Jak nainstalovat a registrovat Avast Free

Dnes si krok za krokem ukážeme, jak nainstalovat a registrovat nejoblíbenější antivirový program světa, Avast Free. Můžete využít buď textového návodu, nebo videa, které jsme si pro vás připravili. Tak či tak, získáte kvalitní ochranu počítače a nebudete se muset strachovat o jeho bezpečí. Samozřejmě je třeba stále pamatovat i na to, že žádná ochrana není stoprocentní a že vaše opatrnost je tím nejpevnějším štítem, který váš počítač může mít.

Download a instalace

Nejprve si stáhněte Avast Free. Otevřete stažený instalační soubor a postupujte podle instrukcí. Dávejte si pozor a nenechte si vnutit instalaci placené verze ve zkušebním režimu, což je jediná záludnost, kterou na vás Avast vytáhne, ale zkusí to i vícekrát. Nenechte se, je to zbytečné, vaše licence by brzy vypršela.

Po instalaci se Avast sám spustí a vy jeho oranžovo-bílou ikonku najdete v oznamovací části v pravém dolním rohu obrazovky. Jestliže byste raději názornou ukázku, máme pro vás připraveno i video.

Registrace a aktualizace

Po kliknutí na ikonu Avastu se vám zobrazí uživatelské rozhraní programu. Na horní liště uvidíte možnost Registrovat. Klikněte na ni. Otevře se vám možnost registrace. Nejjednodušší je zadat svůj email a kliknout na registraci přes emailovou adresu. Tím vše končí, máte Avast na 365 dnů zaregistrovaný. Po této době opět zaregistrujete svou emailovou adresu a to je vše, co se po vás chce. Dokonce vám ani nepřijde potvrzovací email, nic.

Avast se vám s aktualizacemi připomene sám, nebo je provede bez vašeho vědomí. Pakliže ale máte pochybnosti, můžete v záložce ÚDRŽBA, zvolit Aktualizace a vyhledat aktualizace jádra a virové databáze, nebo verze programu.

Zaujal vás článek? Ohodnoťte ho!


Průměrné hodnocení: 3.5
Hlasováno: 5 krát

Přidávat komentáre mohou pouze přihlášení užívatelé.

Podobné články

Další články

Doporučujeme

Nahoru