Nejlepší tower defense hry pro Váš tablet

Žánr tower defense zapříčinil, že strategie nevymřely. Díky své přístupnosti, ale zároveň schopnosti poskytnout výzvu i těm nejzdatnějším hráčům je milují příznivci casual her i hardcore pařani. Daří se jim hlavně v internetových prohlížečích a na mobilních zařízeních. Právě na tablety a mobily se zaměříme v tomto článku, kde vám představíme 6 naprosto skvělých tower defense her.

Nejprve však trochu o samotném žánru. V Tower Defense (TD) bráníte většinou jedno místo na mapě, ke kterému vede (do různé míry) klikatá cesta. Podél ní, nebo přímo na ni stavíte budovy a jednotky, které pak brání v průchodu skupinám nepřátel. Tento základní model, ideálně představený třeba v legendárním Kingdom Rush, nebo Bloons TD, si však mnohdy vývojáři značně přizpůsobí, překroutí, rozšíří, nebo úplně převrátí.

Nevýhodou TD her může být to, že jsou velmi často placené, ale zase vydrží dlouho a ty nejkvalitnější patří mezi vůbec nejlepší hry na tablety.

Defend Your Life!

Nejnovější přírustek do rodiny AAA tower defense strategií mají na svědomí čeští Alda Games. Ti se nechali inspirovat seriálem Byl jednou jeden život, to znamená, že se ve hře ujímáte obránce lidského těla. Grafika je jako vždy u tohoto studia ručně kreslená a fanaticky detailní. Hra nejprve vyšla na Windows Phone, ale ostatní platformy budou brzy následovat.

Kingdom Rush

Legenda všech legend. Fantasy strategie, ve které chráníte království před nájezdy skřetů a ještě horších pohrom, představuje krystalicky čistou TD hru. Jasně dané cesty, rychle rostoucí obtížnost, účelná a hezká grafika, bezchybné ovládání a návyková hratelnost. Kingdom Rush se dočkal i svého nástupce v podobě Kingdom Rush: Frontiers, kterému nechybí více obsahu a vylepšená grafika.

Tower Defense: Lost Earth

Možná není TD: Lost Earth stejně legendární jako Kingdom Rush, ale zato je zdarma. Sci-fi prostředí znamená příjemnou změnu a soustředění na stavění a upgradování různorodých věží je zábavné i díky efekty nabité grafice. Hru navíc nenarušují žádné nežánrové vylomeniny, jako jsou hrdinové, nebo obranné budovy produkující jednotky.

Bloons Tower Defense 5

Do třetice tu máme dalšího klasického zástupce TD, tentokrát si to proti sobě rozdávají opičky proti balónkům. Ano, šílené, stejně jako hra, která je však díky svému nespoutanému provedení naplněna těmi nejlepšími nápady, které mají navíc tu skvělou vlastnost, že jsou na první pohled jasně viditelné. To znamená, že ačkoliv hra disponuje obrovským množstvím věží/opiček, tak skoro hned víte, co jste to postavili a jestli vám to k něčemu je. To samé platí o balóncích jakožto nepřátelích, které od sebe ihned rozeznáte a víte, s jakým nebezpečím máte tu čest.

Radiant Defense

Na poli tower defense her nezůstává pozadu ani česká produkce, neuvěřitelně pestrobarevná neonová strategie od studia Hexage. Obsahuje patnáct misí, 9 věží, mocné bonusy a je zcela zdarma (za mikrotransakce si ale můžete odemknout nové herní prvky, které vám dají do misí více možností). Tuhle hru ale budete milovat hlavně kvůli grafice, která je prostě neodolatelná.

Anomaly 2

Ke konci článku jsme se rozhodli uvést také dvě „ne tak docela tower defense“ hry. Anomaly je typická tím, že vám ukazuje boje z druhé strany, tedy za ty nebožáky, kteří se snaží projít skrze mapu a trpí při tom pod palbou všudypřítomných věží. Anomaly 2 jde ale ještě dál a nabízí třeba i multiplayer, ve kterém hráči ochutnají i typickou tower defense fázi hry. Graficky jde nejenom o nejhezčí TD hru, ale také o jeden z nejlépe vypadajících mobilních titulů vůbec.

Plants vs. Zombies 2

Druhá netradiční tower defense hra se odlišuje tím, jak v ní rozestavujete věže. Ve čtvercové síti, kterou se snaží mozkuchtiví zombíci přejít zprava doleva, stavíte mocné…kytky. Ano, květinky jsou tím, co vás bude před nemrtvými chránit, ale kdo že vám zachránil šedou kůru, se historie ptát nebude. Hra je plná nadsázky a zábavy, ale i poctivé hratelnosti a nezanedbatelné taktické hloubky. A jestli vám neučaruje grafika, tak si nechte vyšetřit oči. :-)

Zaujal vás článek? Ohodnoťte ho!


Přidávat komentáre mohou pouze přihlášení užívatelé.

Nejčtenejší články

Pixwords nápověda 2. díl

453244 přečteno

Doporučujeme

Nahoru