Pinnacle Studio 15 Ultimate collection

Pinnacle Studio 15 Ultimate Collection je sada obsahující grafický program Pinnacle Studio 15 a několik jeho rozšíření, napěchovaných grafickými efekty. S touto sadou si může takřka každý upravit své domácí video jako pravý profesionál. Nová verze Pinnacle Studio je výkonnější než kdy dříve, což se projeví zejména při úpravě videa. Kromě toho také už v základu přidává řadu nových vylepšení a efektů, kterými můžeme své domácí video vyšperkovat. Samozřejmostí je široká podpora mnoha druhů vstupních zařízení a rychlý import video souborů i fotografií z nich.

S Pinnacle Studio 15 je možno vytvářet videoklipy v HD kvalitě, ve kterých pak můžeme použít některé z tisíců 3D a 2D visuálních efektů, titulků, přechodů nebo animací, které jsou součástí programu. Jednou z novinek, které nám tato verze přináší, je také možnost vypálit si rozpracovaný projekt na médium a kdykoliv se k němu zase vrátit a dodělat jej. Editace videa probíhá stylem „drag and drop“. Každý videoklip je možno opatřit prostorovým zvukem Dolby Digital 5.1 a hudbou, která se automaticky přizpůsobí délce videoklipu. Hotové video si pak můžeme uložit do kteréhokoliv z běžných video formátů a zazálohovat si ho na DVD nebo Blu-Ray.

Součástí balení je sada efektů Red Giant, pomocí které můžeme v našem domácím videu použít takřka totožné video efekty, jako používají profesionální hollywoodští producenti. Nebude nejmenší problém přidat do videa světla nebo odlesky, světelnou záři, kouř, exploze, hustý déšť, změnit barvy, přidat 3D animaci nebo celé video jako kouzlem proměnit v kreslenou animaci. V dalších rozšířeních, která jsou také součástí balení Ultimate Collection najdeme desítky DVD šablon, kategoricky roztříděných zvůků, témata pro tvorbu koláží i tematické titulky. Program umožňuje import videa z fotoaparátů, videokamer, telefonů či DVD a Blu-ray disků.

Vydatným pomocníkem je také funkce SmartMovie, která automaticky sestříhá jakékoli video nebo fotografie a navíc přidá hudbu i titulky. Díky tomu je editace HD videa ve formátech AVCHD a H.264 neuvěřitelně rychlá. Program také automaticky vytváří zálohu všech potřebných souborů pro případ pozdější editace.

Pinnacle Studio 15 dále obsahuje funkce STOP-MOTION nahrávání a stabilizátor obrazu, které se budou velmi hodit každému, kdo zatouží natočit své vlatní video. Součástí balení Ultimate Collection je totiž i zelené filmařské plátno. Svá videa je poté možno v HD kvalitě jednoduše exportovat rovnou na Youtube.

Formáty pro import:

 • Video: AVCHD, AVCHD Lite, BD Blu-ray, DV, HDV, AVI, MPEG-1, MPEG-2, DivX, MPEG-4, 3GP (MPEG-4), WMV, nechráněné DVD tituly (vč.  DVD-VR/+VR), QuickTime MOV (DV, MPEG-4, H. 264), DivX Plus MKV (formát 1080/50p není podporován).
 • Audio: MP3, MPA, WAV, AC3, WMA
 • Obrazové formáty: BMP, GIF, JPG, PCX, PSD, TGA, TIF, WMF, PNG, J2K


Formáty pro export

 • AVCHD, AVCHD Lite, DVD (DVD-R, DVD-RW, DVD+R, nebo DVD+RW, DL, S-VCD, Video CD (VCD)
 • Apple iPod, Sony PSP/PS3, Nintendo Wii, Microsoft Xbox kompatibilní
 • YouTube HD
 • DV, HDV, AVI, DivX, RealVideo 8, WMV, MPEG-1, MPEG-2, MPEG-4, Flash, 3GP, WAV, MP3, QuickTime MOV, DivX Plus MKV
 • Dolby Digital 2-channel a 5.1-channel audio

 

Minimální systémové požadavky

 • Windows7, Windows Vista (SP2), nebo Windows XP (SP3)
 • Intel Pentium nebo AMD Athlon 1.8 GHz (doporučeno 2.4 GHz a vyšší)
  - Intel Core 2 Duo 2.4 GHz vyžadováno pro formát AVCHD
  - Intel Core 2 Quad 2.66 GHz nebo Intel Core i7 vyžadován pro formát AVCHD 1920
 • 1 GB systémové paměti
  - 2 GB systémové paměti pro formát AVCHD
 • Grafická karta kompatibilní s rozhraním DirectX 9 nebo 10 s alespoň 64 MB (doporučeno alespoň 128 MB)
  - pro formát HD/AVCHD vyžadováno alespoň 256MB
 • Zvuková karta kompatibilní s rozhraním DirectX 9 a vyšším
 • 5.7 GB volného místa pro instalaci programu
 • DVD-ROM mechanika

Zaujal vás článek? Ohodnoťte ho!


Průměrné hodnocení: 5
Hlasováno: 1 krát

Přidávat komentáre mohou pouze přihlášení užívatelé.

Nejčtenejší články

Pixwords nápověda 2. díl

453484 přečteno

Doporučujeme

Nahoru