou vložit i do pece, nebo tak skladovat jeho velké množství.

Jmenovky

Dalším předmětem, který si musíte poctivě najít v dungeonech, je jmenovka. S ní souvisí ta novinka, že si prostě můžete pojmenovat moby.

Samozřejmě, novinek je ještě mnohem více, ale teď už se podívejte na video a hlavně nezapomeňte stahovat, nebo updatovat svůj Minecraft na nejnovější verzi, vyplatí se to!

Zaujal vás článek? Ohodnoťte ho!


Průměrné hodnocení: 5
Hlasováno: 1 krát

Přidávat komentáre mohou pouze přihlášení užívatelé.
Kobliha
Kobliha

Tak já mám minecraft s koňma. Ale nevim jak dát sedlo a jak ho ochočit. A jak mu dán najíst.a ještě nevim jak mám dát brnění.

29.01.14 18:57 reagovat

ako sa urobí kon
ako sa urobí kon

daj mu aspon 20 jablk nasadneš

21.05.14 11:19 reagovat

Vanda
Vanda

jak se ochocuji sloni???

30.10.13 13:57 reagovat

Honza
Honza (administrátor)

Dobrý den, na ochočení slonů budete potřebovat kostky cukru - ty vyrobíte jednoduše. Stačí poskládat samotný cukr z cukrové třtiny do čtverce 2x2 ve Vyráběcím stole.

31.10.13 09:33 reagovat

Podobné články

Další články

Nejčtenejší články

Pixwords nápověda 3. díl

227454 přečteno

Doporučujeme

Nahoru