Nastavení HyperCamu - nefungující zvuk

Chtěli jste pořídit instruktážní video, ale v nahrávacím programu HyperCam (ke stažení zde) Vám nefunguje nahrávání originálních zvuků? Chtěli jste všem ukázat, jak překonat obtížný úsek vaší oblíbené hry nebo se pochlubit, jak jste dobří v některé z akčních stříleček, ale bez zvuku střelby nebo herního prostředí to prostě nemá „šťávu“? Máme pro vás spásné řešení, které napravuje problémy s nastavením v programu HyperCam, ale lze jej využít i obecně u podobných video-záznamových programů.

K tomu abyste k videu přidali vlastní hlas, stačí jen správně zapojit mikrofon a vše je většinou v pořádku. Program si sám najde potřebné zařízení a spustí nahrávání. Velký problém ale nastává u již zmíněných zvuků prostředí nahrávaných her a programů.

Prvním krokem je otevření ovládacího menu Zvuk. Najdete jej (v MS Windows 7) následujícím postupem:

Nabídka Start – Ovládací panely – Hardware a zvuk - Zvuk

Zvuk

V nabídce Zvuk vybereme záložku Záznam. Klikněte pravým do volného prostoru a zvolte Zobrazit vypnutá zařízení.

Povolení

Nyní by se vám mělo zobrazit zařízení s názvem Směšovač stereo. Opět na něj klikněte pravým a vyberte povolit. Pokud není zařízení nastaveno jako výchozí, učiňte tak. Na závěr vše potvrďte stiskem tlačítka OK.  

Povolení zařízení

Nastavení audia

Nyní spustěte program HyperCam. Zvolte záložku Nastavení (Options), klikněte na ikonku zvuku a zatrhněte Nahrávat zvuk (Record sound). V nabídce Zařízení (Device) vyberte již známý Směšovač stereo a ve vedlejší nabídce Zdroj (Source) zvolte Hlavní hlasitost (Main Volume). Rovnou si můžete nastavit kompresi zvuku a to jednoduchým výběrem z rolovacího seznamu. Pokud potřebujete posunout zvuk vůči obrazu, využijte další kolonku, která umožňuje zvuk posunovat po milisekundách. Je ovšem potřeba celé posunování povolit zatržením potvrzovacího tlačítka. Na závěr vše opět potvrďte a můžete se pustit do nahrávání.

Hyper - dokončení

Pokud by program přece jen stále nenahrával zvuk, zkuste přeinstalovat Drivery (Ovladače) zvukové karty. Opět se podívejte do záložky Zvuk. Ihned pod nápisem Směšovač stereo je název použité sady ovladačů (v mém případě to je Realtek High Definition Audio). Jděte přímo na stránky výrobce a vyhledejte si nejnovější ovladače. Myslete při tom na výběr správného typu a verze dle vašeho operačního systému (např. Windows 7, 64-bit). Vybranou verzi stáhněte a nainstalujte – nelekněte se toho, že během instalace a kompletního zavedení ovladačů bude nutné dvakrát restartovat počítač.

 

Zaujal vás článek? Ohodnoťte ho!


Průměrné hodnocení: 1
Hlasováno: 1 krát

Přidávat komentáre mohou pouze přihlášení užívatelé.

Doporučujeme

Nahoru