Nejlepší aplikace pro Váš tablet (3. díl)

Naše velmi populární články o aplikacích a hrách pro tablety a potažmo i mobilní telefony opět pokračují v dnešním článku, ve kterém najdete skvělé zástupce v oblasti internetových prohlížečů, messengerů i videopřehrávačů.

Tip:

První díl speciálu o nej mobilních aplikacích

Druhý díl speciálu o nej mobilních aplikacích

BSPlayer Free

Jeden z klasických desktopových přehrávačů videa se dostal i na mobilní OS, konkrétně na Android. Jelikož je v našem výběru, je zřejmé, že jde o kvalitní přehrávač videí, ale v čem je jeho největší síla? Je toho více – BSPlayer nabízí komfort, se kterým souvisí podpora titulků, playlistů a dalších vychytávek, bez kterých už si asi nedokážeme videopřehrávač ani představit. Navíc ale poskytuje i velký výkon – dokáže využít i multijádrové procesory, takže pro něj není žádné video moc náročné.

Hlavní vlastnosti: Hardwarová akcelerace přehrávání, podpora různých formátů (včetně rmvb, wmv, 3gp, mkv, nebo zvukový flac), podpora titulků, častá aktualizace a optimalizace pro nové verze Androidu

Badoo

Jedna z nejoblíbenějších sociálních sítí na světě musí mít i svého mobilního klienta. Ten už je nainstalovaný na desítkách milionů mobilních zařízení a je lokalizovaný i do českého jazyka. Pokud tuto síť využíváte a chcete mít svůj profil i přátele neustále po ruce, jde o jasnou volbu. Na rozdíl od Facebooku se Badoo hodně soustředí i na seznamování.

Hlavní vlastnosti: Na seznamování zaměřená sociální síť

Viber

Viber představuje budoucnost (současnost?) komunikace, kdy dokáže zcela nahradit běžné mobilní služby, ale přitom nejde o tak omezenou aplikaci, jako je třeba Skype. Viber totiž využívá stále vaše telefonní číslo a vaše kontakty a po nainstalování sám najde lidi z vašeho seznamu, kteří Viber mají. Samozřejmě, internetová komunikace vás pak už nic nestojí, ať už jde o hlas, video, obrázky, SMSky… Viber navíc raketově roste a má už přes dvě stovky milionů uživatelů na celém světě.

Hlavní vlastnosti: Internetová komunikace, posílání obrázků, videí… snadné hledání kontaktů pro Viber na základě telefonních čísel

AVG AntiVirus

V minulém přehledu jsme vám doporučili Avast, dnes to bude druhá světoznámá česká softwarová firma, respektive její výrobek. Doporučíme vám také náš článek, který rozptýlí vaše případné pochybnosti o antivirech pro mobily a tablety, případně trochu teorie ZDE.

Hlavní vlastnosti: Kvalitní ochrana od prověřeného výrobce, ochrana při prohlížení internetu, zamknutí a lokalizování telefonu při odcizení/ztrátě

Facebook Messenger

Klasická aplikace FB Messenger poslouží každému, kdo Facebook používá jako komunikační nástroj. Kvůli chatu, nebo zprávám tak nemusíte zapínat plnohodnotný Facebook se všemi těmi statusy, obrázky a datovou i časovou náročností. Prostě si pustíte jen Messenger a povídáte si s lidmi, co jsou zrovna online, nebo někomu pošlete zprávu.

Hlavní vlastnosti: FB chat bez zapínání Facebooku, posílání fotek, bezplatné volání

Mozilla Firefox

V minulém přehledu jsme vám představili Google Chrome, dnes je to další velmi oblíbený prohlížeč s desítkami milionů (mobilních) uživatelů. Stejné jako Chrome jde i Firefox synchronizovat napříč všemi zařízeními, takže jde o jasnou volbu pro každého, kdo chce mít jeden prohlížeč, jedny záložky a podobně, přičemž je zvyklý na stolní Firefox.

Hlavní vlastnosti: Synchronizace napříč zařízeními, volitelné doplňky

Zaujal vás článek? Ohodnoťte ho!


Diskuze

Pro přispívání do diskuze se musíte nejprve přihlásit. Prihlásit se

Nejčtenejší články

Pixwords nápověda 2. díl

437210 přečteno

Pixwords nápověda 1. díl

847509 přečteno

Doporučujeme

Nahoru