Jednoduchý návod, jak si vytvořit koláž přes Google Fotky

Časy, kdy jsme na fotografie měli jen vlastní galerii v telefonu, jsou pryč. Cloudové úložiště Google Fotky nabízí nejen větší prostor pro ukládání fotografií a videí, ale také velmi chytré vychytávky. Jednou z nich je i tvoření koláží z vašich fotek, ať už automatické nebo vytvořené přímo vámi. V jednoduchém a podrobném návodu si ukážeme, jak vytvořit koláž z fotografií ve službě Google Fotky.

Z vašich fotografií si vytvoříte skvělé koláže buď přímo v aplikaci Google Fotky ve vašem mobilním zařízení, nebo na webové stránce.

Jak vytvořit koláž z fotek na Googlu?

Postup vytvoření koláže z fotografií je jednoduchý, ale ne každému se doposud podařilo v Google Photos spustit tvorbu koláže. I proto si v krátkém návodu ukážeme, jak na to.

Vytvoření koláže z fotek přes aplikaci Google Fotky

Máte-li v mobilním zařízení nainstalovanou aplikaci Google Fotky (Google Photos), můžete si v ní prohlížet všechny vaše fotografie i videa. Z tohoto materiálu pak snadno vytvoříte koláž, kde si zvolíte například tematické fotky z dovolené, vaši rodinu a podobně.

1. Otevřete aplikaci Google Fotky.

2. Vyberte 2 až 6 fotografií/obrázků. Požadované fotky vyberete podržením prstu na jedné z nich, dokud se neoznačí a vy si budete moci vybrat 6 fotek, které do koláže vložíte.

(Poznámka: i pokud vyberete více než 6 fotek, aplikace vás upozorní, abyste vybrali jen 2-6 fotografií).

3. Ve spodní části obrazovky klikněte na “Přidat do” a zvolte “Koláž”.

4. Vyberte si téma koláže, které můžete libovolně měnit. Takto zvolené fotky v designu koláže si pak můžete uložit.

5. Při tvorbě koláže můžete fotky libovolně vkládat a odebírat. Stačí kliknout na jednu z nich, zvolit „Nahradit“, vybrat jinou fotku a stisknout „Hotovo“. Nechybí ani možnost fotky editovat, také v aplikaci Google Fotky.

Jak vytvořit koláž na webové stránce Fotky Google

Na tvorbu koláže můžete využít také internetovou stránku Google Fotek. Přes prohlížeč si otevřete stránku photos.google.com a přihlaste se pod svým účtem Google. Oproti mobilní aplikaci má tento způsob výhodu a můžete si vybrat až 9 fotografií. Postup je dále následující:

1. Podržte myš nad fotografií a klepnutím na zaškrtávací políčko, které se zobrazí, vyberte obrázek. Můžete vybrat až devět fotografií.

2. V pravém horním rohu zvolte tlačítko + a vyberte "Koláž". Po pár vteřinách se vám vygeneruje koláž v základním rámečku, který si můžete upravit podle sebe.

Rovněž si můžete upravit i jas, barvu, kontrast nebo zvýraznit detaily. K úpravě koláže využijte tlačítko se třemi horizontálními liniemi.

3. Vytvořenou koláž lze uložit nebo přidat do samostatného Alba.

Tak, to je velmi jednoduchý postup pro tvorbu koláží z Fotek Google. Pohodle tak uděláte z mobilní aplikace nebo z webové stránky.

Nebo se nechte každý den překvapit samotnou službou, která vám automaticky přináší staré vzpomínky v daný den – fotky, videa i koláže, to vše místy se zajímavým hudebním doprovodem.

Zaujal vás článek? Ohodnoťte ho!


Průměrné hodnocení: 5
Hlasováno: 3 krát

Přidávat komentáre mohou pouze přihlášení užívatelé.

Doporučujeme

Nahoru