The Last of Us na PC přinese skvělé novinky. Bude mezi nimi i čeština a 3D zvuk?

Jedna z nejlepších příběhových her The Last of Us Part 1 míří na PC. Po celosvětovém šílenství ze seriálového zpracování tak bylo jen otázkou času, kdy se z konzole PlayStation rozšíří na počítače jako Cordyceps na lidi. Osudy Joela a Ellie si tak najdou cestu k ještě širšímu publiku, aby si hráči mohli vychutnat emocionální cestu na nové platformě.

The Last of Us Part 1 bude plně optimalizována pro počítače, aby studio Naughty Dog přineslo prvotřídní zážitek novým hráčům i těm, kteří s hrou mají zkušenosti z PS5 a chtějí si ji zahrát znovu na jiné platformě. S tím přicházejí také systémové požadavky pro všechny, kteří mají o hru zájem.

The Last of Us na PC se skvělými novinkami

Part 1 na PC přinese veškerý obsah tak, jak jej hráči znají z konzolí PS4 a PS5. Zároveň s tím ale tvůrci přinesli i informace pro PC hráče, bez kterých se asi neobejdou. V PC verzi hry tak najdeme hlavní příběhovou kampaň a rozšíření Left Behind, jakož i novinky v podobě Speedrun režimu, Permadeath módu a fotografického režimu (Jarda Konáš musí krochat blahem).

Některé lokality se ale přece jen změnily, a to k lepšímu. Přibyly textury, stíny, více vegetace, nebo byly některé úseky hry po designové stránce zcela předělány pro maximalizování vylepšení zážitku z post-apo světa.

Rozlišení a možnosti přizpůsobení

Pokud jde o kvalitu videa hry, hráči si užijí ty nejlepší technologické vychytávky, které jsou k dispozici. Podpora AMD FSR 2.2, Nvidia DLSS Super Resolution, VSync a možnosti detailně si přizpůsobit kvalitu textur, stínů či odrazů také nesmí chybět pro nejlepší zážitek ze hry.

To vše bude k dispozici ve 4K rozlišení a nesmíme zapomenout ani na podporu širokých (21:9) a ultra širokých (32:9) monitorů. Po audio stránce se můžeme těšit na 3D zvuk a potěšení budou i majitelé DualSense ovladačů, které budou rovněž podporovány spolu s adaptivními triggery a haptickou odezvou.

Prostorový zvuk a podpora DualSense ovladačů

Právě prostorový zvuk je něco, co jsme v původní hře na konzoli v první části neměli. Proto bude počítačové TLOU speciálně i v tomto ohledu. Hráči, kteří si budou chtít užít ovladač se všemi jeho funkcemi, jej budou muset připojit přes kabel. Podporován bude i DualShock 4 z PS4, ale bez posledních dvou zmíněných funkcí.

Počítačová verze The Last of Us Part 1 podporuje také řadu jiných gamepadů, klávesnic a myší, aby si každý hráč mohl plně přizpůsobit herní zážitek. Potěší některé zcela nové funkce jako nové možnosti ovládání, kde lze měnit nabindování kláves nebo adaptivní mód pro zkombinování tlačítek klávesnice a ovladače.

Vývojáři z Naughty Dog hlásí také fixnutí více bugů, které hráče na konzolích místy vytáčeli a to vše díky skvělému feedbacku komunity. Komunikace se vyplácí, jednou darmo.

Hardwarové nároky pro The Last of Us Part 1 na PC

Naughty Dog zveřejnily přesné požadavky pro TLOU Part 1 na PC. K dispozici je také přehledná infografika níže pro Performance a Ultra výkon.

The Last of Us Part 1 minimální systémové požadavky:

 • Minimální HW nároky pro The Last of Us Part 1 na PC:
 • CPU: AMD Ryzen 5 1500X, Intel Core i7-4770K
 • RAM: 16 GB
 • GPU: AMD Radeon 470 (4 GB), NVIDIA GeForce GTX 970 (4 GB), NVIDIA GeForce 1050 Ti (4 GB)
 • HDD: 100 GB volného místa
 • Další: Windows 10 64-bit, Verze 1909 nebo novější

The Last of Us Part 1 doporučené systémové požadavky:

 • Doporučené HW nároky pro The Last of Us Part 1 na PC:
 • CPU: AMD Ryzen 5 3600X, Intel Core i7-8700
 • RAM: 16 GB
 • GPU: AMD Radeon RX 5800 XT (8 GB), AMD Radeon RX 6600 XT (8 GB), NVIDIA GeForce RTX 2070 SUPER (8 GB), NVIDIA GeForce RTX 3060 (8 GB)
 • HDD: 100 GB volného místa
 • Další: Windows 10 64-bit, Verze 1909 nebo novější

 

Získejte The Last of Us na PC zdarma při koupi grafických karet Radeon

Všichni, kteří si hru předobjednají hru ve standardní edici, dostanou bonusy v podobě bonusových součástek do zbraně či kosmetické doplňky. Předobjednávky Digitální Deluxe edice se mohou těšit na více kosmetických předmětů, dřívější otevření některého obsahu ve hře a daleko více.

Jak Standardní PC Edice, tak i Digitální Deluxe Edice budou k dispozici na platformách Steam a Epic Games Store.

Datum vydání TLOU Part 1 na PC

Závěrečná část seriálového The Last of Us už je za námi, tak zbývá jen čekat na vydání PC verze první části hry. The Last of Us Part 1 vyjde na počítače 28. března, kdy pro mnohé nové hráče započne úžasná cesta Ellie a Joela, která si konzolové příznivce podmanila už dávno. A neměla by chybět ani česká lokalizace titulků.

Zaujal vás článek? Ohodnoťte ho!


Průměrné hodnocení: 4.5
Hlasováno: 2 krát

Přidávat komentáre mohou pouze přihlášení užívatelé.

Nejčtenejší články

Pixwords nápověda 1. díl

870140 přečteno

Doporučujeme

Nahoru