Virtuální farmaření – nejlepší hry na všech platformách

Farmaření na počítači má mnoho podob, které mají společné nejen téma, ale také obrovskou oblíbenost, která je zaručena už tím, že poptávka po zemědělském dobrodružství je zřejmě nevyčerpatelná. My jsme pro vás vybrali 3 hry pro PC, stejný počet pro browser a taktéž trojici pro mobilní telefony, abyste se mohli v hlíně hrabat doma, v práci i na cestách.

PC

Nejlepší farmářské hry najdete podle nás jen jako instalovatelné hry pro PC. Jsou určené hlavně náročnějším hráčům, kteří chtějí řídit farmu jako celek. Obzvláště Farming Simulator vyniká tím, že si kromě komplexní péče o ekonomickou stránku věci i zajezdíte v různých zemědělských strojích.

Farming Simulator 2013

Dříve znám jako Traktor Zetor, nebo pod svým německým názvem Landwirtschafts Simulator. O tomto skvostu už jsme napsali několik článků, zejména o různých módech, které přidávají vše, na co stačí fantazie fanoušků hru. Bezpochyby jde o nejdospělejší a nejkvalitnější farmaření, pokud si nechcete zašpinit ruce se skutečnou hlínou. Ovládání traktorů a podobné techniky je propracované a ekonomický model motivující. Postupem času skupujete větší pozemky a najímáte si vlastní zaměstnance, kteří vám pomohou budovanou farmu udržovat.

Agrar Simulator

Agrar Simulator, někdy také Traktor Simulator, nebo Agricultural Simulator, je poměrně věrnou kopií slavnějšího Farmingu, který dokonce v některých ohledech i překonává. Mluvíme hlavně o grafické stránce hry, která je podle nás u Agrad Simulatoru přinejmenším na první pohled trochu sympatičtější.

Farming Giant

Z trochu jiného pohledu se na farmaření vrhla hra Farming Giant, čistokrevná strategie s několika velmi zajímavými prvky. Tím prvním je otáčení polí a budov, takže nemusíte stavět jen nudné čtverce jeden vedle druhého. Aby vás hra přikovala na delší dobu, obsahuje i RPG prvky, kdy získáváním úrovní odemykáte nové možnosti a budovy. Za získané skill pointy si navíc můžete vylepšit některou ze svých vlastností.

Internetový prohlížeč

Doménou internetových prohlížečů jsou hlavně jednodušší, hezky animované farmářské hry, ve kterých plníte nejrůznější úkoly a staráte se o jednotlivá políčka, nebo menší farmy. Někdy ale najdete i výjimku, ve které jsou vaše úkoly mnohem méně přízemní.

Farmerama

Farmerama je jednou z online farmářských her, které vsázejí na touhu hráčů po společnosti. Ostatním hráčům můžete posílat vzkazy, nebo dokonce dárky. Náplní Farmeramy je pěstování rozmanitých plodin i chov zvířat. Se získanými produkty pak vyrážíte na trh, abyste si vydělali na rozšiřování své farmy. Hra nabízí i několik různých prostředí a mise, za jejichž splnění budete samozřejmě po zásluze odměněni.

Goodgame BigFarm

Poměrně jednoduchá online farmařina Goodgame Farmer se dočkala svého pokračování, které originál v mnohém rozvíjí a rozšiřuje. Goodgame BigFarm je už poctivou hrou na zemědělce, ve které pěstujete, chováte, prodáváte a nakupujete, to vše ve velmi povedené grafice.

Farm Frenzy

Nemáte zas tak vysoké ambice, ale rádi byste poctivé hrabání v zemi? Farm Frenzy vám dá přesně to. Budete se starat o každou rostlinku, o každý úkon, který je potřeba udělat. Zasít, polít, okopat, sklidit, odnést, prodat. Nekonečný koloběh života každého zemědělce je vám ve Farm Frenzy podán v příjemném provedení a detailní, byť nenáročné grafice.

Mobilní telefony

Na mobilních telefonech najdete jak ty nejjednodušší hry, tak čím dál častěji i ty složitější, občas dokonce pokusy o simulace, které donedávna kralovaly pouze na počítačích.

Farming Simulator 2012

O Farming Simulatoru už jsme v tomto článku psali a chválili jsme ho jako asi nejlepší farmářskou hru vůbec. Proto se nám nechce ani věřit, že taková pecka má i mobilní verzi, ale je tomu tak. Přitom nejde o žádnou ubohou náhradu, ale co nejvěrnější převedení hry pro mobilní telefony.

Hay Day

Chcete nejlepší farmařinu pro iPad, nebo iPhone? Hay Day bude pravděpodobně vaši první volbou. Disponuje kouzelnou grafikou, spoustou vtipu a nadhledu, ale také speciálně navrženým ovládáním, které je na dotykových displejích opravdu intuitivní.

Farm Story

Velmi oblíbenou hrou, ve které se staráte o vlastní farmu, je i Farm Story. Nenajdete na ní nic speciálního, snad jen trochu nešťastné ovládání na malých displejích. Na druhou stranu je to ale zábava, ve které vás nikdo nenutí utrácet reálné peníze, protože se ke všemu obsahu dostanete i poctivým hraním. Velké množství obsahu je navíc stále aktualizováno, aby se hráči nezačali nudit.

Zaujal vás článek? Ohodnoťte ho!


Průměrné hodnocení: 1
Hlasováno: 1 krát

Přidávat komentáre mohou pouze přihlášení užívatelé.

Doporučujeme

Nahoru