Prince of Persia 2: The Shadow and the Flame (1993)
0 %

Další díl oblíbené skákací hry

Po obrovském úspěchu prvního dílu vývojáři dlouho neotáleli a vydali pokračování této herní klasiky. Pro hráče si připravili několik vylepšení, která hru posunula zase o kus dopředu. Velkým vylepšením byla lepší grafika, přidána byla hudba na pozadí a mnoho dalšího.

V minulém díle hráč na závěr probodl mečem podlého vezíra Jaffara a zachránil tak sultánovu dceru. Jakmile se sultán vrátil zpět do země, z vděčnosti mu ji dal za ženu.

Ve druhém díle se historie prakticky opakuje. Jaffar totiž záhadně obživl a znova usiluje o ruku krásné princezny a hlavně nadvládu nad celou zemí. Oproti minulému dílu však postoupil na vyšší stupeň intrik a snaží se prince zbavit kouzly a magií. Nejprve princovi i sobě změní podobu a stane se tak novým princem. Následně chce právoplatného prince zabít. Jenže ten na nic nečeká a z paláce unikne oknem a v přístavu naskočí na nejbližší loď, aby se zachránil. Tak začíná princův další boj o holý život, princeznu a samozřejmě pomstu.

Jaffar ovšem nechce udělat stejnou chybu jako v předchozím díle – nechat hlavního hrdinu na živu. Proto magicky sešle na moře bouři, díky které obchodní loď, na kterou se princ tajně ukryl, ztroskotá. Princ jako jediný pasažér přežije a je vyplaven na nedaleký ostrov. Zde vstupuje do temné jeskyně a začíná další pouť za spravedlností.

Hra je rozdělena do 14 kol, z nichž některá jsou časově omezena. Pokud by hráč nestihl časový limit, princezna umře. Hra je opět založena na skákání, soubojích, tajných chodbách, pastech a všem, co hráč zná z předchozího dílu. Mimo to bylo přidáno několik herních vylepšení, které každého jistě potěší.

Pro správný chod hry Prince of Persia 2: The Shadow and the Flame budete potřebovat aplikaci DOSBox, tu si můžete stáhnout zde

Další díly Prince zde:

Prince of Persia - počátek originální série
Prince of Persia: The Sands of Time - série Sands of Time 
Prince of Persia: Warrior Within - pokračování série

 

Hlavní funkce a vlastnosti

  • Vylepšená grafika
  • Čtrnáct herních úrovní
  • Souboje, pasti, intriky a skákání

Informace o aplikaci

Licence: Zdarma
Autor: Brøderbund
Velikost souboru: 5,04 MB
Operační systém: Win 95 /Win 98 /Win 2000 /Win XP /Win 7 /DOS
Verze: 1993
Počet stažení: 3817
Publikováno: 13.09.2012
Poslední aktualizace: 2012-09-13 07:00:00
Zařazeno v kategoriích: Hry a zábava | Akční hry | Arkády | Logické hry | Staré hry | Plné hry | Staré plošinovky

Ohodnoťte aplikaci!


Přidávat komentáre mohou pouze přihlášení užívatelé.

Poradna aplikace - Prince of Persia 2: The Shadow and the Flame

Doporučujeme

Nahoru