Prince of Persia: The Sands of Time (1.0)
100 %

Písky času jako temná zbraň vezíra

Další díl slavné ságy Prince of Persia je skutečně nebývale podařený. The Sands of Time přichází se skvělým konceptem posouvání času v kombinaci s bojovou akcí. Přestože se jedná teprve o druhý díl hry, kde bylo použito 3D herní prostředí, hra vypadá úchvatně a ovládání je téměř bez chyby.

Vše rozpoutá rada vezíra, který doporučí princi vrazit Dýku času do obřích přesýpacích hodin. Tím se rozpoutá neuvěřitelné peklo. Unikající písek promění všechny strážné v monstra, které poslouchají vezírovy rozkazy. Tím pádem jsou všichni proti princi, který si musí prosekat cestu ven. Jenže to nebude vůbec jednoduché. Musí totiž osvobodit mahárádžovu dceru, která je vězněna v Azadu. Vydává se tak na dlouhou pouť plnou nepřátel, nebezpečí a času.

Čas hraje ve hře velmi významnou roli. Dýku času lze totiž nabít energií z padlých bojovníků a potom této energie využívat. Jakmile princ někoho zabije, vysaje z něj dýkou energii, pomocí které může zpomalit nebo vrátit čas. Umožňuje mu to tak vyhnout se vlastní smrti nebo chybě, která by jej stála postup ve hře. Pokud však z mrtvých protivníků energii nevysaje, tak ti se po chvíli vrátí z mrtvých a opět se jej budou snažit zabít.

Energii lze doplnit i na speciálních místech, která jsou k tomu určena. Ovšem hra byla vždy známější spíše něčím jiným, než úchvatnými bojovými scénami. A tím je pohyb. Princ totiž umí šplhat, skákat a provádět různé akrobatické kousky, které se mu během putování budou nesmírně hodit. Jeho cesta totiž vede přes různé rozpadlé místnosti, hluboké propasti nebo římsy vysoko nad zemí. Na první pohled to vypadá jako nemožné, ale herní ovládání je velmi dobře zpracováno, takže hráč po chvíli dokáže neuvěřitelné kousky pomocí myši a několika kláves. Herní postava zvládne dokonce i běhání po zdi.

The Sands of Time je opravdu podařený herní titul, který neprávem zapadl v zapomnění (nakonec ne tak docela, protože byla vydána jeho remastered edition, u které však není k dispozici demo). 

Další díly Prince zde:

Prince of Persia - počátek originální série
Prince of Persia 2: The Shadow and the Flame - druhý díl
Prince of Persia: Warrior Within - pokračování série

Hlavní funkce a vlastnosti

  • Skvělé herní ovládání
  • Poutavý příběh
  • Úchvatná grafika
  • Dýka času

Informace o aplikaci

Licence: Demo
Autor: UbiSoft
Potřeba instalace: ano
Domovská stránka: http://prince-of-persia.uk.ubi.com/intro/
Velikost souboru: 248,60 MB
Operační systém: Win XP /Win Vista /Win 7
Verze: 1.0
Počet stažení: 5410
Publikováno: 27.10.2012
Poslední aktualizace: 2012-10-27 09:00:00
Zařazeno v kategoriích: Hry a zábava | Adventury a RPG | Akční hry | Arkády | Dema her | 3D hry

Ohodnoťte aplikaci!


Průměrné hodnocení: 5
Hlasováno: 1 krát

Přidávat komentáre mohou pouze přihlášení užívatelé.

Poradna aplikace - Prince of Persia: The Sands of Time

Doporučujeme

Nahoru