10 nejlepších programů pro PC hráče

Bez velkého protahování vám dnes představíme 10 programů, které jsou podle nás pro opravdové hráče nepostradatelné. Ne všechny, ne pro každého, ale všichni bychom je měli znát, protože nám mohou v určitých chvílích zpříjemnit herní zážitky, nebo nabídnout zcela nové.

Avast

Začneme hezky doma, protože Avast je nejpoužívanějším antivirovým programem na světě a nejstahovanějším programem podle download.com. Proč je tak důležitý pro hráče? Výborný antivirový program je prostě základ – bez něj se do PC dostane, dříve nebo později, nějaký ten červík, trojský kůň, nebo destruktivní virus, a PC i s hraním her jdou do kopru. A my všemi deseti doporučujeme ochranu právě přes Avast, protože je zdarma a přitom se dokáže měřit s těmi nejlepšími placenými programy, viz náš článek ZDE.

Razer Game Booster

PC je nástroj univerzální a hraní her je pouze jednou z jeho smyslů existence. Bohužel, tato univerzálnost mu často zabraňuje dosáhnout svých papírových možností, co se týče výkonu ve hrách. Razer Game Booster to dokáže napravit, protože slouží k nasměrování výkonu celého PC právě do počítačové hry. Vypne, nebo zmrazí všechny hlouposti, které ke hraní nepotřebujete a které zbytečně odčerpávají paměť RAM i výkon disku a procesoru.

DOSBox

Program nám ze všech nejmilejší, protože umožňuje bezproblémové hraní DOSových her. Jeho používání je velmi snadné, přesto by se vám mohl hodit náš návod (doporučujeme poslední odstavec o nejjednodušším způsobu spouštění her). A co že si s ním budete moci zahrát? Cokoliv, protože většina her je (i na Mujsoubor.cz) přístupná ke stažení zdarma. Prince of Persia, Warcraft, Supaplex, Prehistorik 2 a stovky dalších her čekají jen na to, až si DOSBox nainstalujete a oprášíte jejich slávu.

Daemon Tools

Program, který milují nejenom herní piráti. Známe nejeden případ, kdy už hráči do svých počítačů DVD mechaniku ani nemontují, ale může se stát i to, že je prostě potřeba – stará pecka na CDčku, nebo nějaký program nedostupný přes digitální distribuci může pěkně naštvat. Řešením je právě Daemon Tools, což je nástroj pro emulování DVD mechaniky. Jednoduše tak na svůj počítač dotáhnete ISO disku a vložíte ho přes Daemon Tools a bez problémů instalujete a hrajete. Ve verzi Lite je program zdarma.

Origin

Herní gigant EA je natolik silnou společností, že si mohl dovolit vytvoření vlastní digitální distribuční sítě a dedikovaných serverů pro multiplayer. Dnes si bez účtu na Originu většinu her od EA ani plnohodnotně nezahrajete a kdo by některou z nich doma neměl? Důležitá je i socializační složka, kdy si můžete najít přátele a sdílet s nimi své zážitky ze hraní a multiplayerové seance.

Steam

Steam je průkopníkem digitální distribuce a je dítkem společnosti Valve. Dnes už však Steam dávno přerostl své původní poslání a vychází na něm skoro každá nová PC hra plus spousta nezávislých titulů, které se ani jinak sehnat nedají. Kromě výhod, které spočívají s digitální distribucí, má Steam i další lákadla – pravidelné obrovské slevy, výhodné balíčky starších her a podobně.

Hamachi

Tenhle šikovný program dokáže vytvořit přes internet takřka plnohodnotnou síť (LAN), která má oproti jiným formám spojení PC řadu výhod. Jediným limitem je rychlost internetového spojení, takže zpravidla nebude dosahovat klasických 100Mbitů, které dovoluje klasická LAN, nebo dokonce 1 Gbitu. Výhodné je to pro vytvoření sítě pro hraní her, které multiplayer přes LAN umožňují. Jde ale i sdílet soubory a tiskárny, vytvářet zaheslované sítě a podobné vylomeniny, které stále nejsou přežité ani v dnešní „online“ době.

TeamSpeak

Synonymem pro hlasovou komunikaci přes internet je Skype, který se však příliš nehodí pro potřeby hráčů. Ti vyžadují často více místností a úrovní komunikace, push2talk a podobné vymoženosti, zatímco třeba mávání si přes webkameru úplně nepotřebují. TeamSpeak je vytvořen na míru náročným hráčům, kterým poskytne bezkonkurenční zvukovou kvalitu, široké možnosti a hlavně nízké nároky na systémové prostředky, takže neubírá drahocenná FPS z vaší hry.

Core Temp

Bojíte se přehřátí vašeho PC? Že ne? Tak to děláte chybu, protože právě vysoká teplota má často za následek zničení komponent PC, nebo razantní zkrácení jejich životnosti. S programem Core Temp (a jemu podobnými) se toho bát nemusíte. Dokáže totiž pohlídat, jaké teploty dosahuje váš procesor a varovat vás, když je příliš vysoká.

Fraps

Program Fraps toho dokáže moc, opravdu moc. Nejprve byl používán hlavně pro zobrazování počtu FPS ve hře, aby hráči objektivně věděli, jak na tom jsou, ale později se přidala spousta dalších funkcí, mezi nimiž vyniká pohodlné snímání obrazovky při hraní, což třeba takový PrintScreen ve Windows nezvládá. Velmi populární je i nahrávání videí, pro které se Fraps používá v dnešní době spolu třeba s programem HyperCam.

Zaujal vás článek? Ohodnoťte ho!


Průměrné hodnocení: 3
Hlasováno: 1 krát

Přidávat komentáre mohou pouze přihlášení užívatelé.

Doporučujeme

Nahoru