Nejlepší aplikace pro Váš tablet (2. díl)

Už před půl rokem u nás vyšel první díl speciálu o aplikacích pro moderní tablety s OS Android a pro iPady (čtěte ZDE). Dnes se zaměříme na snad ještě populárnější a o to více nepostradatelné aplikace, které by na vašem tabletu neměly chybět.

Facebook

Klient pro největší sociální síť na světě patří většinou do základní výbavy všech mobilů a tabletů, ale pro případ, že ho váš výrobce nenabízí, nebo že jste si ho smazali, si ho můžete stáhnout i od nás, respektive z Google Play a iTunes. Aplikace vám dovolí sledovat statusy přátel, nebo zveřejňovat vlastní, včetně vkládání fotek. Stejně tak můžete posílat lidem zprávy, sledovat oblíbené skupiny a samozřejmě chatovat. Dokonce si přes mobilní Facebook zahrajete i hry.

Hlavní vlastnosti: kvalitní klient pro největší sociální síť na světě, chatování i upload fotografií

Avast

S Avastem se nebudete muset bát nejrůznějších nebezpečí, která se na mobilní telefony a tablety s Androidem v posledních letech začínají šířit. Jde zejména o viry a adware, kterým jsou mobilní systémy doslova přesyceny. Avast je spolehlivým ochráncem pro počítače i pro tablety, což dokazují i testy od AV-Comparatives (o bezpečnosti na mobilních zařízeních čtěte více ZDE).

Hlavní vlastnosti: ochrana před viry i adware, přehledný interface, firewall na zařízeních s ROOT

Shazam

Shazam je určen pro každého milovníka hudby. Umožňuje rozpoznání názvu a interpreta skladby na základě „poslechu“ její části. Ideální program pro mobily tablety, u kterých máte vždy k dispozici i mikrofon. Shazam ale dokáže ještě mnohem víc. Analýzu části písničky může provést i offline a teprve po připojení si zjistí, o co vlastně šlo z internetové databáze. Navíc umožňuje písničky rovnou kupovat přes iTunes, nebo si je pustit přes Youtube.

Hlavní vlastnosti: online i offline analýza hudebních částí a rozpoznání názvu/autora, možnost zakoupení hudby na iTunes

Chrome

Chrome není nejlepším prohlížečem pro mobilní zařízení. Toto místo drží pravděpodobně Dolphin, ale Chrome má něco, proč ho bude stále využívat víc a víc uživatelů. Totiž dokonalé propojení služeb. Stačí jeden účet, jedno heslo, a máte svůj Cloud, svůj online kancelářský balík, kvalitní email, nebo třeba sdílení záložek a otevřených oken mezi zařízeními. A to platí i pro mobilní Chrome, který tak těží hlavně ze svého stolního brášky, byť sám u některých uživatelů ztrácí body kvůli nestabilitě.

Hlavní vlastnosti: propojení se stolním Chrome, rychlé a plynulé prohlížení internetu, vysoká míra kompatibility

IM+

Taky vás štve, že někteří vaši přátelé používají Google Talk, jiní zase jedině chat na Facebooku a další jedou postaru na ICQ? Tak s IM+ už vám to může být úplně ukradené, protože jde o univerzální klient pro instant messengery. Všichni vaši přátelé pohromadě, jedno přihlášení, jeden interface. Podle nás jde o naprosto nepostradatelnou aplikaci pro tablety, které využíváte i na komunikaci. Kromě již zmíněných služeb v sobě integruje ještě mnoho dalších včetně Twitteru a Windows Live Messengeru.

Hlavní vlastnosti: podpora všech oblíbených „kecálků“ v jednom klientu

Instagram

Pomiňme teď, že Instagram je vhodný zejména k maskování nedokonalosti mobilních fotoaparátů a fotografických schopností jejich uživatelů. Jde totiž hlavně o nástroj populární, na kterém se i sebeobyčejnější fotka může dostat ke stovkám a tisícům lidí. Stačí použít zajímavý filtr, díky kterému fotka vypadá jako vyfocená přes závoj. Instagram se snaží, i svým čtvercovým tvarem fotek, napodobovat polaroidové fotografie, které jsou slavné samozřejmě hlavně tím, že vyvolání probíhalo přímo ve foťáku a výsledná fotka vypadala jako…z instagramu.

Hlavní vlastnosti: fotografická sociální síť, automatické filtry na fotografie

Mapy.cz

Celý svět má Google Maps, ale Česká republika má (v mnoha ohledech) lepší Mapy.cz. Není to tak dávno, kdy byla uvolněna plně offline varianta těchto map od společnosti Seznam.cz. Stále je můžete využívat i jako online mapy, ale celý balík podrobných map českého území má snesitelných 400 MB. Mapy.cz obsahují turistické a cyklomapy, vrstevnice i turistické značky. Plánování je umožněno pro cesty na kole, autem i pěšky a integrováno je i vyhledávání přes katalog Firmy.cz. Nejlepší mapy do vašeho mobilu? Rozhodně.

Hlavní vlastnosti: offline prohlížení nejpodrobnějších map ČR, široká online funkcionalita

Zaujal vás článek? Ohodnoťte ho!


Přidávat komentáre mohou pouze přihlášení užívatelé.

Podobné články

Další články

Nejčtenejší články

Pixwords nápověda 1. díl

869556 přečteno

Doporučujeme

Nahoru