Total War Saga: Troy (Steam 1.0)
0 %

Legendární RTS série přináší do světa Total War mýty ze starověkého Řecka

Tvůrci s Creative Assembley servírují dlouho očekávaný titul Total War Saga: Troy, ve kterém kombinují historická fakta s mýty. Hráči tak mohou vůbec poprvé nahlédnout i do vymyšlené historie, která se neopírá jen čistě o reálné události, ale také o bájné příběhy založené na představivosti spisovatelů.

Je to zapříčiněno i tím, že o trojské válce toho mnoho nevíme a dozvídáme se o ní nejvíce z řeckého eposu Ilias a Odysea od Homéra. Jablkem sváru byla Helena, žena spartského krále Meneláa. Ten spolu s bratrem Agamemnon vyrazí k Tróji, kde chce světu ukázat, že únos manželky se prostě pořád nedělá. Start hry je poměrně pomalý a výrazně se podobá filmové zpracování z roku 2004 v hlavní roli s Bradem Pittem.

Hráči mají od počátku k dispozici dvě frakce pokoušející se o Helenu a několik menších království. Výběr ale není velký a v podstatě jde o dvě strany, které si mohou vybrat a podrobit si okolní města. Dohromady tak jde o osm frakcí ze dvou odlišných kultur. Ofenzivní Danajci nebo defenzivní Trójané disponují vojevůdci, kteří mají různé schopnosti a odlišují se od jiných legendárních vojevůdců.

Nechybí systém ekonomiky, kde místo peněz vládne obchod se surovinami - dřevo, potraviny, zlato, kámen a bronz. S nimi potěšíte obyvatelstvo, nakrmíte armádu nebo se zavděčíte nějakému bohu, který vás pak odmění řadou benefity. Bytosti z legend pak budou sloužit jako klasičtí špióni. Na tuto roli zde budou k dispozici satyrové, věštci nebo gorgony. Jednoduše takoví silnější agenti s božským požehnáním.

Ve městech pak stavíte různou infrastrukturu podle toho, jakým směrem se chcete vydat. Administrativní budovy, vojenské budovy, produkční i náboženské budovy jsou základem již od začátku. Pro každou z frakcí je pak typických několik rozdílných a specifických struktur i speciálních jednotek. Nechybí ani výměnný obchod. Ten je důležitý, protože zcela chybí peníze a každá z frakcí disponuje jen určitou surovinou. Budou tak představovat zásadní složku při diplomatických jednáních.

Umělá inteligence ale není příliš nejbystřejší a činí nelogické rozhodnutí už od počátku hry. To se však mění na bojišti kampaně, kde dosahuje výrazné úspěchy i za cenu menší škály jednotek, se kterými může operovat. Vojevůdci představují elitu ovlivňující výsledky bitev. Mezi nimi vynikají i mýtické příšery, už horší je to s obyčejnými pěšáky. Postavy jsou zpracovány nádherně, stejně jako zbroj, která se liší od jednotky k jednotce, od frakci ke frakci.

Temno bitev je rychlé, do 10 minut mají hráči určitě postaráno o výsledek. Menší výběr jednotek způsobí, že se bitvy stanou časem nudné a opakující se, ale vždy je tu možnost simulovat bitvu, tedy klasika pro Total War sérii.

Prostředí jsou ale na druhé straně nádherné a detailně převedeny. Obléhání, bránění, dobývání mostu... To vše nabízí jedinečné bojiště této spin-off části série Saga. Kampaň ale stále nabízí skvělý herní zážitek postavený na surovinách a mýtických postavách. Vše se odehrává v detailních mapách a absentují jen několik jednotky, které by hře Total War Saga: Troy dodaly potřebnou hloubku. Pokud ale hledáte kombinaci historie a mýtů, nebudete zklamáni!

Hlavní funkce a vlastnosti

  • Historie s mýtickými postavami
  • Výměnný obchod se surovinami
  • Několik frakce se speciálními vlastnostmi
  • Detailní mapy
  • Diplomacie
  • Velké, ale kratší bitvy
  • Simulování bitev
  • Postavy z eposu Ilias od Homéra
  • Nádherné zpracování jednotek

Informace o aplikaci

Licence: Placená
Autor: CREATIVE ASSEMBLY
Potřeba instalace: ano
Domovská stránka: https://www.totalwar.com/
Operační systém: Win 7 /Win 8 /Win 10
Verze: Steam 1.0
Počet stažení: 432
Publikováno: 07.09.2021
Poslední aktualizace: 2021-09-07 18:53:14
Zařazeno v kategoriích: Steam hry | Simulátory | Multiplayerové hry | Epic Games hry | 3D hry | Strategie | Hry a zábava

Ohodnoťte aplikaci!


Přidávat komentáre mohou pouze přihlášení užívatelé.
Přispívat mohou pouze přihlášení uživatelé

Poradna aplikace - Total War Saga: Troy

Přispívat mohou pouze přihlášení uživatelé
Do poradny Zobrazit všechny otázky

Doporučujeme

Nejčtenejší články

Pixwords nápověda 3. díl

225470 přečteno

Pixwords nápověda 2. díl

450017 přečteno
Nahoru