Nejlepší aplikace pro Váš tablet

Smartphony a tablety vyžadují kvalitní aplikace a programy, jinak bude jejich potenciál promarněn. Teprve s aplikacemi lze dosáhnout efektivní práce. Nejen, že v mnohém ušetří velkou porci času, ale dokáží uživatele zachránit i v oblastech, do kterých by to vůbec neřekl. Jedinou nevýhodou však zůstává počáteční časový vklad. Vytipovat a ozkoušet i hrstku aplikací z každé oblasti denního užití zabere spoustu hodin, ne-li dnů. Pokud tolik času ani nemáte, nebo se zrovna nevyžíváte v neustálém stahování, instalování a zkoušení nových věcí, pak právě pro vás je tu seznam těch nejlepších aplikací pro tablety.

Pokud si raději hrajete, podívejte se i do našeho článku i hrách pro tabletyPokračování článku o nejlepších programech pro tablety pak najdete zde.

Evernote

Evernote

aneb jak používat poznámky, aby nedošlo ke zbytečným problémům?

Pokud máte na starosti hodně věcí a co si nenapíšete, to nevíte, existuje překvapivě snadné řešení. To ovšem dokáže zachránit nejednu zbytečnou hádku nebo problém. Aplikace Evernote umožňuje vkládat do telefonu elektronickou podobu klasických žlutých stickpaperů, které jsou vidět na každém druhém monitoru. Jednoduché poznámky však představují pouhý začátek. K poznámce lze doplnit čas, místo nebo přesnou polohu. Pro lepší zachycení podstaty problému, který má být zapamatován nebo připomenut, není nic snadnějšího, než daný objekt vyfotit a přidat k němu poznámku.

Vzhled Evernote

Neradi píšete nebo na to není zrovna vhodné místo? Aplikace umí nahrávat i audio, takže požadavek nebo poznámku můžete jednoduše namluvit. Zadání poznámky tak bude trvat pouze několik vteřin.

 

Vlastnosti: 

 • Vyfocený text je přeložen přes OCR funkci.
 • Mezi poznámkami lze vyhledávat dle klíčových slov nebo přesné polohy.
 • Umožňuje synchronizaci s PC.

Cena: 

 • Zdarma.

Ke stažení:

 

MyHUDMyHUD

mějte rychlost vozidla pevně ve svých rukou.

Nejste si jistí, zda správně funguje tachometr na přístrojové desce Vašeho automobilu? Jestliže vlastníte tablet či telefon, který má vestavěný GPS modul, pak stačí nainstalovat aplikaci MyHUD. Při nástupu do auta stačí spustit program a tablet položit na horní stranu přístrojové desky. Speciální aplikace pak zrcadlově promítá rychlost a další zvolené údaje přímo do čelního skla. Viditelnost je zvláště večer a v noci vynikající a není třeba při řízení uhýbat pohledem při sledování cesty a okolní dopravy. Aplikace umožňuje uživatelské nastavení zvoleného rozhraní. Řidič tak má na výběr z několika režimů a stylů – digitální tachometr, klasický ručičkový, dodatečné informace a mnoho dalšího.

MyHUD rozhraní

Vlastnosti:

 • Bohaté uživatelské možnosti
 • Pohodlné nastavení
 • Vynikající funkčnost
 • Krátká doba reakce při změně rychlosti

Cena:

 • Zdarma

Ke stažení:

snapseedSnapSeed

upravte vyfocené fotky rychle a snadně.

Fotky a jejich úprava patří mezi velice častou činnost mladší věkové skupiny díky aplikaci Instagram. Jenže pokud nechcete fotky rozostřovat nebo nějak jinak „nesmyslně“ upravovat, budete potřebovat skutečně kvalitní fotoeditor. Mezi takové se právem řadí i SnapSeed. Obzvláště na tabletu umožňuje pohodlné zobrazení fotky a její následnou úpravu. Panel s nástroji dovoluje rychlý výběr z těch nejdůležitějších modifikátorů, které fotografii ořežou, vyváží na ní barvy či jinak upraví.

SnapSpeed rozhraní

Vlastnosti:

 • Pohodlné ovládání
 • Skvělá funkcionalita
 • Možnost Inteligentního výběru

Cena:

 • Zdarma

Ke stažení:

 

SkypeSkype

volejte, chatujte a buďte stále v kontaktu.

Světově rozšířený a známý program Skype snad není třeba ani představovat. Skype je aktuálně synonymem pro internetové volání, ke kterému se stále častěji přidává i běžné chatování, díky kvalitnímu a spolehlivému rozhraní. Stačí se připojit k internetu (nejlépe přes Wi-Fi pro zachování kvality hovoru) a službu můžete bezplatně používat. Vestavěná přední kamera pak dokáže zajistit i přenos videa.

Skype rozhraní

Vlastnosti:

 • Videohovory
 • Telefonní konference
 • Chatování

Cena:

 • Zdarma

Ke stažení: 

 

HD WidgetsHD Widgets

využívejte možnosti Vašeho displeje naplno.

HD Widgets nabízejí jednoduchou, ale skvělou službu. Aplikace obsahuje dvanáct HD Widgetů, které změní Vaše zobrazení hodin, počasí a dalšího v nebývalou podívanou, hodnou vysokého rozlišení displeje tabletu. HD Widgets mají i funkcionalitu pro vlastní nastavení jednotlivých Widgetů, jejich lokalizaci apod. Velký důraz byl kladen na funkci počasí, která využívá skutečně celý prostor obrazovky pro zobrazení informací o aktuálním stavu, teplotě a dalším.

