Aktualita: World of Tanks jde na Xbox 360

Dobrá, jde o informaci pár týdnů starou, ale postupně se ohledně tohoto rozhodnutí vynořují další zajímavé informace, a tak jsme se rozhodli vydat krátkou zprávu se shrnutím všech informací.

Zaprvé, hra bude mít přepracované ovládání a uživatelské prostředí. To je jasné, protože ovládání na gamepadu bude úplně jiné, než na klávesnici a myši. Zadruhé, hra bude free-to-play, ale pouze pro uživatele se zaplaceným Gold účtem. A to je jeden ze základních problémů.

Free-to-play za peníze?

Samotní tvůrci z Wargaming.net se nedávno odhodlali přejít z pay-to-win na free-to-win. Jestli se v těch termínech neorientujete, nedivíme se vám (více v našem infoboxu níže). O to víc je paradoxní, že se nově vydávají do prostoru, kde se za online hraní bez výjimky platí.

Každopádně Wargaming.net velmi mrzí, že hra bude přístupná pouze lidem, kteří si platí Gold účet – není se co divit, vždyť tím WoT přichází o potenciální hráče a tím i o peníze. Bohužel, online multiplayer je na Xboxu vázán právě na platby za Gold účet, tudíž není zbytí. Majitelé free Silver účtů dostanou alespoň týden hraní WoT zdarma, což je skvělé i pro Microsoft, který dost možná pár set tisíc nových předplatitelů Live Gold tímto způsobem získá.

Na této adrese se už můžete přihlásit i do betatestování!

Trochu zamrzí, že i samotný betatest je vázán na nutnost mít Gold účet.

Free-to-play modely

V článku jsme zmínili různé formy byznys modelu, který se obecně nazývá Free-to-play. Pod tímto pojmem se ale skrývá celá řada záludných modelů, které se velmi těžko škatulkují. Není však tak těžké na první pohled rozeznat systémy, které jsou férové, od těch méně spravedlivých, respektive platící hráče zvýhodňujících. Free-to-play prostě znamená, že si hru zahrajete zdarma. Tvůrce pak má na výběr, jak vydělat. Principy jsou tři – buďto je zdarma pouze základní obsah a další přídavky se dokupují, nebo je celá hra zdarma, ale jen za peníze se dá koupit různé výhody (nejsilnější zbraň ve hře,…), nebo je celá hra zdarma a neexistuje zvýhodnění nad ostatními hráči, které byste si nemohli opatřit i bez placení. Jen třetí systém je tím pravým free-to-play, někdy překřtěným i na free-to-win, kdy je dán důraz na to, že i bez placení můžete být nejlepší. Tento systém je nejriskantnější, ale zároveň ukrývá největší potenciál. Když totiž získáte velkou a vděčnou hráčskou komunitu, která sama od sebe pracuje na svém rozšiřování, můžete pak prodávat třeba jen různé pomůcky, jako je zrychlení expení, nebo personalizaci hrdinů a podobně, a stejně vyděláte víc než dost.

Zaujal vás článek? Ohodnoťte ho!


Přidávat komentáre mohou pouze přihlášení užívatelé.
Josef
Josef

Dobry den.Stahl sem si letadla.Nainstaloval.Ale nemuzu je spustit.Naskoci me hlavni stranka jak u tanku.A kliknu na hra.Rozbehne se to ale pak je jenom cerna obrazovka a nic.A musim restartovat pocitac.Nevite co s tim?Tanky me bezi normalne.Predem dekuji.Joska

12.09.13 09:52 reagovat

Podobné články

Další články

Nejčtenejší články

Pixwords nápověda 3. díl

227454 přečteno

Doporučujeme

Nahoru