Skype FAQ

Nejen vývojářů Skypu ale i nás se často ptáte na různé (často dosti záludné) otázky ohledně nejpopulárnějšího programu pro internetové telefonování. Rozhodli jsme se tedy sesmolit nejčastější otázky a odpovědi do článku.

Začneme tím, že vás odkážeme na oficiální podporu Skypu, pokud máte vážnější problémy typu „nepřipsal se mi koupený kredit“ a podobně. My vám můžeme pouze poradit v základních věcech, skutečné problémy s vámi ale vyřeší jen podpora produktu.

Jak nainstalovat Skype?

Nedivte se, opravdu je to velmi častý dotaz. Na instalaci není nic složitého, přesto to občas někomu dělá problémy. Pokud ale nenastane nějaký nepředvídatelný problém, tak instalace Skypu spočívá pouze ve stáhnutí instalačního balíčku a poté v jednoduchém následování podrobně popsaných kroků – doporučujeme odmítnout nabízené „bonusy“ v podobě instalace Skype click to call a nastavení Bingu jako defaultního vyhledávače, protože Google je prostě šikovnější.

Ztratil jsem heslo ke Skypu, co mám dělat?

Tohle je zásadnější otázka, kterou tu v poradně také řešíme každou chvíli. Pokud znáte alespoň emailovou adresu, obnovení hesla není složité. Podrobně se mu věnujeme v tomto článku.

Skype mi hlásí „Program Skype přestal pracovat“ a vypne se, co s tím?

Jedním z možných řešení je nainstalování nejnovější verze Internet Exploreru a v něm nainstalování nejnovějšího Adobe Flash Playeru, následně pak ještě nainstalujte nejnovější verzi Skypu.

Chci používat starší verzi Skype, ta nová mi nevyhovuje. Jde to nějak udělat?

S největší pravděpodobností ne, viz náš článek na stejné téma.

Když někomu volám, tak mě neslyší, co s tím?

Problém bude asi v nastavení mikrofonu ve Skypu. Podívejte se ve Skypu do Nástrojů, zde do Nastavení a zde do položky Nastavení zvuku, zda máte správně vybraný mikrofon, který máte připojený k PC.

Nenašli jste odpověď na svou otázku? Můžete se podívat i do naší PC Poradny a samozřejmě na oficiální stránky podpory Skypu (bohužel v angličtině). 

Zaujal vás článek? Ohodnoťte ho!


Průměrné hodnocení: 5
Hlasováno: 1 krát

Přidávat komentáre mohou pouze přihlášení užívatelé.
Kateřina Kvasničková
Kateřina Kvasničková

Dobrý den, proč po mě skype vyžaduje kredit pro volání a psaní zpráv?

03.09.18 10:19 reagovat

Ilona Novotná
Ilona Novotná

Dobrý den, opakovaně vám zasílám tento dotaz, ale nereagujete na něj. Od té doby, co mám nový Skype mě volající účastník vidí,ale já jeho ne. Prosím o nápravu.Děkuji.

18.08.18 10:48 reagovat

Luboš
Luboš

Mám verzi Skypu 12.1811.248.1000, kterou musím zapínat ručně. Jak mohu udělat, aby se mi Skype automaticky zapnul při zapnutí PC. Když jsem chtěl po odinstalaci nainstalovat starší verzi, vždy mě to přesměrovalo do složky Microsoft Store a tam jsem mohl nainstalovat jen nejnovější verzi Skype. Předem děkuji za radu na můj e-mail.

22.04.18 16:12 reagovat

Milada Šlehubrová
Milada Šlehubrová

dobrý den,včera jsem dostala nabídku na lepší program Skype, po kliknutí se Skype ztratil a nyní nemám novou, ale ani starší verzi....poraďte, procsím, děkuji

17.05.17 11:04 reagovat

Karel Skružný
Karel Skružný

Vážení, již asi měsíc se mi nedaří přihlásit na můj Skype název Mgr Skruzny Prosím poraťe jak to mám udělat Děkuji

10.03.16 08:52 reagovat

Honza
Honza (administrátor)

Dobrý den, v článku najdete odkaz na obnovu hesla. Prosím, využijte jej a znovu se tak přihlaste.

10.03.16 10:52 reagovat

Eva Manhova
Eva Manhova

Včera jsem udělala novej program skypu a ted nemá žádný ,co mám dělat.Prosím o radu děkuji

16.10.18 19:14 reagovat

Nejčtenejší články

Pixwords nápověda 1. díl

862713 přečteno

Doporučujeme

Nahoru