HD Widgets rozhraní

Vlastnosti:

 • Podařený design
 • Vynikající možnosti nastavení
 • Aplikace je připravena pro nejrůznější formáty displejů

Cena:

 • 38 Kč

Ke stažení:

 

Dropbox logoDropbox

synchronizujte data mezi telefonem, PC a tabletem.

Dropbox patří mezi největší hráče na trhu v oboru synchronizace. V základním nastavení umožňuje uživatelům uložit 2 GB dat zdarma. Tento limit však lze velmi snadno navýšit až na desítky gigabytů díky doporučení případně díky použití školní nebo firemní emailové adresy (jedná se o bonus pro organizace).  

Synchronizace probíhá přes speciální Dropbox složku, která se vytvoří na každém spárovaném zařízení. Do ní pak uživatel nakopíruje požadovaná data a ta se automaticky synchronizují s ostatními zařízeními. Podmínkou je samozřejmě fungující připojení k internetu a stav zapnuto na konkrétních zařízeních.

Dropbox rozhraní

Vlastnosti:

 • Jednoduché ovládání
 • Možnost datových bonusů
 • Velké rozšíření mezi uživateli

Cena:

 • Zdarma

Ke stažení:

Pocket - Read It LaterPocket

vyberte si články a přečtěte je, až budete mít čas.

Pocket je na první pohled jednoduchá aplikace – uživatel během surfování narazí na nějaký zajímavý článek, video nebo prakticky cokoli jiného, jenže na něj nemá čas. Označí si jej tedy pomocí aplikace (nezáleží na tom, zda to bude na mobilu, PC nebo tabletu) Pocket a jakmile bude mít čas, pouze si jej znovu otevře a na libovolném zařízení v klidu prohlédne. To vše lze navíc provést bez připojení k internetu (logicky vyjma sdílení mezi zařízeními).

Pocket rozhraní

Vlastnosti:

 • Funguje i v běžných aplikacích
 • Lze použít na články, video a mnoho dalšího
 • Umožňuje prohlížet uložený obsah i offline

Cena:

 • Zdarma

Ke stažení:

Kindle logoKindle

mějte přístup ke všem textům na světě!

Uživatelé velmi dobře znají elektronickou čtečku značky Amazon – Kindle. Snadné ovládání, bohatá funkcionalita a hlavně výborné podmínky pro čtení a zároveň dlouhá výdrž akumulátoru díky e-inku. Pokud chcete mít stejné možnosti, co se týče přístupu ke knihám, časopisům a článkům jako uživatelé tohoto přístroje, můžete si na svůj tablet nebo smartphone pořídit stejnojmennou aplikaci. Ta přináší obdobnou funkcionalitu, jednoduchost a hlavně cestu k mnoha textům.

Kindle rozhraní

Vlastnosti:

 • Synchronizace již koupených ebooků
 • Jednoduché nastavení
 • Vestavěný slovník
 • Knihy zdarma

Cena:

 • Zdarma

Ke stažení:

Zaujal vás článek? Ohodnoťte ho!


Průměrné hodnocení: 0.5
Hlasováno: 1 krát

Přidávat komentáre mohou pouze přihlášení užívatelé.
antis
antis

ahoj, dej mi odkaz ke stažení hry slov. o pravopisu.

01.06.18 12:40 reagovat

Míra Polišenský
Míra Polišenský

Prosím o radu,jak se přihlásit na skype.Do března to fungovalo a nyní nic. Děkuji za radu. M.Polišenský

28.05.18 18:35 reagovat

pavel
pavel

Prosim poradte mi mam v tabletu Anroid a nevim jaky prehravac mam nainstalovat do tabletu muzete mi odpovedet na muj imeil okurka1 @email .cz dekuji za radu a odpoved pavel

13.04.15 19:58 reagovat

anna
anna

Mam tablet A8-50 od lenova ale ked stiahnem evernote tak mi napise: duplicitna autorita poskytovatela.. Co to znamena?? Preco mi to nejde? Prosim poradte co s tym. Dakujem

06.10.14 11:06 reagovat

Honza
Honza (administrátor)

Dobrý den, na tomto typu tabletu byla starší verze Evernote předinstalována již od výroby a bez možnosti aktualizace. Jak jste se dostal k instalaci - odstranil jste zmíněnou předinstalovanou verzi? Právě tímto způsobem totiž vznikl problém s kolizí autorit. Toto se podařilo úspěšně odstranit pomocí návratu do továrního nastavení - ovšem pochopitelně se dostanete do čistého systému a musíte vše znovu instalovat (použít zálohu apod.).

06.10.14 12:13 reagovat

hana
hana

Poridila jsem si do tabletu internet od O2 a kdyz otevru facebook nebo ulozto nebo seznam proste vsechny sranky tak se sami zaviraji a pokud jsem . nekde prihlasena tak me i automaticky odhlasi internet je na spusob wifi chci se tedy zeptat jestli potrebuji nejakou aplikaci ke spravnemu fungovani internetu predem dekuji za odpoved

13.05.14 19:32 reagovat

Honza
Honza (administrátor)

Dobrý den, k internetu přistupujete pomocí WiFi nebo skrze mobilní simkartu přímo v tabletu? Jaký používáte prohlížeč? Máte podobné problémy i na jiných zařízeních?

14.05.14 09:50 reagovat

Podobné články

Další články

Nejčtenejší články

Pixwords nápověda 3. díl

225432 přečteno

Doporučujeme

Nahoru