Jak vrátit tlačítko Start do Windows 8?

Možná jste už i Vy podlehli reklamní masáži firmy Microsoft a vyzkoušeli nový operační systém Windows 8. Ten kromě celé řady novinek přináší i absolutně revoluční systém ovládání tzv. Metro (Modern UI). To nahradilo dosud známou plochu, a to včetně tlačítka Start, místo kterého se má používat levý horní roh, kde se nachází neviditelný hotspot, který se aktivuje dotykem nebo kliknutím.

Pokud se ale nechcete tlačítka Start přeci jen zdát, můžete vyzkoušet tento krátký návod, který Vám ho umožní vytvořit náhradu, případně vyzkoušet zmíněné aplikace na konci článku, které Vám milované tlačítko Start navrátí.

Postup přidání tlačítka Start

  1. Klasicky se spusťte Windows a zapněte klasického Průzkumníka Windows. Poté vyberte záložku Zobrazení (View) a zaškrtněte políčko pro zobrazení skrytých souborů a složek.
  2. Klikněte pravým tlačítkem myši na hlavní panel a vyberte položku Panel nástrojů (Toolbars) a v následující nabídce Nový panel nástrojů (New toolbar...).
  3. Na obrazovce, která se objeví po předchozím kroku, přejděte na Program Data\Microsoft\Windows\Nabídka Start a vyberte ji. Tato složka se pak již objeví vpravo na hlavním panelu. Pokud chcete Nabídku Start přesunout, odemkněte si hlavní panel (to učiníte kliknutím pravého tlačítka myši na hlavní panel a odškrtnutím položky Uzamknout hlavní panel), přesuňte Nabídku, kam chcete, a panel opětovně stejným způsobem uzamkněte.
  4. Klepnutím na dvojitou šipku se Vám pak zobrazí klasický výpis Nabídky Start.

​Tento návod fungoval pouze v prvotně vypuštěných verzích - v plnohodnotných Windows 8 si už musíte poradit jiným způsobem, samostatnými programy, z nichž si několik nejlepších představíme.

ViStart

Prvním takovým programem je již starší program ViStart, který je primárně určen pro změnu tlačítka Start v operačním systému Windows XP na tlačítko se vzhledem Windows Vista. Kromě toho ale tento program výborně funguje i ve Windows 8, kde se díky němu tlačítko Start přidá. U instalace tohoto programu je pouze třeba dát pozor a odškrtnou přídavné instalace dalších panelů.

Start8

Program, který byl přímo vyvinut pro návrat Nabídky Start, nese příhodný název Start8 , jehož výrobce je firma Stardock. Jednoduchou instalací tohoto programu vrátíte tlačítko Start na plochu. Přitom si můžete zvolit i jeho design a využít dalších vlastností, které Vám ve Windows 8 usnadní život. Dnes je už bohužel placený, ale patří mezi nejlepší a svou nízkou cenu si bez problémů obhájí. Navíc si ho můžete vyzkoušet na 30 dnů v trial verzi zdarma, abyste zjistili, jestli vám sedí.

Skvělý program, který se nezastavil pouze u navrácení tlačítka Start, ale uźivatelům přináší i celou řadu funkcí, které byly ve starších verzích Windows přítomny a používány, ale do nového systému si z nějakého důvodu cestičku nenašly. Díky Classic Shell dokonce můžete i přeskočit celé Modern UI a po startu PC vždy rovnou přistát na staré dobré známe ploše s tlačítkem Start a mnoha funkcemi, které vám usnadní práci.

Zaujal vás článek? Ohodnoťte ho!


Průměrné hodnocení: 5
Hlasováno: 1 krát

Přidávat komentáre mohou pouze přihlášení užívatelé.
B.Š.
B.Š.

Jak vrátit tlačítko Start do W8. Rada nad zlato, když najít právě průzkumníka je ne W8 neřešitelný problém. Proč také nelze nainstalovat osmičky bez použití hesla!?!A nakonec funkce, kterou už znaly W 95 a sice přesun složky domumenty do jednotky D:. Tady to nejde, takže při případné havárii windows je možné přijít o všechnmy uložené soubory. Fakt vymakaný!

25.03.13 09:14 reagovat

marek
marek

když dám přidat new toolbar tak žádná obrazovka s "program data" se nezobrazí? otevře se okno jako "tento počítač". Jak na to?

31.03.12 12:54 reagovat

Okno, které se otevře opravdu vypadá, jako klasický "tento počítač" jedná se však o volbu adresáře pro nový toolbar (název otevřeného okna by měl být něco jako "New toolbarr - choose a folder"). Zde právě vyberete zmíněnou složku Program Data\Microsoft\Windows\Nabídka Start. Pokud se Vám složka Program Data nezobrazuje, pravděpodobně nemáte zapnuto zobrazování skrytých souborů a složek (viz bod 1).

02.04.12 17:09 reagovat

Nejčtenejší články

Pixwords nápověda 3. díl

227454 přečteno

Pixwords nápověda 1. díl

869569 přečteno

Doporučujeme

Nahoru